Papanie umelého mlieka dvojmesačným synom

28. nov 2021

Za týždeň bude mat nás maly 2 mesiace. Pije 120ml, ale každé 2 hodiny. 3 hodiny nevydrží, skúšali sme, ale mal až zachvat placu. Niekedy aj po 120 ešte place a pyta, pretoze dudel by najradsej spapal. Vodu a caj sme skúšali tiež a odmieta. Myslite,že môže byt taký hlados a nemozeme mu tým ublížiť? Nemali ste to aj vy niektora s bábätkom? Dakujem

nikpa
28. nov 2021

Môj 8 mesačný jedáva 120ml. To je pre 2 mesačného strašne veľa a ešte každé 2 hodiny. Podľa mňa ho prekrmujete a ešte mu to aj nestihne stráviť za tie 2 hodiny toľko mlieka. Môže po tych 120ml plakať aj preto, že ho bolí bruško.

almia
28. nov 2021

To myslíš
vážne? Dieťatku daj keď chce a buď za to vďačná že je hladosko..čo by iné za to dali ..

pribinak
28. nov 2021

Je to veľmi individuálne. Niektoré deti potrebuju viac iné menej. Prečo musí vydržať 3 hod?

nikpa
28. nov 2021

@almia dieťa nie je hladné šteniatko ktoré môžeš kŕmiť pokazde keď sa rozplače. Za plačom nemusí byť hneď hlad. Nehovorím, že ho má nechat hladovať ale ani prepchavat nie je vôbec zdravé.

autor
28. nov 2021

@nikpa len do toho ma aj reflux, strasne veľa vyvracia. Či to neni aj tým,že veľa potom vypije

autor
28. nov 2021

@almia ja len,či mu nemozem tým ublizit

autor
28. nov 2021

@pribinak povedala doktorka že 3 hodiny😏

pribinak
28. nov 2021

Tie tabuľky ktorými sa pani doktorka riadi, sú len veľmi orientačne

nikpa
28. nov 2021

Hej, ked polovicu vyvracia, potom jasne že je chúďa hladný. Treba primárne riešiť ten reflux, antireflux. UM dávate? A tiež je sirup pre deti na reflux alebo Nutriton sa pridáva do UM proti grcaniu.

autor
28. nov 2021

@nikpa riešila som…do mlieka dávame nutriton,ale moc nepomáha.

lucylliana
28. nov 2021

Tak pokial ma reflux na to sú špeciálne AR mlieka ktoré ti vie doktorka predpísať na predpis aj majú iné zloženie ako normálne UM mlieko. Pokiaľ nutrition nepomáha treba to diktorke povedať lebo in sa má zmiešavať pokial viem ako mne vravela s MM mliekom alebo vodou to má vypiť chvíľu máš počkať a potom dávať iné…

anina2326
28. nov 2021

Mliecko je asi slabé .. skúste Kendamil

luciannka83
7. dec 2021

@nikpa vas by mal papat 220ml podla navodu.

luciannka83
7. dec 2021

Je to v pohode. Davajte kazde 2 hodiny 120. I moja tak pila. Kazde dieta je ine. Skuste dat medzi mlieckom cajik troska osladeny🙈. Ano viem, ze sladiť sa nema,...no moja iny caj nevypije.

nikpa
7. dec 2021

@luciannka83 on je kyselina, má 8 mesiacov a skoro 11kg ale viac ako 150ml nevypije. Keby mu dám 220ml tak je jak sumo. neviem pre koho a podľa čoho robia tie tabuľky a návody.

luciannka83
8. dec 2021

@nikpa no moja pije po 120 max 150 na vecer, ma 5 mesiacov a 9kg🙈 a pritom by mala pit omnoho viac. Jak hovorite,...keby som davala podla navodu, tak by sa uz qsi ani nehýbala😅🙈