Skúsenosti so Sunarom plus od 4. mesiaca

janulikko
20. aug 2012

Ahojte žienky, potrebujem radu, resp. potrebujem Vaše skúsenosti so SUNAROM Plus - od ukonč. 4. mesiaca. Dávali Ste ho? ako reagovali Vaše deti naň? resp. mám zostať na Sunari od narodenia? dakujem

prettybaby
20. aug 2012

@janulikko my sme pri prvom bola na sunari od pol roka do 2 rokov

zmrzlinkams
20. aug 2012

@janulikko my sme použivali Sunar od narodenia do 6 mes. - konkretne tento sme nemali a vlastne už žiadny ,mala mala zo sunaru krče a bolelo ju bruško a kakala zhrčkavenu stolicu 😒 taku akoby zkysnutu tak sme ho vysadili a prešli na Hami a dodnes mame a sme spokojny 🙂 Tvoje dievčatko - jej nerobi sunar zle na bruško?

janulikko
autor
20. aug 2012

@zmrzlinkams nam malinka prestala kakat - dva tyzdne sme fungovali na rektalnej...nepomahal espumisan, proste nic...starka nam poradila, ze jej mame zarabat mliecko do rumancekoveho cajiku - luhujem cca 2 minuty - a od vtedy kaka ukazkovo....tak uvidime, ako bude dalej reagovat

zmrzlinkams
21. aug 2012

@janulikko tento problem sme mali aj my ale nám ten čajik nepomohol, ja som potom zvikla dať do mliečka kusom masielka obyčajneho a ten zvikol zabrať, na tyč. sme boli asi do 4m., len my sme nemala dobru stolicu taku zhrčkavelu tak sme to radčej vyradili lebo aj bruško bolievalo ....

janulikko
autor
21. aug 2012

@zmrzlinkams tak ked uz je taka stolica, treba hned vymenit mliecko.....my sme sa potrapili 2 tyzdne, zaplakala, dala som rektalnu a hned bola vysmiata...raz do dna to mavala...ale teraz cajik funguje, som rada, ze nemusim do nej tlacit chemiu -ako espumisan a pod...a to maslo, to si zapamatam, keby nieco 🙂

zmrzlinkams
21. aug 2012

@janulikko nam masielko zabralo len škoda že som sa o nom dozvedela neskoršie a trapili sme sa trubičkou 3 mes. keby som vedela skor tak použijem radčej tak. ináč aj dr. mi vravela že s obyčajneho malsa urobiť čipok dať do mrazaku a to potom dať malej do zadočku ale toto do mliečka sa mi zda take prijemnejšie pre dieťatko 🙂
a to nebude z mliečka hami uživame už pekne dlho toto budu bud zubky alebo virozu ktoru sme mohli chytiť vonku na prechadzke ale sko sa priklanam k zubkom tak uvidime lebo nehnačkuje cele dni, volala som aj s dr. pre istotu a mame na diete byť do stredy a potom sa uvidi ako dalej.... ale čo ked mi mala štrajkuje už cez 2 tyž. a nechce nič ine papať len mliečko a jogruty, normálnu stravu odmieta, ked tak občas sa stane že si dá pár lyžičiek a konči ....
tak hadam to nejako pominie, zatial je hrava, usmiata a v pohode a žiadne horučky tak aj dr. vravela že to asi robia šarapatu zubky že odlahčiť žaludok mliekčom a davať len normálnu stravu ale ked nechce ... tak mam dilemu čo jej dať 😒

janulikko
autor
21. aug 2012

@zmrzlinkams fuuuha, tak mate krusne chvilky, ale hlavne ze, ze neteplotuje, skus baban a cierny caj k tomu a poslem ti link na nieco ;)

zmrzlinkams
21. aug 2012

@janulikko o.k pošli pozriem len teraz musim utekať a potom dojdem neskor
posledne dni mi aj slivky čerstve jedla mysliš že by to aj tym bolo ale to som si neni ista a banan velmi lubi len naposledy mi zjedla polovičku a už viac nechcela, potom pár dni nechcela vobec ovocie až teraz tie slivky a broskyne....
a možno ta konbinácia s mliečkom je urobila šarapatu 😒 už ma napada všeličo ....

silvia10131
2. sep 2012

Ahojte,tak mi mame to opacne,od 4mesiacov sme na sunare a ukazkovo kakame kazde rano 🙂