Príprava umelého mlieka

ctvrtecka
11. júl 2016

Ahojte mamicky. Zaujimaju ma vase skusenosti a rady ohladom pripravy UM. od narodenia sme na um beba ha 1. Mliecko pripravujem z Lucky alebo prevarenej vody tak ze vodu ohrejem na pozadovanu teplotu v ohrievacke a dotoho dam susene mlieko. Robite to takto niekto tiez? Je potrebne Lucku prevarat? Kde mate otvorene balenie UM? Ma byt v chlade ale su dost tepla a ja to mam normalne v izbe. Cistite si odmerku? Proste ak mi viete dat aj tipy na zjednodusenie pripravy. Aka stolica je taka optimalna pri Um? 🙂 som premotivovana matka potrebujem vela informacii 🙂 dik

nyusika
11. júl 2016

teplo je, ze ? 🙂
neblbnite, toto nemozete mysliet vazne 🙂

sardinka335
11. júl 2016

čooo??? nepišeš vek dietata kazdopadne nič neprevaram...vodu davam z vodovodu, v termoske mam horucu vodu z kanvice, ktorou ,,dostajlujem,, teplotu a dam pozadovany počet odmieriek. Pretrepem a je hotovo.Jednoduchšiu pripravu nepoznám.
Otvorenie balenie mam bud v skrini v linke alebo na linke alebo kde ho polozim...odmerku čistim len vtedy ked sa s nou idu deti hrat, ked sa balenie UM minie. Načo by som to čistila? Flašu vyvaram kedy ma napadne...pripadne kedy uz citim, ze treba. Stolica je ,,pevna,, niečo ako prazenica. Na tieto psie kusy mas čas pri 1 dietati...pri 3 uz ta prejde kazda premotivovanost a neni čas na somariny.

ctvrtecka
autor
11. júl 2016

Normalne sa pytam na veci kt ma zaujimaju kedze nemam skusenosti, nevidim v tom nic zle, aj ked sa nekomu mozu zdat moje otazky nenormalne. Sak bud poradim alebo som ticho. 5tyzdnove dvojicky takze preto sa pytam na tu vodu a aj na ine malickosti kt mi napadli. Sandrika335 dakujem za reakciu. 🙂 a pekny den.

evittam
11. júl 2016

@ctvrtecka Tak ako píše @sardinka335. Zbytočne kupuješ a vyhadzuješ peniaze za "super" balenú vodu - inak 2x platíš za to isté - stočenú vodu z vodovodu do PET fľaše.... 😉

bosoriak
11. júl 2016

@ctvrtecka Moja druha dcera bola od 8. mesiaca na UM, napustila som teplu vodu z vodovodu a pretrepala (mali sme vlastny kotol, takze som vedela odkial ide voda a kolkokrat sme dali kotol zohriat na vyssiu teplotu kvoli legionelle). Flase som vyvarila raz za tyzden a mlieko som mala na kuchynskej linke. Klido pido priprava🙂
Na tu Lucku by som nemala nervy.

lili007
11. júl 2016

Mne doktorka poradila v prvych mesiacoch prevarat dojcensku vodu. Striedala som Lucku a Drobceka. My mame totiz dost tvrdu vodu z vodovodu. Nie je to take nakladne ani narocne, to malo som pre dietatko rada spravila. Potom postupne sme uz samozrejme aj my presli na vodu z vodovodu...ale prevaranu.
Ked som si chcela ulahcit zivot, tak som si rano prevarila davku, ktoru cca na den potrebuje aby som ju uz mala vychladenu. Na 210ml napoj som potom pouzila cca 120-140ml studenej odstatej prevarenej vody a doliala som do 210ml vriacou vodou a zamiesala so 7odmerkami UM. Tento pomer mam odskusany - voda mala pre nas vtedy idealnu teplotu. Ked je voda prilis studena mliecko sa nerozpusti, ked je prilis horuca babo musi dlho cakat na papanie🙂
BONUS mojich zisteni: miesanie mliecka vo flaske som vzdy zacinala kruzivym pohybom ako keby ste nechceli tekutinu vyliat az potom som triasla celou flasou hore dole...to preto aby sa UM nedostalo do cumlika a neucpavalo mi ho ale sa najprv sa rozpustilo vo vode.
Balenie mavam bezne v komore ci kuch.linke.
Snad pomoze 😀 😎 😉

holubicka28
11. júl 2016

@ctvrtecka ahoj, lucku a ani inu dojcensku vodu prevarat netreba. Ja mam taky pristroj na um, co ti ohreje vodu za par sekund na 37st, nalejem vodu a pridam um. Po bebe ha je normalna tmavozelena stolica. Balenie mam normalne v kuchyni, odmerku neumyvam, len pred prvym pouzitim a potom je zavreta vnutri s mliekom.
A v noci si daj vodu zohriatu do termosky a do davkovaca um a tak mozes v izbe pripravit pri postielke rovno🙂.

ctvrtecka
autor
11. júl 2016

Dakujem zatial baby. Ja sa pytam trochu viac na take mozno prkotiny lebo jedno babo ma zdravotne problemy tak aby sme neco nepodcenilin Pytam sa aj doktorov a pytam sa aj beznych ludi 😉 samozrejme ze mame svoj system a viem co mi nanich funguje a co mi najvac vyhovuje 🙂 ale vsak kazda ina skusenost pomoze 🙂

ctvrtecka
autor
11. júl 2016

@holubicka28 a co je to za pristroj? Ja som chcela flasu yoomi ale zistila som tady cesta nevede.

holubicka28
11. júl 2016

@ctvrtecka beaba bib expresso 3v1, je to aj ohrievacka cestovna. Ale kamoska ma rychlovarnu kanvicu aj so stupnami a tak ohrieva a tiez je to za chvilku🙂.

ctvrtecka
autor
11. júl 2016

@holubicka28 dakujem, pozriem to

glorikarebeka
11. júl 2016

zeny neblaznite,naco prevarat dojcensku vodu 😀 😀 😀 😀 😀 ved to ani v porodnici nerobia a nie vzdy je dobre co povie pediater

ctvrtecka
autor
11. júl 2016

Super vyzera ta beaba ale cena je ztez dost velka ale stoji to asi zatdn usetreny cas a spokojnost mojich dvojciat lebo pytaju naraz a vzdy musi jeden cakaaat a to je krikuuuu

dominikamay
12. júl 2016

Ja ked som doma, tak tiez pouzivam ohrievacku a robim to presne tak isto 🙂 Ked ideme niekam von, tak zohrejem Lucku do termosky, do flasky nalejem rovno Lucku, vonku zmiesam na vhodnu teplotu a dosypem mlieko. To by mohlo byt aj riesenie pre dvojicky aby nemuselo jedno cakat 🙂 Zacinali sme tiez mliekom Beba Ha ale presli sme na Nutrilon anticolics. Pri bebe kakala zelene ale ostalo jej pri druhom, tak neviem cim to je 🙂 Mlieko mam polozene na stole 🙂 Lucku som prevarala mozno tak par dni. Na UM je od 2 tyzdnov.

sookie21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mechurik
2. aug 2016

@glorikarebeka ja som synovi (teraz ma 6 rokov) prevarala vodu do 1 roka. Ci uz balenu, alebo vodovodnu. Voda je prilis chlorovana a v akvarku mi z toho skapali krevetky, tak preco chlorovat dieta?🙂
Akurat ma stve, ze sme davali Nutrilon a maly ma intoleranciu mlieka od troch rokov, cize asi to nebola dobra znacka.

glorikarebeka
2. aug 2016

@mechurik aj ja som prevarala vodu,ale z vodovodu,ale balenu pre dojcata ani jednu

ivanusko
2. aug 2016

Ahoj moj je maly je tiez na UM...ja mu vodu prevaram bud lucku,,,alebo z vodovodu. Mlieko ma po otvoreni na linke. Odmerky umyvam,,,len vtedy led je treba a flasku jed uznam za vhodne...takze tak.☺