Poraďte umelé mlieko na noc pre dojčené dieťa

vikitino
31. jan 2013

Ahojte maminky rada by som vedela váš názor...mám11mrsacneho syna ,ktorého stale dojcim no v posledných dňoch sa mi vnoci zacal budiť a pýtať si papat stale plače čo doteraz nerobieval spinkal celú nocsem tam som mu dala napitvody aspinkal ďalej...cez deň krásne papa...raňajky:dojcenie+chlebík s maslom,desiata:ovocie,obed polievka+hlavne jedlo masite,olovrant.,:nejaký krémik,večera:kasa hamu a pred spaním este dojcim...myslíte sii ze môže byť hladný ze mu moje mlicko nestačí?skúšala somu dať nutrilon aspoň na noc ale odmieta skúšali sme aj mliecko hami ale anitonechce.o dva tyzdne bude mať rok ....mozu to byť aj zubky?mame ichlen 4 zatiaľ.... 😅 😒 poraďte aké mlieko na noc....?aby ho zasytilo a dalo sa kombinovať s mm. Ďakujem za vaše názory

zivika
31. jan 2013

@vikitino a si si ista, ze sa budi na hlad? podla mna to budu skor zubky, teda aspon my sme to tak mali...vzdy s novzm rastucim zubom prisla nervozita, nespavost a pol prebdetych noci...este aj teraz malemu chybaju dva posledne zuby a zase sa furt budi...nech uz je to za nami...neviem ako spava, ale ak v postielke, skus ho zobrat, ked sa zobudi ku sebe do postele, nedavaj mu zbytocne jest, ak to nie je hladom...nas maly sa pri nas v posteli ukludni, zaspi a potom ho prelozim do postele, ked sa uz moc kopeme 😀

ruthke
31. jan 2013

Tiez si myslim, ze vobec to nemusi byt hladom. Ak by tak aj bolo, nechapem, preco by podavanie umeleho mlieka malo byt nejaky prinosom. Ziadne umele mlieko nie je lepsie ani vhodnejsie ako Tvoje materske. Nie som laktacna poradkyna, ale som si ista, ze kazda jedna by Ti ten napad, nahradzat materske mlieko umelym za ucelom "lepsieho nasytenia", vyhovarala.
To, ze sa mu zmenilo spinkanie moze mat kopec inych dovodov. Zubky, separacna uzkost, babatka sa stale menia, rastu, co platilo vcera, zajtra nemusi, uz ked si myslis, ze si dieta poznas a vies co nanho plati, zrazu bac, a vsetko sa moze zmenit.

vikitino
autor
8. feb 2013

Ďakujem vam....ruthke potrbovala som sa poradiť.,lebo ani ja si nemyslím ,že mm sa dá nahradiť,len som chcela vedieť ci je možné ze ho nezasyti tak ako kedysi...ale už sme pok myslim ze to bolo xacinajucou chorobou leb
Oo o pár dní e ochoreli proste mi tým asi dával najavo ze sa niečo deje.....vôbec som nemala v úmysle ho prestať dojcit kvôli pohodlnosti,....takže papame nadalej mm bez nutrilonu....a spánok je zrazu tak ako má byť ďakujem za názor a rady .. 🙂

vikitino
autor
8. feb 2013

@zivika ďakujem vyskúšala som tvoje rady a funguje to ...len s tým rozdielom ze sme jednu stranu postielky. Odstránili takže mame veľké letisko🙂malý spí s nami aj v postielke a tak sa vyspime všetci 🙂 🙂

zivika
8. feb 2013

@vikitino super 🙂 to som rada...ale priprav sa, ze to tak nemusi zostat natrvalo 😀 deturance maju svoje obdobia, takze sa moze stat, ze sa ti opat zacne budit, ale aj to bude zase docasne 😉

ruthke
8. feb 2013

@vikitino
Tak super, ze je vsetko zas ok. Moja mala je tiez celkom dobry spac a ked v noci vystraja, uz viem naisto, ze nieco sa deje. A super, ze tak dlho kojite, drzte sa 🙂