Prihrievanie UM

kristyj
27. júl 2018

Ahojte,
Chcem sa poradiť, malému zohrejeme mliečko ale papame ho na etapy a niekedy aj hodinu. Je nutné opäť prihrievat mliečko alebo môže ho môže dopit? Ďakujem moc za vaše skúsenosti

vierocka888
27. júl 2018

@kristyj umele mlieko sa nesmie prihrievat. Ma sa vypit myslim do 2 hodin od zamiesania. Pokial to dietatku nevadi, nevypluva ho, ked uz je v izbovej teplote, normalne daj dopit. Moj tiez pije mlieko na 2 etapy. Najprv 2/3 vypije, potom ho prebalim a 1/3 dopije potom.

kika831
27. júl 2018

@kristyj do cca 2 hod plieko treba skonzumovat. Ak dieta mlieko izbovej teploty vypije, tak je to uplne v poriadku. Ja som pri malom zvykla mliecko ( vo flasi uz zarobene) vlozit do teplej vody, aby uplne nevychladlo, bo tiez sme pili na etapy.

lienka9
27. júl 2018

Spotrebovat do ca 2 hodin,mne v porodnici povedali ze max do troch a ak by bolo uz velmi studene prihriat jemne vo vosnom kupeli..ale kedze malemu chuti aj izbova teplota tak to neriesim.

lubik87
27. júl 2018

@vierocka888 prečo by sa nemalo.prihrievat ? Jasné že sa moze @kristyj u nás v pôrodnici baby čo.nemali.mlieko dostali do fľašky studené co oni rozrobili a ohrievačku na izbu ...

evittam
27. júl 2018

@kristyj Kludne prihrej. Moje deti nepili na etapy ale napr.ak nevypili 200ml na obed a davala som az vecer tak som ho dala normálne do ladnicky a prihriala večer. 😉

vierocka888
27. júl 2018

@lubik87
Citujem zo stranky Nutrilonu:

• pripravujte vždy len toľko mlieka, koľko spotrebujete. Nedopité mlieko vždy vylejte – mohlo by byť v prípade uchovávania zdrojom bakteriálnej nákazy, pretože teplé mlieko predstavuje ideálny živný roztok

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
27. júl 2018

@vierocka888 vieš tak buď ihneď vylejte alebo spotrebuje do 2 hodín ...dosť rozpor vo vlastnom návode ...🙂 Kľudne sa môže prihriat ...nie po pol dní ale tie dve tri hodky sú fajn . + Väčší problém je podľa mňa s nedostacujucou sterilizaciou a čistotou fliaš ;)ale ideálne je vedieť koľko kedy bábo spapa 🙂 ja viem že.mne spapa ráno o 4 200ml potom o 7 dá 40 a tak podobne.....čiže scucne všetko a sme spokojné obe 🙂 aj jej bruško aj moja peňaženka :D

malinajahoda
20. aug 2018

@kristyj ahoj, moja dcérka tiež pije mlieko na 2 krát. Ale zohreje ho len vtedy, keď ho zarábam. Potom už nie. Dosť často vypije polku fľaše hneď a ďalšiu polovicu aj za hodinu.