Pitie umelého mlieka 2-týždňovým dieťaťom

princezna211
13. aug 2024

Ahojte , potrebujem poradiť mam 2 týždňové babo a posledný týždeň sme na um nutrilon 1 advanced no lenže on je každý hodinu a pol hladný vypije 100ml a po hodine je hore a plače kope a cumel tak cuca a keď mu dám mliečko už je zas dobre, nyskige ze ho to nezasyti?

rivini
13. aug 2024

@princezna211 pri UM sa odporuca odstup medzi krmeniami tak 2,5-3 hodiny. Skus mu ponuknut viac ako 100ml…ak mu davas mlieko kazde 1,5 hodiny, moze byt, ze na este nestravene mlieko mu vzdy das nove a boli ho z toho brusko a zobudi sa na to a place. Ked dostane mlieko, je chvilu spokojny a ked nastupia traviace enzymy,zacne to zas-zobudi sa, place, ty das mlieko, zaspi a po 1,5 hodine zas to iste…skus fakt tie rozostupy nejako zvacsit…pri kojeni to neplati, tam je aj kazdu hodinu na poziadanie ok, materske mlieko ma ine zlozenie.

evka_21
13. aug 2024

@princezna211 dvojtyždňové bábo by určite nemalo vypiť 100ml každú 1,5h 🤦🏼‍♀️ ved to nema ani kedy stráviť.. resp. Už sa mu roztiahol žaludok a bude mu to malo a tym má super nábeh byť bacuľko... Takže treba spomaliť a nie vždy pri plači tlačiť fľašku.. možno ho boli bruško alebo len potrebuje pomojkať ☺️ po zjedení mlieka si aj odgrgne??

7lenka11
13. aug 2024

Mám takmer 3mesačnú dcéru a vypije 120-130ml každé tri/tri a pol hodiny. Podľa mňa ten plač nie je o hlade, môže to byť bolesť bruška, zápcha, koliky, skrytý reflux, prekrmovanie.. Moje obe deti mali skrytý reflux a ten sa prejavoval zakaždým cca dve hodiny po kŕmení. Tiež nastal plač, cumlanie prstov, pästičky do úst atd.

princezna211
autor
13. aug 2024

@evka_21 áno grgne si samozrejme, my sa mojkame stale a veľmi, takže jasne zbrzdim stým