Prečo 5-dňové dieťa pije málo mliečka?

smejkuskaa
31. aug 2024

Mala má dnes 5 dní. Od začiatku sme na UM a včera bol prvý deň čo sme už doma a pokazilo sa nám papanie 🙁 Vypije mi rôzne 15,20,25ml viac nie. Inak nie je nejaka plačlivá alebo nejaka iná. Akurát ten spánok a papania vôbec nie je presný. Budí sa aj po hodine a pol
Rozmýšľam že to môže byť teplotou mliečka. Zatiaľ sme značku mlieka ponechali. Viete mi poradiť preto mi tak málo pije ? Nechcem aby mi schudla🙁🙁

kvadrinkaaa
31. aug 2024

Veď ma iba 5 dní. Nemôžeš očakávať, že bude ako hodinky. Prirodzene je kojiť a kojí sa toľko, ako pýta a potrebuje, pretože nejde len o papanie. Ale keďže ty asi nemôžeš, čo chápem úplne chápem, potrebuje aspon tvoji blízkosť. Preto sa ti budí. Skús jej dať papať ešte v polospánku a ležať pri nej alebo si ju pritúl. Možno vypije viac. Ma cumlík? Bábätko ma silný sací reflex. Ak nemá, skúšaj ponúkať.

tinalia
31. aug 2024

Kapacita zaludka 3dnoveho babatka je tak max 30ml 7dnoveho dietata je cca 45 az 60 ml, takze tvoje pije tak, aku ma kapacitu. A co to znamena ze papanie a spanie nie je presne? Lebo dieta nie je stroj a nebude pit a papat zakazdym rovnako

pinkgirl
31. aug 2024

Veď to je úplne "čerstvé" bábätko, má malinké bruško - žalúdok. Tých ani 30ml je v poriadku a tiež frekvencia jeho hladu. O pár dní sa rozpapá a aj spánok sa upraví. Aj dojčené detičky pijú málo.

tamta
31. aug 2024

A kolko by si chcela, aby ti vypilo toto malinke bábätko, ktoré nemá ani týždeň? 🙂

smejkuskaa
autor
31. aug 2024

asi tá nemocnica mi vymyla mozog ohľadne dni, ml a tabuliek 🙈🙈🙈 , máte pravdu , ak opýta tak jej dám ☺️
skúsim ju mať teda viac na rukách 😊 len nechcem aby sa tak naučila

tinalia
31. aug 2024

@smejkuskaa nemusis ju mat vyslovene na rukach, ale je dobre aby citila tvoju blizkost. 9 meisacov bola tvojou súčasťou a teraz je vonku a tvoja blizkost jej pomôže lepsie sa adaptovat na svet 😊

tamta
31. aug 2024

@smejkuskaa prosím ta, odkial mas tieto nezmyselné reči, ze nechceš, aby sa naučila na ruky? Tipujem mama/svokra a od nich čerpás podobné perly? Tak ich nepocuvaj.
Bábätko ta potrebuje, preboha. 9 mesiacov rástlo v tebe a teraz ta potrebuje vo svojej blízkosti. Je to normálne a prirodzené. Neodopieraj mu jeho základné potreby, prosim ta 🙏

olivia_c
31. aug 2024

@smejkuskaa ake um davas?

smejkuskaa
autor
31. aug 2024

@olivia_c zatiaľ nutrilon , pokračujem v tom čo dávali v nemocnici
@tinalia snažím sa jej dávať ako prikrývku moje tričko napríklad

maryetta
31. aug 2024

Ja som sice umele nedavala. Ale ked si vezmem ze aj ked dojcene a spapa “par kvapiek”. Tak si myslim ze umele je zrejme sytejsie. Takze nemusi az tolko spapat.

Hej toto je taky “tlak” ze kazde 3hodiny. A tolko a tolko. Ale ani ja nezjem to co muz. Ani deti nezjedia to co ja. Proste kazdy ma iny zaludok. Inu kapacitu.

lucia147852
31. aug 2024

Ale dieťa nie je stroj. Mám dve s každá bola iná. Prvá sa napila veľa a spala 4-5 hodín, druha pila menej a pýtala každé dve. Nerieš tabuľky ale konkrétne babo. Ani dospeli ľudia nie sú rovnakí. Tak bude pit menej s častejšie 🤷🏻‍♀️ nič sa nestane

elanor
31. aug 2024

do marhule toho vela nenatrepes...

tinalia
31. aug 2024

@smejkuskaa tricko ale nedava teplo tvojho tela 😊 laskou pardňové dieťa nerozmaznáš 😉

snowflakenel
31. aug 2024

@smejkuskaa nemusis na ruky, kludne daj babo vedla.seba a daj tak papat. Ja som tak davala, ze lezala.vedla.mna ked jedla a.aj tak do teraz zaspava, ziadne ruky. Jasne, ze pomojkaj,,postiskaj,,pohojdaj chvilu....
Ma.5 dni, mnozstvo je v poriadku, daj ,,ked si vypyta.
Pomaly bude.pytat viac, neboj sa, robis spravne.

snowflakenel
31. aug 2024

Napr. Moja ma pol roka q viac ako 120 ml malo kedy vypije. Ale pije castejsie a v romto teple naozaj castejsie. Neries.tavlbulky, to je na zblaznenie sledovat, ak bude priberat, je to ok

olivia_c
31. aug 2024

@smejkuskaa ja len ze vdaka nutrilonu ktory som jej davala tiez ten co davali v porodnici mala hrozne kolijy, mesiac a pol bol taky, ze som uz bola na prasky, nonstop place po jedle, len sa nosit chcela a len v stoji... akonahle som skusila zmenit na hipp, vsetko odislo a je to spokojne babo. Narodila sa s vyssou vahou, my sme zacinali na 60 ml, a teraz ma 3 mes a vypije od 2 a pol mesiaca 150 ml na supu, aj to mrnci, ze chce viac, ale radsej jej davam kazde 3 hodky...

blaazi
31. aug 2024

@smejkuskaa neboj sa nenauci sa 🙂 prvy mesiac spali moje deti stale na mne (mne to tak tiez vyhovuje) alebo som.ich nosila v nosici. Potom ich to jednoducho preslo a chceli byt samostatnejsie a tak som ich ulozila do hniezda a spali spokojne tam.

evickuska
31. aug 2024

@smejkuskaa my sme sa tym trapili, vazili no na hlavu a pekne sa rozpil, naozaj je kazde ine, pokial ti nevracia prudom, chod na to postupne 🤞

smejkuskaa
autor
2. sep 2024

@olivia_c chápem , no uvidíme , snáď nám bude vyhovovať , dcérka má ledva týždeň a papa pekne, nemáme žiadne vodopády , pekne si grgne , bruško ju neboli , tak snáď jej to tak ostane.

e1h
5. sep 2024

Nevadí, ak papá menej, ako to nie je oproti tabuľkovek DENNEJ dávke a podľa hmotnosti bábätka VÝRAZNE menej. Ako to bolo písané vyššie, niektoré bábätká si zoberu menej krát viac, niektoré viac krát menej.