Pitie umelého mlieka dvojročným dieťaťom

4. okt 2023

Ahoj maminky, samozrejme ako v mnohých veciach ma každá mamina iny nazor, ale len pre informáciu by som sa tu chcela spytat vás, že či aj vaše 2 ročne deti pijú rano a vecer um. Našej to veľmi chuti, rano vypije 180ml a vecer 210ml. Počas dna pekne papa. Myslite,že staci už len vecer dávať Um? A už ste v tomto veku dávali namiesto um kravské mlieko?

denden77
4. okt 2023

do 2,5r som davala UM ale len na spanie, kravske nechcela.. potom UM doslo, uz som nekupila, yak bolo 3m dobre aj kravske 😁 potom sme sli ma dofcu, tam som nebrala nic a ona mlieko automaticky pytat prestala 😁

alexis9
4. okt 2023

Od roka som dávala len kravské mlieko a všetko bolo ok 🙂

vieronika14
4. okt 2023

Ahoj ponukam kravske nechce takze ja robim stale UM

nyphadora
4. okt 2023

Dcera bude mať 4 a stale pije rano a vecer UM

tosomja
4. okt 2023

Už dávam kravské mlieko. Um pili do 2r. A dávam ráno a večer. Tiež jedia už všetko pekne. Syn dokonca ráno pred škôlkou vypije fľašu mlieka. A večer pred spaním tiež. Umyjú zúbky a idú spinkať.

nikpa
4. okt 2023

Môj bude mať 3 a UM pije aj 4x za deň. Okrem toho tiež dobre jedáva počas dňa. Nemám dôvod mu mlieko nedať, ak si pýta. Občas dostane aj obyčajné keď nemám UM kúpené.

zuzkaa1991
4. okt 2023

Moja tiez mala tak do 2.5r kravske nechcela ale zacala som potajomky davat do flasky kravske napr cez obed ako isla spat ale nemohla vidiet ze nalievam🤣🙈....a tak postupne zacala pit....postupne som zvysovala davky kravského a vecer a noci mala UM kym som nevynicila zasobu ;) a potom ďalší polrok ci ako stale som musela.potajomky nalievat kravske aj ked uz UM davno nebolo 🤣

mima172
4. okt 2023

Moja má 3r5m a stále ráno pije UM 😁 Keď ho chcieť nebude, tak ho prestanem dávať a bude hneď po zobudení raňajkovať, zatiaľ jej to vyhovuje takto.

nina7762
4. okt 2023

Aj moja 2r9m stale pije UM pred spankom( 150ml) ..dr vravela ze do 3r je to úplne v poriadku. A to pritom papa normalnu stravu, pije aj kravské mlieko bez problemov,taktiež je pravidelne jogurty, mozzarellu ,tvarohove a smotanové natierky, grisiky alebo obilninove mliečne kaše atd..skôr by som povedala že je to o zvyku nez to že by to potrebovala ale tak do 3 r neriesim 🙂

deti95060810
4. okt 2023

um je drahé... ale ak ti to nevadí tak kľudne aj 3 krát do dňa...
my od roka kravské... dokonca jedna maminka tu raz písala ako dávala krabicové mlieko od pol roka - ale tam boli veľké problémy s financ.

amelie2017
4. okt 2023

Dcera pila do 3 rokov. Odvtedy nepije ziadne mlieko, nechuti jej. Syn cca do 22 mesiacov a tiez nepije mlieko.

jesenzima
4. okt 2023

Moje deti nepili umelé mlieko nikdy, dokonca mlieko nikdy nepili pravidelne, tak, ze ráno, večer, alebo podobne ... boli dojčení a potom už sa stravovali, mlieko pili občas na raňajky 🙂

hederamonstera
4. okt 2023

Moj 1,5r uz nepije UM, proste uz nechce. Ale radsej by som davala UM ako kravske, UM je proste vyzivnejsie, takze ak mu chuti a mozete si to financne dovolit, kludne pokracujte

daja07
4. okt 2023

u nas to bolo podobne ako pise @jesenzima. Deti boli dojcene (1,5r a 2r) a okrem toho nedostavali ziadne mlieko. Ja som skor za mliecne vyrobky - biely jogurt, kysle mlieko, zerve. Nieco co im prospieva. Nevidim totizto ziadnu pridanu hodnotu v mlieku, akurat tak maju plne brucho, co pred spanim nie je dobre pre travenie. Doteraz piju klasicke mlieko sporadicky, pouzivame ho zvycajne na kase. ale mliecne vyrobky roznych druhov mame stale.

zorkahorka
4. okt 2023

Od roka kravske som davala

ivangeline
4. okt 2023

Od 2 r sme prestavali. (Znizovali davku.) 3. zas po dojceni uz nechcel flasu,chvalabohu!

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamusa123456789
12. okt 2023

My sme najstaršej skúsili dávať kravské približne, keď mala 1,5 a teda začalo ju neuveriteľne zapekat z neho a tento problém mat doteraz, keď ho vypije viac, takže sme sa vrátili k UM,syncek po odstavení od kojenia, mlieko nechcel vôbec, ani kravské ani um, ale jogurtov, by zjedol za deň aj 10 a tie Jogurty ho držia doteraz, ale už vypije bez problémov aj mlieko, začal s um, lebo chcel ochutnať, keď najmenšia prešla na um v približne jeho 3 rokoch, um sme mu dávali asi mesiac a teraz normálne kravské, niekedy si vypýta s kakaom niekedy čisté a naj menšia ma 21 mesiacov a fičí na vanilkovou nutrilone, niekedy aj 5 fliaš za deň a kravské neznáša, keď si dá trosku od syna, tak to hneď vypluje

hanaxxx
12. okt 2023

Prave som patrala po odpovedi na otazku dokedy davat UM. Tu v poradni som nasla, ze do troch rokov neodporuca davat kravske mlieko. Tiez, ze dieta by malo mat minimalne jednu mliecnu davku za den, co je v pripade mlieka 150 ml. Moj vypije 2x za den po 300ml mlieka a rozmyslam, ze rano to zrusim, lebo mi takmer nezje riadne ranajky, ked vypije tolko mlieka.

andy_sixx24
13. okt 2023

Podľa mňa v pohode veď tie UM sú vyrábané aj pre 3 ročné deti myslím. Môj dvojročný síce už dlhšie nepije UM ale nevidím natom nič zlé keby aj áno 🙂