Ste spokojné s umelým mliekom Hipp?

eskymacik17
12. dec 2011

ahojte prosim Vas ake mate skusenosti s UM HIPP ??? neviem sa rozhodnut či ho začat kupovat malemu .. pretože mi papame NUTRILON a maly kaka kazde 3 dni .. tak chceme zmenit .. dakujem 🙂

kbeata
12. dec 2011

skus mu ten nutrilon zmiesat s vodou kde bola prevarena rasca,trebars aspon polovicu,ja som tak miesala sunar,neskor aj vodu prevarenu z ovsenych vlociek,dobre na peristaltiku 😉

eskymacik17
autor
12. dec 2011

@kbeata a pomohlo to ?? pretoze ja som mu uvarila ten HiPP feniklovy cajik a strasne zacal po nom vriskat .. cely den len preplakal a ani sa nevykakal ☹ nam dala teraz nejaky sirup doktorka ze snad mu ten pomoze ale ani ten nic nezabera .. este chceme skusit NUTRILON COMFORT a potom mozno ten HIPP ale nechem mu striedat tie mliecka casto ☹ len uz sme zufali .. podla mna to nie je normlane ze kazde 3 dni kaka.. skor nie .. a pritom papa tak 110-120 niekedy 150 len taky capot .. 😀

mandy29
12. dec 2011

@eskymacik17 my sme papali Hipp a bolo hustejšie ako nutrilon...no musíš vyskúšať značku ktorá mu sadne...a keď hovoríš že po vypití čajíla vrieskal asi má zastavené vetry...neskúšala si masírovať bruško, poprípade použiť rektálnu rúrku?

kbeata
12. dec 2011

neviem ci sa to odoslalo,nieco som popisala 😉
ale este raz napisem ze fenikel sposobuje zvysenu tvorbu zalud.kyseliny,to viem z gastra od doky,preto som spominala tu rascu
a ze na kakanie,peristaltiku potrebuje babo sat,preto sa kojit oplati,alebo cumlik 😉
ja som tri mesiace len kojila ale asi stale,potom sunar az doteraz,ta voda z rasce pomahala ze nebol zapeceny a z vlociek mal tiez peknu stolicu a viac ho to zasytilo
to najtazsie alebo najhorsie obdobie s prijimanim potravy,vylucovanim bolo u nas velmi dobre,ziadne koliky alebo revy 😀
skus este take babske rady,recepty,chemikalie este nepotrebuje z lekarne
a myslim ze pokial ti maly negrcka nemusis menit mliko,no neviem,je to individualne

silviatko
12. dec 2011

maminka no dostali ste koliky presne ako my..aj moj maly po prvom mesiaci ich dostal..mas jedno ake mlieko bude papkat,po kazdom bude plackat,pretoze maly sa nemoze vyprdkat a vykakat,boli ho brusko.my sme pouzivali rektalnu trubicku,ta pomohla a plus espumisan,caj aj ked kazdy vravi som nerobila,pretoze po nom tak ako tebe vrieskal.musite len z toho vyrast,inak pevne nervy s malinkym on zato nemoze.musi sa mu vyvinut peristaltika criev..inak nam to trvalo 4tyzdne,ale pre mna to bolo ako 4 mesiace 🙂

silviatko
12. dec 2011

@eskymacik17 maminka no dostali ste koliky presne ako my..aj moj maly po prvom mesiaci ich dostal..mas jedno ake mlieko bude papkat,po kazdom bude plackat,pretoze maly sa nemoze vyprdkat a vykakat,boli ho brusko.my sme pouzivali rektalnu trubicku,ta pomohla a plus espumisan,caj aj ked kazdy vravi som nerobila,pretoze po nom tak ako tebe vrieskal.musite len z toho vyrast,inak pevne nervy s malinkym on zato nemoze.musi sa mu vyvinut peristaltika criev..inak nam to trvalo 4tyzdne,ale pre mna to bolo ako 4 mesiace

enka2
12. dec 2011

@eskymacik17 ...aj my sme začínali Nutrilonom (skúsila som aj Comfort ale ten mi nechcel vôbec, musela som ho celý vyhodiť) ale prešli sme na Hipp........malý tiež začal zle kakávať tak mi v lekárni poradili Hipp....a myslím,že sa to trošku upravilo....kakávame pravidelnejšie.....no ja dávam malému aj probiotické kvapky Bio Gaia....a možno aj vďaka nim sme koliky nepoznali....

eskymacik17
autor
12. dec 2011

@kbeata no ja by som rada kojila ale bohuzial ☹ no prave ze ja mu nechcem davat ziadne chemikalie ale bojim sa pretoze maly ma jednu oblicku viacmenej nefunkcnu tak pri vsetkom musime ist k lekarovi tak musi aj ten sirup papat .. ale ze by mu nejako pomahal sa mi nezda skusim este to ..dakujem za rady

eskymacik17
autor
12. dec 2011

@mandy29 ahoj .. no on prave ze prdi ako o zivot a smrda ako bolava noha .. len nie a nie sa vykakat 😒

eskymacik17
autor
12. dec 2011

@silviatko ahoj on je prave ze zlaty .. on neplace ked sa napapka malo kedy ale to mi staci ho zobrat na ruky a prestane, mi to skor pride ze nevie ako zaspat vtedy .. vacsinou pekne spinka alebo sa mrvi len tak .. tak moc place len ked na neho ide kakanie a to je raz za tie 3 dni .. on aj prdka len nie a nie sa vykakat ☹ skusali sme raz aj rektalnu tycinku ale bojim sa ze by si na nu zvykol .. dokonca mi napisala raz jedna baba ze rektalna moze poskodit zvierac tak ja uz neviem .. ani negrcka mlieko ked sa napapa .. obcas si trosku ale to ked vela spapa , tak viacmenej len ten prebytok ..

eskymacik17
autor
12. dec 2011

@enka2 ahoj a vy ste mali aj nejake ine tazkosti alebo len to kakanie ?? pretoze nas maly aj prdi aj papa pekne len to kakanie nas trapi .. ☹

bbtina
12. dec 2011

@eskymacik17 my sme tiez z Nutrilonu presli na Hipp,ak by som cakala a neskusila ine mliecko bola by to blbost,ako sme si nasadili Hipp hned sme zacali aj kakat kazdy den,aj prestal byt placlivy

eskymacik17
autor
12. dec 2011

@bbtina ahoj prosim ta a mal maly aj nejake ine tazkosti okrem kakania .. lebo nas place len ked sa chce vykakat .. malo kedy sa stane ze place ale to skor ked nevie ako by zaspinkal .. tak ho zoberiem na ruky a zaspi a je dobre ..ale ked ide na neho kakanie tak to je des .. teda pre mna je to strasne ked tak place a vidim ze ho to vsetko boli

bbtina
13. dec 2011

@eskymacik17 noo som videla ze sa casto pucil,bol taky nespokojny a tiez sa bez rurky nevedel vykakat,ale myslim,ze ak kakate kazde 3 dni a neboli ho brusko,neplace casto a nepuci sa,ze mu mliecko nemusis menit. Babatko nemusi kakat kazdy den,aj ked my rodicia by sme boli najradsej,aby to bolo take ukazkove🙂. Ja som kupila este Infant Dophilus,lebo obsahuju najviac zivych kultur z probiotik,tak mozno aj tie k niecomu dopomohli a sluzia aj na podporu imunity pri sekcii a aj predcasnom narodeni,co sa nast tyka oboje. Skus mozno estie tie a na rurku si nezvykne neboj,pri prvej dcere som ju musela pouzivat do 4 mesiaca a v pohode potom kakala

enka2
13. dec 2011

@eskymacik17 ....iné ťažkosti sme nemali.........prdkal si ostošesť :o)).........aj papal pekne len keď sa mal vykakať tak len tlačil a tlačil a nič nešlo.....kakávali sme raz za tri-štyri dni :o(.........skúšala som aj vývar z ovsených vločiek ale bohvieako nezabral....ja som s tým mliečkom spokojná....teraz už papáme "2" a stále nám vyhovuje.....skús sa popýtať dr. či by ste nemohli papať aj tie probiotiká......podľa mňa je to super vec a okrem toho že upravujú črevnú flóru podporujú aj imunitu....

chovancova27
13. dec 2011

@eskymacik17 Ahoj, ak Ta to uteší, môj synček sa sám nevykakal 3.5 mesiaca, celú túto dobu sme fungovali len s rektálnou rúrkou... bola som zrelá na psychiatriu, ale prezili sme... crievka sa vyvinuli, a je pokoj od vtedy...🙂 držím palce

silviatko
13. dec 2011

@eskymacik17 oj tak to ja mojho kym zaspi na kolenach kolisam a potom dam do postielky..🙂 tiez sa mrvi a naraba zo sebou 🙂 inak s tou rektalnou tycinkou my sme namazali poriadne dupku s olivovym olejom aby sa nestalo nieco so zvieracom a parada.. urcitej je lepsie nech sa takto vykaka aby sa mal pucit a plackat. a neviem ci je pravda ze si nato navykne lebo my sme to niekedy pouzivali aj tri krat do dna..on si ani prdnut nemohol..a nenavykol si..ked sa mu peristaltika urovnala..tak urcite si nenavykne na to

eskymacik17
autor
13. dec 2011

@enka2 prosim ta a ako sa tie probiotika co papkate volaju ?? lebo ja som v UK neviem ci tu take nieco budu mat ale skusila by som mu ich dat aj stym mlieckom .. uvidim co mi povie doktorka ale podla nej je to normalne ..

eskymacik17
autor
13. dec 2011

@chovancova27 to mi je luto .. to ste sa dost dlho trapili teda .. fuu .. dufam ze mi nebudeme ..

eskymacik17
autor
13. dec 2011

@silviatko aj ja som mu to natrela olivovym olejcekom pre deticky .. a vtedy to pomohlo .. dnes som skusala a nic .. a to naposledy kakal v sobotu rano .. ☹ .. no kazdy hovori nieco ine ale tak radsej ako by sa mal trapit tak mu budem pomahat aj tou tycinkou

silviatko
13. dec 2011

@eskymacik17 no a ako mu je..placlivy je velmi?

enka2
13. dec 2011

@eskymacik17 ....my papáme probiotické kvapky Bio Gaia.....ale pozerám že vy ste ešte maličky......tieto sú od tretieho mesiačika.......aj keď my ich papáme od dvoch mesiacov..........od narodenia sú probiotiká Infants Dophilus......tak asi tie by boli vhodnejšie.........aj keď Hipp mliečko obsahuje probiotiká......môj názor je......že keď to mliečko rozrábaš v horúcej vode tak ich tam kopu "zabiješ".......preto ešte dopĺňam probiotické kvapky....tie dávam do mliečka keď ide papať na lyžičku.....

jnana1
13. dec 2011

@enka2 prosím ťa, tie kvapky dávaš každý deň? ja som ich dala malej len raz, lebo mala problémy s kakaním a neviem či to bolo kvapkami, ale ešte ten deň sa konečne vykakala (po ôsmich dňoch). odvtedy zase nič, ale vraj u plne dojčených detí je to normálne a nevidím na nej, že by ju trápilo bruško, vlastne ani predtým ju nebolelo, len som bola nespokojná, tak som jej ich kúpila...mám jej ich dávať každý deň?

enka2
14. dec 2011

@jnana1 ....áno ja tie kvapky dávam malému každý deň na lyžičku s mliečkom....my sa kojíme ale aj dokrmujeme UM......tak keď mu dávam UM vtedy mu dám 5 kvapiek.......dávam mu ich kvôli tomu že majú upravovať črevnú flóru a budovať imunitu.........je na nich napísané,že nie je dôležite koľko kvapiek dáš, ale či ich dávaš pravidelne......tak ja sa toho držím.....síce sú drahšie.....ale čo už neurobíme pre zdravie našich drobcov 🙂

katren
14. dec 2011

@eskymacik17 prepac, ale tema ohadom UM Hipp tu uz existuje....a dokonca aj otazka, najskor treba trosku hladat a potom otvarat nove diskusie....
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/dojcenske-mlieko-hipp-ano-alebo-nie/
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/na-aky-druh-umeleho-mlieka-hipp-prejst-z-nutrilonu/

My sme na Nutrilone AR, nerobi nam ziadne problemy, nezapeka, ale cenovo to neutiahneme, takze chcem prejst na Hipp 2 Combiotic...vy ste uz presli?

torticka40
14. feb 2012

@eskymacik17 ahoj.chcela by som sa opytat,ci si nakoniec presla na toto mliecko HIPP. my by sme ho tiez chceli vyskusat,lebo vnucik sa sam absolutne nevykaka a vlmi malo sam prdka.papa UM Nutrilon Comfort.len co zaspinka,tak sa zobudi s placom a puci sa .bez rektalnej rurky a sam ani nevyprdka a nevykaka.ozaj hrozneeee. dakujem 🙂

katren
14. feb 2012

@torticka40 my sme nan presli, bo ked sme skusili Nutrilon AR2, tak sme mali to iste....odvtedy nemame problem zas 😉

eskymacik17
autor
15. feb 2012

@torticka40 ahoj no prešli sme .. nam to ale pomohlo tak ze uz nekakame kazde 3 dni ale kazde 2 dni .. proste ani probiotika nam nezabrali ani mliecko nic .. ale co pocuvam tak baby su spokojne stymto mliečkom .. si myslim ze by ste ho tiez mohli skusit..

lucinta21
16. feb 2012

hipp je iba zakladne mlieko nič naviac neobsahuje,,
nutrilon ma dobre zloženie, ak mas problem s kakanim, dajte comfort, je trosku horkejsi možeš ho najprv miesat s klasickym nutrilonom.. napr. 1 odmerka comfort + 2 odmerka klasicky nutrilon tak 2 krmenia, potom 2 odmerky comfort + 1 odmerka klasicky nutrilon zasa tak 2 krmenia a potom prejst plne na comfort a.. do 2 tyždnov bude maly kakat pravidelne..
neda sa hned prejst z jedneho mlieka na druhe, to malinky organizmus nestoleruje a možu byt dalsie problemy..
comfort obsahuje špecialnu zmes Betapol, ktora zmekcuje stolicu a pomaha babatkam sa vykakat..