Pili aj vaše trojročné deti umelé mlieko?

lmtj
15. nov 2014

Ahojte maminky.Mam syna ktory mal v auguste 3rocky a Este stale pije mliecko hami.Pita si mlieko rano aj vecer ale ked mu dam obycajne tak stale pride nato a pita si m.Vobec mu nelutujem radsej mu ho dam akoby mal prestat pit mliecko a nepatri miedzi jedakov ovocie len banan a jablcko zeleninka skoro ziadna tak aspon nejake vitaminy.Chcem sa spitat pili vase deticky tiez v takom veku um a ked ano tak ake?dakujem 🙂 😉

lucy125
15. nov 2014

Ahoj, my mame 2,5r a malý stále pije UM Sunar complex. Striedam mu to s kravským takže Um pije ráno a kravské večer.

liebling98
15. nov 2014

Ja som dávala UM pomerne dlho, asi do 2,5roka. Odúčala som tak, že som spravila o 30 ml mlieka menej, tých 30 ml doliala kravským. Ďalší týždeň 60 ml atď, až kým nepil kravské úplne. A večer som im tam zvykla prisypať trochu kaše na oklamanie chute.
Moji pili Aptamil/Nutrilon.

stastnamamulka
15. nov 2014

Nas pil od 3t do 3r Nutrilon,kravske zacal az od leta tohto roku

bianca
15. nov 2014

nasa pisla Hami do 2,5 r. Potom sme koli skolke zacali prechadzat na kravske.Nasrastie s tym nebol neaky problem.Dosial pila mlieko ciste ,bez prichute a do kravskeho sme davali trocha cukru a nekor granko

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska.t
15. nov 2014

Tak moja dcera je extrem pila UM do 5 rokov ine ani za boha 😀 no tuto zivotnu etapu uz mame za sebou chvalabohu,ujo Hipp by mal z nas radost...

hostacka
15. nov 2014

Moji dvaja synovia pili UM cca do 2,5roka. Dcerka ma teraz 22mesiacov a stale pije Hami alebo Sunar, no ked jej niekedy cez den dam obycajne plnotucne mliecko, v pohode vypije aj to. Lekarka mi vsak doporucovala davat do 3rokov UM, ak si to budem moct financne dovolit - ale ziadne mliecko nie je zadarmo, preto kupujem umele...

sampo
15. nov 2014

moja starsia pila hami asi do 4,5 roka 😉 kravske pije len obcas

siska53
15. nov 2014

Syn pil UM do cca 3rokov,odvtedy pije mlieko sporadicky,chutia mu skor syry a ine mliecne vyrobky. Po 2.r.zacal z mlieka zvracavat,nie vzdy,ale pomerne casto,dakedy ani nie rano po nom,ale napr.na obed po polievke.
V tom cxa 3.r.si sam.povedal,ze ho uz nechce. Skor si obcas vypytal,ked jedla kasu mala.(alebo neskor aj mlieko).

Mala bola do skoro 2r.dojcena,potom pila nejaky cas UM,neskor sme davali na striedacku s KM a pohankovym ci ovsennym
Kedze ona je dost mizerny jedlik,ani to mlieko jej nejde a len by sme to vyhadzovali,tak uz asi 4m.pije len kravske. Ona toho vypije tak 120-150ml,aj to nie kazdy den. Ale rovnako,ako bracek,miluje syry a ine mliecne vyrobky. Plus lubi brokolicu a obe lubia i mak. A stravu maju pestru,aj ked mala spapka menej,ale spapka. Dnes sa napchavala pomelom.
UM pri synovi beba a nestle junior,ale mal zoparkrat i hami. Dcerka pila aj nestle,aj bebu,aj hami.

standu
15. nov 2014

Starsia dcera bola do 2r dojcena a potom do 4apol roka pila nutrilon....dnes viem, ze uplne zbytocne. umele mleiko je vzdy len UMELE. uz rocne dieta nepotrebuje umele mlieko a ziviny a vitaminy ma ziskavat z normalnej zdravej stravy. mladsia dcera je dojcena, ked vidi sestru pit normalne kravske mlieko tak si vypyta, vypije. ale v nejakych velkych mnozstvac je to uplne zbytocne, radsej kyslomliecne vyrobky, syry. aj zelenina obsahuje vapnik 🙂

bonaqa2013
15. nov 2014

Zbytočne drahé je dávať UM 3 ročnému dieťaťu. Kravské sa kľudne može od 1,5 - 2 rokov. Moje deti pili kravské asi tak od 1,5 roka. Predtým kojenie a potom Sunar.

luciferkax
15. nov 2014

Môj fičal do štyroch rokoch na babylove.. z iného sa vysypával, pil aj kozie, ale to sme nemali vždy k dispozícii... hami tuším nie je také drahé a tie dve fľašky nie sú extra velká fin. položka.. hlave že ti pije, ked nie je veľký jedák :D :D

bubula_007
15. nov 2014

Môj syn bude mať o mesiac 3 roky a ešte stále pije UM - francúzske. Ráno mu dávam bezlaktózové "krabicové", potom lepšie papá celý deň a UM zase večer. Vlani v lete som mu dávala viac KM a z toho mal týždeň zápchu. Kým si UM pýta, kým mu chutí a môžeme si to dovoliť, tak prečo nie?

sheila72
15. nov 2014

UM by som ja osobne vysadila čo najskôr. Nie je v tom nič iné ako chemikálie, ktoré majú slúžiť ako náhražka materského mlieka. Odporúča sa piť mlieko priamo z farmy/salaša, ktoré sa dá kúpiť aj bežne v mestách v automatoch, ale vraj ich možno zrušia, keďže to využíva málo ľudí, bohužiaľ. Inak kedysi dávnejšie vyšiel vedecký článok o tom, že dieťa cca od 1 roka nepotrebuje vôbec mlieko pre život. Aj opice sú dojčené len toľko a zvyšok života mlieko vôbec nepiju, ale získavajú potrebné látky ako vápnik z iných zdrojov -zrejme banánov. Myslím, že niečo na tom bude 🙂

luliu
15. nov 2014

Syn bude mat v januari 4 a stale pije Bebu

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
21. mar 2021

ahojte, kedze France Lait ma teraz dlhodoby vypadok, tak sa mi este podarilo pre syna kupit do zasoby (ma 3roky, chuti mu) ale chcela by som ho zacat od neho oducat a prejst na klasicke skatulove z obchodu. Ako ste to skusali? (ak ste boli niektora v takej situacii), rozmyslam, ze mu budem este viac riedit davky um a skusat davat aj to kravske?