Stále hladné dieťa

arcttica
17. jún 2013

Ahojte babenky. Potrebujem poradiť, malý papá nutrilon HA, ale stále je hladný. Papá mi každé 2 hodiny aj v noci, vypije max 90 ml, ak viac tak vracká. Takže v množstve to asi nebude. Neviete kde by mohol byt problém? Manžel mi dnes kúpil nutrilon AR, tak ešte skúsim ten. Priberá dobre, nijaké iné problémy nemá len to časté papanie... 😒

henikav
17. jún 2013

a kolko tyzdnov ci mesiacov ma maly?

arcttica
autor
17. jún 2013

3 mesiace a 1 tyzden

arcttica
autor
17. jún 2013

Vlastne zajtra 3,5 mesiaca 🙂

henikav
17. jún 2013

Na 3apol mesacne babo sa mi to zda malicko, preto tak casto pyta papat, je hladny, moja ma 2 mesiace a tyzden a vytiahne niekedy 120 niekedy 150ml, kamoskin je o dva dni starsi ako moja, ale chalan a vytiahne az 180, to je hlados. Ked ti drobcek vracka, nebude mat reflux? Mas antirefluxove cumle (flase) take koliesko je pod zavitom cumlika? Pripadne mne v lekarni radili ze ak by mala vrackala, tak maju aj hustejsie varianty tohto mliecka. S mlieckami ti skor poradia ine maminky, lebo my chvalabohu problem nemame, ale ten hlad je podla mna normalne len z toho ze naraz malo vypije. Skor by som riesila to grckanie 😉

arcttica
autor
17. jún 2013

Uz som mu skúšala dať viac, no nevipije a ked ho do neho natlacím tak ho aj tak vzvracia, tak neviem.

xlucia
17. jún 2013

kedze ti zje sam od seba max 90 ml je normalne ze pyta kazde dve hodiny. nasilu mu viac nedavaj, nech nevracia. no tak ma mensi zaludok.
nemas vlastne ziadny problem. papa mensie davky castejsie.

henikav
17. jún 2013

@arcttica tak musis vydrzat takto casto chovat, postupne sa mu mozno zaludocek prisposobi a postupne zacne papat viac. Ja by som zarobila vzdy o trosku viac mliecka nez ako zvykne vypit a tak by som skusala, co ak vytiahne, lebo si pozri na krabicu, kolko ma vypit taketo dietatko, podla nasej krabice mliecka ma vypit 3-4 mesacne babo 180ml, to by potom asi papal kazde 4-5 hodin, kedze vypije len polovicku o to castejsie musi papkat

arcttica
autor
17. jún 2013

Ono je to len trosku unavne hlavne v noci, ale nejako prezijem, starsieho som kojila a tiez tak casto, takze nic nove 🙂 len som si myslela ze na UM vydrzi babo dlsie syte 🙂

henikav
17. jún 2013

@arcttica no ano vydrzi dlhsie za podmienok ze dost spapa, ale neboj ono sa casom nauci papat a tym padom aj v noci spinkat

kika1111
17. jún 2013

@arcttica možno mu to mlieko nechutí, skúsila si ho ochutnať niekedy? ak nemáte v rodine alergie tak vyskúšaj mlieko Babylove z DMky - je výživnejšie a má viac KJ..a samozrejme neporovnateľnú chuť s nutrilonom. ked som toto mlieko začala dávať malému tak sa aj viac rozpapal, ale hlavne ho zasýtilo na dlhšiu dobu. ak ti grcká tak ho dávaj častejšie počas pitia odgrgnúť. nám to pomáhalo - každých 50 ml som ho dávala odgrgnúť a bolo dobre.

ivofranek
17. jún 2013

neboj to sa upravi, moj maly bol aj je velky jedak. ne treba mu menit davku - on sam vie kolko mliecka potrebuje ale myslim si ze je uz vo veku ked mozes zacat prkrmovat - my sme tesne pred ukoncenim 4 mesiaca zacali s prvym zemiakom. Zobral to super a momentalnie papa skoro vsetko. este sa chcem opytac preco nedajes mu klasicky Nutrilon? ma nejaku alergiu alebo netoleranciu?

arcttica
autor
17. jún 2013

@ivofranek Začali sme s HA lebo ja som alergička, nie silná, ale som, a malý mal nábeh na atopický ekzém, tiež som už začala uvažovať nad prikrmami, ale neviem či ešte neni skoro, skúsim sa spýtať lekárky.

arcttica
autor
17. jún 2013

@kika1111 Skúsila, horké 🙂 , kúpili sme dnes antiregluxný nutrilon, tak uvidím ako ten, už som mu ho skúsila dať vypiť, a nevracal, tak uvidíme, a aj chuť je lepšie ako HA

kika1111
17. jún 2013

@arcttica len je možné, že ho bude zapekať to mlieko...ja som malému tiež dávala zahustený nutrilon - ale len týždeň, lebo potom som už nemala nervy na to, ako sa strašne trápil pri kakaní 😖

arcttica
autor
17. jún 2013

@kika1111 no toho sa aj ja bojim, uvidim zajtra. Zachvilu snad zacneme papat zeleninu, ta to uz bude lepsie 🙂

ivana149
17. jún 2013

my mame 3 mesiace a týždeň a maly mi vypije 5x180ml a okolo štvrtej rano 150ml,

arcttica
autor
18. jún 2013

@ivana149 ukážkové dieťa 🙂

kia241
18. jún 2013

moja mala jedla kazde 2 hodiny niekedy aj po hodine a pol..ako kedy...a tiez sme pekne priberali ,negrcali sme..neriesila som to ked si zapytala dala som jej

ocko78
18. jún 2013

ahoj, ja by som mu urcite davala s odstupom 3 hodinky... pri umelom mliecku by mal bat aspon takyto odstup aby mu dobre pretravilo..ak je hladny zvysila by som davku viac ml na jedno papanie,, pri kojenych detoch je situl.ina materske mliecko je ovela lahsie stravitelne preto moze papkat kedykolvek zachuti,,, podla mu nie je po chuti..my sme papali babylove z dm a starsia francuzske mlieko..dostat v lekarni

kokorunecka
18. jún 2013

@arcttica Ahojky 🙂 Aj ja som si myslela, že bábo na UM vydrží dlhšie sýte.. Ale opak bol pravdou. Moja malá bola na UM od šiestich týždňov a papala deň-noc každé dve, popr. tri hodiny 180ml AR mlieka...

arcttica
autor
21. jún 2013

@kika1111 Tak dnes sme začali s Babylove, zatiaľ znáša dobre, trošku vrackal, ale snaď to prejde. Isto chuť oveeeeeľa lepšia ako nutrilon. Ďakujem za radu.. 🙂 Uvidím ešte ako bude spinkať 🙂

kika1111
21. jún 2013

@arcttica daj potom info, či je to lepšie 🙂

arcttica
autor
22. jún 2013

@kika1111 ahoj, tak spinkal pekne, papal o 11 a potom az o pol 4. Ale stale vracia, takže sa vraciame k AR nutrilonu, ☹ pri nom to bolo dobre aj spinkal a ani nevracal, takze sa asi nutrilonu nevyhneme 😒

xlucia
22. jún 2013

@arcttica skus to babylove zahustit. je na to prasok v lekarni...

kaja73
22. jún 2013

@arcttica tak ako ti radi
@xlucia
skus na zahustenie NUTRITON-to je taky prasok z lekarne zo svatojanskeho chleba a sluzi na zahustovanie materskeho mlieka,ale moze sa pouzit aj na UM-ja som ho pouzivala a fungovalo to. 😉

kika1111
22. jún 2013

@arcttica prípadne skús Nutriton..to budeš zahusťovať ale podľa potreby..možno nemusí byť až tak husté ako AR nutrilon. ale je to na tebe. náš malý tiež grckával - vodu som mu musela zahusťovať. ale už z toho vyrástol

jumama
22. jún 2013

Aj my sme mali malu grckalku a tiez len v malych davkach pila, lebo inak vsetko slo von. Dokonca nasa malacka len 60 milickov, max tych 90. Svokra si uz srandu robila, ze na vsetkych fotkach ma podbradnik, no bolo to s tym grckanim fakt zle. AR formula je dost horka a deti ju nepiju moc radi, skusila si ochutnat trolinku takeho mliecka? Ja som AR formulu iba pod tlakom mojej svokry kupila, ze mam to grckanie riesit. Nepomohlo, mala to nechcela. Kazda zmena mliecka podla mna zase trosku rozladi dieta, ze si na to nove mliecko navyka mozno aj tyzden... Ako vyssie baby pisu, treba to len vydrzat, je este malinky, casom sa to zlepsi, a ked budu prikrmy, tak hustejsiu stravu uz nebude tolko grckat aj bude na dlhsiu dobu syty. My sme zacali pomaly s riedkou ryzovou kasickou (rozmixovana najemnucko rozvarena ryza) uz v 4 a pol mesiacoch. Najprv len lyzicku do mliecka pridali a postupne som nahradila jedno, dve, a napokon aj tri papania kasickou. Takto to radil nas doktor a prislo mi to ok, ved aj dospelaci sa ryzou detoxikuju a malokto je na nu alergicky. A tak isto zeleninky ked sa pridavali, len po troske do tej kasicky, lebo cistu zeleninu jdnak mala nechcela a z niektorych aj grckala. Dalsia rada nasho lekara pri prikrmoch bola - nedavat z coho dieta grcka, nevadi, ze strava je monotonna, takymto malym detickom to nevadi. A tak sme dlho predlho ficali len na ryzovej kasicke s brokolicou a neskor brokolicovej polievke s vlockami ovsennymi. Takze este mesiacik, dva vydrzat, aj ked je to isto vycerpavajuce. Drzim palecky a vela sily zelam.