Plač pri kŕmení 5 týždňového syna

ivuska21
12. aug 2020

Ahojte, prosim vas mame taky problem sym 5 tyzdnovy place pri kazdom krmeni. Krmim UM s flasou. Najprv pije pekne nejakych 40 ml a potom zacnu revy, hadzanie, trepanie, kopanie, zvijanie.... prestanem davat flasku ponuknem o par sekund neskor zase chyti je hltavo pije chvilku a zase revy metanie.... a takto to ide kym nevypije vsetko. Medzitym ho dam odgrgnut a prestane plakat a jedovat sa ked ho zdvihnem do zvislej polohy. Nechapem v com je problem a uz som zufala. Mame problem aj s prdikmi kym ich vytlaci tak sa ide upucit ale to mam pocit nie je jedno a to same. Ak nekrmim neplace. Davam vsetky mozneckvapky, probio, na reflux... rozne flasky, rozne cumle a nic. Skusali sme aj rozne polohy pri krmeni a nic. Masaze a cvicenie mi nic nepomahaju. Sam sa usiluje a sa vyprdka ale puci sa stonka kruti sa sa skoro nonstop cely den. Rozmyslala som aj nad inym mliekom ale neviem ci je problem ze by nechcel to co ma. Ma niekto este takyto problem s tym krmenim? Alebo ho niekto aj vyriesil? Nikde som sa nedocitala ako to zeny nakoniec odstranili, iba ze mali taky problem. Diky

havana40
12. aug 2020

Skusili ste aj vymenit UM? Mojmu malemu napriklad Nutrilon absolutne nesadol a to sme ho mali na predpis kvoli refluxu vymenila som Nutrilom za Hami a odvtedy bol pokoj. Maly bol kludnejsi

h2so4
12. aug 2020

To poznám aj my sme mali také problémy. Papali sme nutrilon a malý vždy pri papaní plakal. Kamarátka mi poradila skúsiť Hami mliečko a odvtedy sa máme super, žiadne plače pri papaní a malý sa usmieva.

nikpa
12. aug 2020

@ivuska21 možno ma reflux a vracia sa mu to spať, treba ho davat častejšie počas kŕmenia odgrgnut. Alebo zmeniť to mlieko, niekto tu radi na Hami ale to je tiež od Nutrilonu tak neviem. Skôr by som dala úplne niečo iné

cherry19811
12. aug 2020

Aj my si tymto prechadzame, u Vas to moze byt docasne ... mne to zacal robit syn ako 7 tyzdnovy, mlieko pil moje/odsavala som mu/ a ma 11 mesiacov a s mliekom bojujeme doteraz aj s prikrmami. Asi do 9 mesiaca pil mlieko vylucne asi od 2 mesiaca iba v spanku. Uz teraz vypije aj v bdelom stave, ale to je ukrutny boj, keby mi zjedol poriadne prikrmy neriesim , ale on ani to , kazdy glg , ci lyzicka je u nas iba boj a ja uz som tak vycerpana, ze mam chut mu nedat dakedy aj tyzden jest

thoughtfulweirdo
12. aug 2020

Pokiaľ sa ukľudní po zdvihnutí do zvislej polohy, môže to byť tichý reflux. Vracia sa mu mliečko späť a páli ho to. Moja ako takéto bábo vodorovnú polohu vôbec netolerovala práve kvôli refluxu.

ivuska21
autor
12. aug 2020

@nikpa aj mna napadol ten reflux, to by mi tak najviac sedelo podla toho co sa deje, ale co s tym? Keby krmim vo zvislej polohe? Alebo zmena mlieka? Mame bebu sensitive. Som zvedava co povie doktorka, ale ako vzdy to je normalne, len vydrzat ....

ivuska21
autor
12. aug 2020

@h2so4 naozaj pomohlo iba to? Zmenit mlieko? Ako bola by dom stastna... dakujem skusime poriesit...

ivuska21
autor
12. aug 2020

@cherry19811 verim ti to vycerpanie... nechapem ako sa moze takto niekto trapit a niekto uplne v pohode a riesila si to s dr? Ved sa z toho moze jeden zblaznit...

cherry19811
12. aug 2020

@ivuska21 ano riesila a na kazdej jednej poradni ,boli sme aj na gastre a vsade nas len odbili vsetko je ok ma to v hlave treba vydrzat a ked som povedala ze krmim iba v spanku a dieta mi nic nechce ani prikrmy poriadne tak povedali nech krmime v spanku ked vtedy vypije a bolo teraz ideme znova k dr a znova jej to poviem, aj ked viem, ze nic s tym neporiesim
Ale uz som z toho strasne unavena krmit v spanku tooolko mesiacov teraz zase prikrmy zle je co sa s nim namordujem aj hodinu ho krmim a co je okolo toho cirkusu ani nehovorim som povedala ak mi zase dr. Povie, ze malo pribera jej poviem, nech ho ide krmit a potom uvidi co to je aby aspon nieco pribral

motylik47
12. aug 2020

@cherry19811 uplne normalny jav, tiez som krmila do pol roka len v spanku. Zlepsi sa to s prikrmami. Len vydrzat.

cherry19811
12. aug 2020

@motylik47 nezlepsilo pisem vyssie ma 11 mesiacov a co krmenie to boj

nikpa
12. aug 2020

@ivuska21 skus do mlieka dat prasok proti grcaniu Nutriton, zahusti ho a nemalo by sa tolko vracať späť. Alebo ti dr poradi mlieko na reflux.

ivuska21
autor
14. aug 2020

@cherry19811 tak to je na porazenie...nechapem co s tym robit, vsak to takto nejde donekonecna...a doktor ako vzdy nic.

geva85
22. nov 2021

Ako to cele dopadlo? Lebo moja mala sa sprava rovnako dakujem

geva85
22. nov 2021

@ivuska21 ako to cele dopadlo? Ako sa to riesilo? Ďakujem za odpoveď

katkat888
6. júl 2024

Tiež by ma zaujímalo ako to dopadlo prežívame niečo podobne