Stroj alebo dávkovač na umelé mlieko

29. máj 2024

Ahojte mate niektora s niecim taku skusenost? To ohrievanie a riedenie vody az je akurat atd. psycho, su rozne stroje na nete. Mate s tym skusenost?
Dakujem 🙈

vyrovnanaosoba
29. máj 2024

Aké psycho? Mala som male dózy, dávkovač mlieka. Tam som si dala napríklad 3 odmerky mlieka, do fľaše teplú vodu 150 ml. Do termotasky, aby vydržala tepla.

jana35798
29. máj 2024

Mame Baby brezza a nedam na to dopustit! Najlepsia kupa aku sme urobili. Stroj udrziava stalu teplotu vody, jednoducho stlacis tlacidlo a nadavkuje ti mlieko a vodu, za par sekund mas hotovo. V noci som to najviac ocenila. Jedina nevyhoda je, ze urobi 4 davky a potom treba umyt suciastku, ale aj to je uplne jednoduche, ja to len oplachnem pod tecucou horucou vodou.
No a este cena. Ale ked na to mas zvysne peniaze, a chces si ulahcit zivot, urcite by som do toho isla 🤗 termoska sa tomu veru nevyrovna 😅

scacchi
29. máj 2024

Ja som si kupila kanvicu ktora udrziavala teplu vodu , teplotu vody si si nastavila , bola multifunkcna mozem ti poslat link 🌞

anjelikdianka
29. máj 2024

Ja mám 20 m.dvojičky stále na UM.Od začiatku používám rýchlovarnú kanvicu na ktorom viem nastaviť teplotu vody a aj udržiává vodu na teplote aký si nastavým a UM mám pre 2 deti hotové za pár minut.

autor
29. máj 2024

@anjelikdianka vyborne, mala som podobnu ale strasne rychlo sa mi tvoril vodny kamen 🙈

simca06022011
29. máj 2024

ved kamen sa tvori v kazdej kanvici...

simca06022011
29. máj 2024

normane termostaticka kanvica, nechala som vodu prevriet, potom som ju nechala tak... vychladla? nevadi, stukla som ohrev a za chvilu som mala vodu na 40°C (alebo inu teplotu). ja osobne by som nenechavala dlho vodu ohrievat na urcitu teplotu, jednak na co minat elektrinu a druha vec nepride mi to velmi zdrave... na cesty som supla vodu do termosky, alebo do flase a tu do termoobalu (to som objavila neskor) a iba som tam nasypala mlieko.

malaopicka
29. máj 2024

Mám babymoov milky now, perfektná vec, neviem si predstaviť už robiť mlieko bez toho 🙂

soraya25
29. máj 2024

Nezabudni hlavne že voda musí mat aspoň 70 stupňov keď ju predávaš do prášku.. tym padom je zbytočne kanvicou zohriať na 40 stupňov

gejb
29. máj 2024

@soraya25 na mlieku sa píše ze voda má mat 40°C.

simca06022011
29. máj 2024

@soraya25 urcite nie... NAPR NUTRILON:
Vysterilizujte všetko používané náčinie a prevarte pitnú vodu určenú pre dojčatá. Nechajte ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40 °C. Zodpovedajúce množstvo prevarenej vody (pozrite tabuľku) vlejte do vysterilizovanej fľaše.
nad 50°C sa uz likviduju urcite latky/vitaminy.. takze to si podla mna mylis s niecim inym...

scacchi
29. máj 2024

@simca06022011 ja som kupovala dojcensku vodu ked som robila malej mlieko nie z vodovodu

simca06022011
29. máj 2024

@scacchi ved to uz ako kto chce

biglovemom
29. máj 2024

Este stroj cistit? 🫣🫣
Sak flasu mas za 30 sek hotovo

Nechala som zovret vodu v kanvici .
Ked som mlieko sla zarobit zapla,kym dala odmerky do flase za tych par sek da zohriala voda na akuratnu teplotu.
Dojcenske vody? 🤢 tolko plastov vsade naco to do novorednca pchat. Este ich dostane dost pocas zivota

soraya25
29. máj 2024
simca06022011
29. máj 2024

@soraya25 ale to nie je spravne, v prasku nie su harmful bakterie... ;) cize je to blbost. voda je uz prevarena predtym, cize ani v tej bakterie uz nie su... zalej si nutrilon 70°C vodou a mas po vyzivnych latkach... (predpokladam, ze ine mlieka tiez nemaju v navode, ze zalejte ma 70°C vodou... )

gejb
29. máj 2024

@soraya25 mam 2mesacnu dcéru pre ktorú je umelé mlieko jediným zdrojom živín. Spolieham sa na teda na to ze tam prijme všetko čo potrebuje v období, kedy sa najviac jej organizmus vyvíja.
Robím ho preto podľa návodu od výrobcu a neplanujem menit postupy na základe random všeobecného návodu od výrobcu elektroniky...nechápem prečo by mali byť postupy pre obyčajne miešanie vo flaske a miešanie prístrojom rôzne.

soraya25
29. máj 2024

@gejb ale autor sa pýta práve na zariadenie ktoré pripravuje to mlieko preto moja odpoved. Inak skúsenosti nemám ja som dojčila

soraya25
29. máj 2024

@gejb a rôzne preto že ta voda a mlieko prechádza tým prístrojom. V tých trubkach môže ostať voda mlieko bohvie čo. Kávovar mi síce tiež čistí po kazdom použití automaticky Alw žeby som z tej trosky dala novorodencovi .. no neviem

soraya25
29. máj 2024

@soraya25 trisky. Nie trosky

jana35798
29. máj 2024

@soraya25 nemali ste pristroj, vase dieta bolo dojcene ale kecate tu do toho 😅 Pristroj na pripravu UM je nieco uplne ine ako kavovar preboha 🙄

zaphyra
29. máj 2024

Ja mam ohrievacku beurer, ktora aj udržiava teplotu za cca 20 eur a davkovac na mliecko z dm, super pomocnici.

gejb
30. máj 2024

Autorka pozri túto diskusiu. Nedávno sme riešili prístroje...
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/pristroj-na-vyrobu-umeleho-mlieka-2/

snowflakenel
30. máj 2024

Kup kanvicu na ohrievanie, nastavis 40 supnov,,das pozadovane mnozstvo vody a.je to.
Plus kanvicu vyuzijeszaj neskor. Nemisis kupovat drahe somariny 🙂

kwakina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kwakina
30. máj 2024

Je inak celkom zaujimave, ze napriklad taky Kendamil na Svk v navode pise, ze voda ma byt 40° a v anglickom navode ma byt 70° 🤷‍♀️

aschkimka
30. máj 2024

@malaopicka akurát som to kúpila a rovno reklamovala, naťahujem sa s nimi už 3 týždne. Keď som nastavila 40 stupnov a zapipalo to, nikdy to nemalo požadovanú teplotu... Takže aj ja hľadám :(

malaopicka
30. máj 2024

@aschkimka ja používam denne pol roka a nemám žiaden problém. Nevymenila by som to za nič. Babybrezza mna napríklad vôbec neočarila proti babymoov. Zrejme si mala smolu na zlý kus, ale vždy je inak načapovaná voda o 4 stupne chladnejšia, to mame odskúšané viaceré.

aschkimka
30. máj 2024

@malaopicka takže ak napr chceš 40 stupnov, musíš zadať 44? Tebe to inak nepríde na hlavu ze niečo ti garantujú a nefunguje to tak? (myslím to v dobrom)