Papanie 3-dňového bábätka

zazrak1991
24. okt 2022

Ahojte ,sme v nemocnici ,malý ma tretí deň dnes a mal zvýšenú hodnotu žltačky -stale však v norme. Kázali papať minimálne raz za 3 hodiny a že by mal vytiahnuť okolo 40ml. Aj sa nám to darí ,minimálne 40-50ml si potiahne ,ale chcela by som mu dávať papať aj častejšie lenže spinká tak že keby ho nezobudim po tých 3 hodinách tak spi hádam aj 4-5 hodín. Príde mi že aj každé 3 hodiny je málo. Skúšala som ho budiť aj po 2 ale nejedol mi vôbec nič ,jedoval sa a vypluval. Sestričky som sa pýtala a povedala že je to ok raz za tie 3 hodiny keď sa takto pekne naje. Čo poviete ?? Mám obavy veľké ,zajtra sme mali ísť domov ale vraj ak ešte o niečo stupne ta žltačka ostávame tu. Chcela by som urobiť úplne maximum pre to aby to čím skôr prešlo 🙏 zatiaľ sa ale viac ako tých 50ml nepodarilo na jedno papanie a ani to teda nejde častejšie

surama
24. okt 2022

@zazrak1991 U nas v nemocnici hovorili, ze kolko dni, tolko ml ma vypit na jedno papanie. Cize 50 ml je uplne super. Zial, ked ma babatko zltacku, tak je viac spave. Ak mu bude hodnota bilirubinu stupat, tak asi budete musiet ostat dlhsie. My sme boli 7 dni, lebo ho nakoniec davali pod modre svetlo, ale zas ja som mala malo mlieka, takze moj na jedno kojenie daval tak 10ml.

anavixy
24. okt 2022

Prekrmovanie priebeh zltacky neurychli, staci mu papat kazde 3 hodiny 🙂 je to tak ako sa pise vyssie, staci tolko ml kolko ma dni +/-10, takze papa idealne. Papat pravidelne ma preto, lebo bilirubin sa vylucuje v stolici a moci. Zltacka byva najvyraznejsie okolo 3.-4. dna, zvacsa nevyzaduje fototerapiu, niekedy vystupi ak neskor doma, to si sleduje obvodny pediater. V tejto chvili robite podla mna najviac co mozete, zbytok musi zariadit organizmus babatka 🙃 drzim palce, nech ste rychlo doma a bilirubin len klesa 🤗

zazrak1991
autor
25. okt 2022

@anavixy ďakujem krásne 🙏