Problémy s mliečkom

lellla
21. júl 2021

Ahojte už som zúfalá tak sa idem spýtať či mi neviete poradiť...mám dcéru má 1,5 mesiaca bohužiaľ musíme byť na umelom mlieku úplne pretože som stratila mlieko...
Problém ale je že neviem čo robíme zle ale príde mi že žiadne mlieko jej nepasuje...
Najskôr dostávala francúzske spolu s materským lebo som nemala toľko vtedy to bolo v pohode cca týždeň potom začala plávať a nemohla sa vykakať ...mala bolenia tak sme zmenili mlieko na bebu zasa bolo dobré až do chvíle keď som stratila mlieko úplne vtedy to začalo...pucila sa nemohla sa vykakať sama vždy len Hadická ...najskôr som myslela že veď to má kolíky ale keď to bolo stále a horšie tak som zasa zmenila mlieko naspäť na francúzske ale to ju po 2 dňoch zapekalo neskutočne ledva vytlačila...tak som čítala ktoré mlieko je dobré. A našla som HiPP combiotik...prešli sme a super ...nem bolenia prdí aj sa dva dni po sebe krásne vykakala sama ..stolica bola taká ako má byť spokojné dieťa a zasa problém po dvoch dňoch sme ráno bojovali že sa nemôže vykakať a stolicu mala zasa dosť hustú ..tak poraďte mám zasa meniť mlieko alebo počkať dlhšie či sa to upraví už som s toho kakania zúfalá...dva dni ideál a potom hruza 😭

helcanw
21. júl 2021

@lellla ja by som mliecko toľkokrát nemenila. Píšeš že má 1,5mesiaca a už ste vymenili toľko druhov mliečka? Babatko má veľmi citlivú tráviacu sústavu nemá šancu to nové mlieko spracovať za tak krátky čas.

lellla
autor
21. júl 2021

@helcanw o pár dní má dva mesiace...áno ja viem nechcela som meniť ale keď ju tak začalo nič zapekať preto som menila lebo mala stolicu ako kameň pomaly a veľké bolenie ..teraz je spokojná neplače nepuci sa pekne spinká ale vykakala sa dva dni po sebe sama pekne a na tretí už zasa nemohla bez pomoci a zasa husté aj keď nie ešte až tak moc...mám počkať ešte ? Už meniť nechcem pokiaľ nemá bolesti bruška len sa obavám toho kakania...
A jasné viem že sa nemá meniť tak často no už sme boli zúfalí naozaj preto som sa pýtala lebo teraz je ozaj najspokojnejšía tak hádam sa kakanie úpravy 😓

simona92101
21. júl 2021

@lellla pretoze UM zapekaju,obsahuju vela zeleza.preto treba popritom davat aj ine tekutiny,t.j vodu alebo trochu caju.kedze predtym pila aj MM,mala to ako tekutinu ktora jej pomahala vykakat sa.skus jej davat po troske prevarenej vody dojcenskej alebo napriklad kamilkovy caj,ten je na zriedenie stolice.ak by ju bolelo brusko,skus kvapky Sab simplex.

nikpa
21. júl 2021

@lellla skús dávať sab simplex a hlavne probiotika a tie dlhodobo, aj 2-3 mesiace. Mlieko by som tiež už hneď nemenila ale do budúcna, na problém s kakanim a s tvrdou stolicou je dobrý Nutrilon omneo comfort, môj malý mal z neho hneď riedku stolicu.

helcanw
21. júl 2021

@lellla nám tu tvrdú stolicu by som naozaj skúsila ponúkať trosku vodičky/čajíku. A ak je zatial s mliekom spokojna nemeňte ho, ono sa ti určite upraví, ak by bol naozaj znovu veľký problém, poradila by som sa s pediatrom. Držím palce, nech už to máte lepšie. 👍

lellla
autor
21. júl 2021

Ďakujem vám pekne ...skúsim tie probiotiká aj vodu alebo čajík dávať ..snáď sa jej to upraví ♥️

gvenduska
13. aug 2021

Mali sme tiež problém s týmto zle kakal bolelo ho bruško
A mali sme bebu ha …zaviedli sme feniklový čaj a upravilo sa to
Má vetry prdka a je to Ok