Prístroj na rozrobenie umelého mlieka

26. feb 2024

Ahojte, používa niektorá z vás prístroj na rozrobenie UM? Aký? Ste spokojne? Neboli to vyhodené peniaze?

guudy
26. feb 2024

UM je robene tak, aby sa rozpustilo v teplej vode. Takze naliat do flase teplu vodu, nasypat mlieko a zatvorene poriadne pretrepat. Ziadna jadrova fyzika to nie je ;)

januska12323
26. feb 2024

Prístroj? Akurát tak termosku na teplú vodu ak si mimo domu.

biglovemom
26. feb 2024

@guudy tak tak👌🏻👌🏻
To uz je ozaj vrchol lenivosti pristroj mat na to🫣🫣

nikaeli
26. feb 2024

@biglovemom podľa mňa práve naopak, pridáva si robotu - veď ho potom musí umyť 🤷🏻‍♀️

terry658
26. feb 2024

@guudy tka mlieko čo používam ja je v teplej vode naozaj umenie rozrobiť. Aj keď ho ručne šľahám aby sa rozpustilo tak tá sviňa robí hrudky. Keby existoval stroj, čo to vie spraviť dobre tak by som veru kúpila,lebo ja sa posledné týždne s tým mliekom riadne mordujem. Asi je to nejaká vadná várka alebo ja už neviem. Keby to nebolo jediné mlieko čo môjmu malému sadne tak by som ho hneď vymenila.

biglovemom
26. feb 2024

@nikaeli aj to je pravda😂

3petka
26. feb 2024

Baby autorka mysli niečo takéto.

3petka
26. feb 2024
3petka
26. feb 2024

Tiež som nad tým rozmýšľala ale podľa mna vyhodené peniaze.

biglovemom
26. feb 2024

@3petka za tie peniaze Budem radsej miesat jak blazon🫣😂🫣

guudy
26. feb 2024

@terry658 tak ja neviem, naposledy som robila UM pred cca 18 rokmi a nebol problem🤷🏼‍♀️. Predpokladala by som, ze sa rozpustnost mlieka casom nezhorsila…

biglovemom
26. feb 2024

Neviem to najst moja kadernicka ma taky maly ony na miesanie farby to by si mohla skusit ma to cudny nazov
@terry658

paciko9
26. feb 2024

Tak ja uz som asi videla vsetko😂😂😂 co este nevymyslia. Ale ja by som tie eura inak zuzitkovvala.

danyelia
26. feb 2024

...prístroj na rozrobenie umelého mlieka? Čoo? Za 290 €? To sa fakt predáva či nejaká sranda je to? 😃

kacena4
26. feb 2024

komercne vycuciavanie penazi z prvorodiciek

januska12323
26. feb 2024

Keby to stálo 30 eur nepoviem ale skoro 300? To aj dieťaťu strčí do úst a potom sa vydezinfikuje?

tamta
26. feb 2024

@guudy fakt citis potrebu vyjadrovať sa a zosmiesnovat nieco, co ani nevieš, ako funguje, kedze ako sama píšeš, si s tym prišla do kontaktu naposledy pred 18 rokmi? Niekedy je mlčať zlato, zosmiesnis akurát samu seba.
Ano, momentálne sú rôzne typy mliek (napr kvôli refluxu babatiek), rozne zahustovadla a podobne a tie je skutočne problém rozmiesat.

hederamonstera
26. feb 2024

Tento pristroj je super ked ma niekto viac deticiek, inak je to viacmenej zbytocnost, pouzivana tak cca rok mozno, mozno menej, ked uz dietatko prejde na prikrmy. Plus starostlivost o to…
Ja rozmiesavam lyzickou, nemam rada pretrepane mlieka (napenene,obcas zle rozpustene)

guudy
26. feb 2024

@tamta no predstav si, ze rozne mlieka existovali uz pred tymi 18 rokmi. Takze zhlboka dychaj, aby ti nahodou nepraskla cievka 🙂

tamta
26. feb 2024

@guudy ja som absolútne kľudná, nemusíš mať obavy. Len som ti vysvetlila, ako niektoré veci fungujú momentálne, kedze o nich evidentne (a pochopiteľne) nemáš prehľad.
Vzhľadom na tvoj vek by som však uz očakávala iný spôsob komunikácie, ale budiš, poslúž si.. 🙂

guudy
26. feb 2024

@tamta 😘

veronikaszabova
26. feb 2024

https://www.mall.sk/sterilizatory-flase-ohrieva...

Mam tento. Za mna super vec. Pouzivam ho uz skoro 11 mesiacov. Na mlieko a aj na caj pre malu.

vkatush
26. feb 2024

@veronikaszabova súhlasím. Používame 14 mesiacov. Ráno má malý hneď mlieko, keď vstane. Počas dňa na čaj používame a večer zase mlieko.

Ak viem, že nemôžem kojiť, toto je podľa mňa najlepšia investícia.

autor
26. feb 2024

Dámy, aj napriek tomu, že otázka znela úplne inak (a bola smerovaná vyslovene na ľudí ktorý tento prístroj používajú) vám ďakujem veľmi pekne za váš názor.

@guudy Ďakujem za tak užitočnú radu. Tak skvelo by mi neporadil možno ani jadrový fyzik. 🙂
@biglovemom Vám ďakujem obzvlášť za posúdenie miery mojej lenivosti 🙂

Presne tak ako píše @terry658 . Jediné mlieko ktoré vyhovuje môjmu dieťaťu sa len tak “roztrepať” nedá. Ak sa ho pokúsim rozšľahať tak sa vytvoria hrudky ktoré už nerozbijem a tým pádom putuje cela dávka do koša. Teplejšia voda sa neodporúča kvôli baktériám mliečneho kvasenia.

@3petka Presne niečo také som myslela.

@danyelia @januska12323 Nie pre každého je 300€ až taký veľký peniaz.

@hederamonstera To ktoré používam ja sa bohužiaľ nedá rozmiešať ani lyžičkou. Skúšala som ozaj všetko.

@tamta @veronikaszabova @vkatush Ďakujem ❤️

saxana000
26. feb 2024

A taketo nieco by nestacilo?
Original.je to.napenovac ale my sme to ponorili uplne a s tym rozrabali v kaviarni instantny chailatte aj kakao detom.lebo nam to strasne hrudkovalo a nedalo sa to nicim rozmiesat s tymto to islo krasne a ziadne hrudky neostali.cena cca 5e.male spratne a staci oplachnut

autor
26. feb 2024

@saxana000 Tiež som už skúšala. V mlieku sa vytvoria hrudky ktoré sa už nedajú “rozbiť” ☹

3petka
26. feb 2024

@biglovemom jasne veď sa toho mlieka zase toľko nenarobím. Správnym vodu dám ochladiť, chodím mlieko. Urobím mix mix mix a je to.

biglovemom
26. feb 2024

Ale no autorka ber to trochu humorne😁😁
@3petka mix mix🤣🤣🤣no ja mala oboch na UM som sa aj ja namixovala🤣

hederamonstera
26. feb 2024

A keby si sa opytala tu na MK na to mlieko co pouzivas? Ze ako to druhe rozriedili?

danyelia
26. feb 2024

...tak 300 € je teda fakt veľký peniaz za takú blbosť, nehnevaj sa za úprimný názor 😁