Príprava umelého mlieka

1. mar 2023

Zeny,viem,ze ma asi vysmejete,ale mozete mi niekto polopate vysvetlit,jak sa zaraba umele mlieko?
Vzdy som bola v tom,ze flasa musi byt vzdy vyvarena a voda na pripravu vzdy prevarena a pptom ju ochladit na spravnu teplotu (trebars nadobu s prevarenou vodou vlozit do nadobu so studenou vodou)a tak nasypat mlieko.
Teraz som niekde citala,ze sa moze miesat s dojcenskou vodou,alebo vodou z vodovodu.
Tu,kde zijem,nic take ako dojcenska voda nie je.
Takze aky je postup a co vsetko k tomu treba?(ked clovek ide sj na cestu)
Umele mlieko,flasu,termosku,pripadne obal na termosku,ci co este?Aka ma byt teplota vody pri priprave?Vyvarat flase staci v hrnci.Takze viem,ze nepotrebujem sterilizator.
Jedna sa o male babatko.Zrejme budeme musiet skoncit s kojenim.

viestta
1. mar 2023

Vzdy sme mali prevarenu vodu v dzbane, tu som naliala do flase, doliala cestvo prevarenou na spravnu teplotu, nasypala mlieko, flasu zavrela a pretrepala. Teplota mlieka ma byt asi 37°C
Ked sme isli mimo domu, tepla, nie horuca, voda do termosky a urobilo sa z nej.

andreatytler
1. mar 2023

Ja som nikdy flase vyvarila iba pred prvym pouzitim. Potom uz len umyvala.
Mlieko ma byt idealne telovej teploty, ale moze kludne byt aj trochu chladnejsie. nakvapkaj trochu na predlaktie a ak nie je horuce, je dobre.
Vodu z vodovodu som rano prevarila a nechala vychladnut v hrnci. Po zarobeni som mlieko vo flasi zohrievala vo vodnom kupeli. Neskor ked bol starsi uz som ani nezohrievala ale davala mlieko izbovej teploty.
Vela zien robi tak ze maju 2 termosky. Jednu so studenou vodou a jednu horucou a miesali to spravnu teplotu.

banalu
1. mar 2023

Ja si tiez namiesavam. Vecer si do zatvaratelneho dzbanu nalejem prevarenu vriacu vodu. Tu potom vyuzivam na mixovanie na druhy den. Namiesvam si vzdy rano do termoskovej kanvice a udrziavam ju tak okolo 37-40 stupnov. Pocas dna dolievam uz len cerstvo prevarenu na udrzanie teploty.
Ked ideme von tak si namixujem do malej termisky cca 40-42 stupnovu vodu, podla toho kedy bude mala potrebovat flasu a uz viem ako rychlo sa voda v termoske ochaldzuje.
A mam avent sterilizator z bazariku za 10€, nepouzivam hrniec, prislo mi to neprakticke a flase tam maju proste svoje miesto. Rano vsetky umyjem, supnem ich tam zapnem a uz len vyberam ciste podla potreby.

autor
1. mar 2023

Dakujem vam zienky 🙂

hennyinnsbruck
1. mar 2023

Moja bola na UM od narodenia.
Flase som len 1tyzdenne vyvarala.
Mala som v kanvici prevarenu vodu a ked vychladla zapla som kanvicu kym voda nebola tepla.

Kasli na dojcenske vody netreba do dietata od mala pchat plasty🫣 a to ozaj nie som eko bio co ja viem co….
Od 5mes som davala uz len vodu z vodovodu

simona92101
1. mar 2023

Ako pisu vyssie,v hrnci prevarit vodu,cast som dala do termosky a zbytok nechala vychladnut,a ked som isla zarabat,tak uz od oka 50:50 zmiesala,pridala mlieko,pretrepala,a hotovo.na noc si tak chystam k posteli,UM nachystam do davkovaca-len vysypem do flase a je vybavene.
Flase aj cumle sterilizujem v mikrovlnke kazdy vecer,mam na to taku nadobu-na spodok sa da deco vody,nahadzem tam flase,zatvorim a 5 minut v mikrovlnke sa sterilizuje.v hrnci nevyvaram,niektore flase potom netesnili dobre..

beata_k
1. mar 2023

Kup si ohrievac na flase. Nalejes vodu (prevarenu) do flase a nechas ju tam. Ten ti udrziava stalu teplotu. Ked potrebujes dat dietatu mlieko, tak len dosypes UM, pretrepes a das. Ziadne termosky a miesanie horucej a studenej vody. Za 10 sekund mas pripravene mlieko...doslova.

autor
1. mar 2023

@beata_k dakujem ❤️

autor
1. mar 2023

Ste zlate vsetky ❤️Moc vam dakujem

zorkahorka
1. mar 2023

Prevar si dopredu nejaku vodu, dojčenská voda je blbost,nepotrebujes ju. Dobry pomocník je zohrievac fliaš. Vodu v nej ti zohreje na potrebnu teplotu. Za par eur kupis aj na bazari

aliaray1
2. mar 2023

Ahoj zavisi ake mas aj UM.

Antirefluxne a Sensitive (Beba) sa miesaju tazsie. Do flasky nalejes vodu (izbova teplota), po kazdej odmerke len v ruke flasu trocha potrepes, das dalsiu odmerku a zas. Na zaver riadne uzavrete potrepes a nechas odstat asi 2 min a zas pretrepes. My sme zarabali 2 flasky, riadne pretrepali a az potom chladnicka a do 24 hod ak sa nespotrebovalo, vyliali sme. AR mlieka robia hrudy, len takto sme dosiahli aby sa nerobili. Su to huste mlieka.

V zasade plati, ze ak by si dala akekolvek pretrepane mlieko malemu, su tam hned po zarobeni bublinky a moze ho z toho boliet brusko, preto sme to nechali odstat v chladnicke (ako to robili aj v porodnici).

Na cesty sme davali termosku a miesali studenu s horucou vodou a nasledne zarobili a podali. Zial tam sa to odstat neda. Pridavali sme espumisan a ak bolo treba aj Babycalm na vetry.

Btw my len s vodou Lucka (neprevarali sme, iba do termosky ano). Mame velmi tvrdu a zlu vodu z kohutika, aj v tej vode su plasty a kadejaky bordel co v dojcenskej nie je.

Flase sme vyvarali 1x/tyzdenne najmenej. Do bavlnenej plienky das umyte flase a cumle, zabalis, zatiahnes na uzlik. Ponoris do vriacej vody s kys.citronovou a prevaras cca 30-40 min. Potom riadne vyplachnut.

Vit D davaj len na lyzicke s UM, lebo nie vzdy vsetko vypije a potom nevies ci to babo spapalo.

essenceee
24. mar 2023

vodu som si ohriala nas parou preliala do flaše, pridala prašok (mlieko) a poriadne pretrepala. Mliečko by malo mat teplotu okolo 37stupnov. Teplotu vyskušaj na zapasti