Odnaučenie od UM

liena111
7. apr 2022

Ahojte...chcem sa spýtať ako odnaucit dcéru ( rok a trištvrte) od prílišného pitia umelého mlieka...nechcem ju odstaviť úplne ale dcéra je dosť veľký nejedak, nechce jesť ovocie, prikrmy a polievky len príležitostnez napríklad jeden deň zje krásne celú polievku , na druhý deň ju už nedá ani do úst... príkrmy to isté...keď aj zje tak maximálne 4 lyžičky a koniec. A potom si pýta mlieko.. pomedzí to chlebík zje tak 3 sústa, ovocie vôbec...jedine nejaké termixy , jogurty zje...Skúšala som ju aj nechať " vyhladoviet". Keď nechcela obed nedala som jej nič iné , ale keď už na ňu prišiel hlad tak obed mi nedala ani do úst a spustila dvojhodinovy rev a ukludnila sa až keď som jej dala mlieko a dosýta sa z neho najedla.. aký postup navrhujete aby mi normálne jedla cez deň?
. Umelé mlieko by som jej rada dávala fakt len tak raz za deň ( večer alebo ráno) ...

ladybug138
7. apr 2022

@liena111 ja by som jej to mlieko nedala...tak si den, dva poreve a potom ju to prejde...musela som to takto razantne urobit aj u mojej dcery, lebo ziadne dohovaranie ani prehovaranie na nu neplatilo...uz je dost velka, aby si davala len mlieko

diamond007
7. apr 2022

@ladybug138 ja by som nešla na to drasticky že nedám... Skôr jej znížila dávku, ak takto papa už má asi po 1 roku a tým pádom by som jej povedala že není, že vypila.

luliu
7. apr 2022

Nedala by som jej mlieko, ona už potrebuje inú výživu, ak jej stále budeš dávať mlieko, nenaučí sa to nikdy. Môj malý bol rovnaký, ale mlieko dostal len ráno a vecer

ladybug138
7. apr 2022

@luliu ano, aj my sme potom presli uz na mlieko len raz denne, vecer, urcite by som nedala cez den

stannkal
7. apr 2022

@liena111 To mlieko pije z fľašky, a vie už piť z pohára? Skúsila by som v prvom rade prejsť na pohár a potom redukovať postupne množstvo prášku v mlieku. My sme tak redukovali ca mesiac a nakoniec ostala už len voda, ale u nás to bolo v 12m a už len v noci. Určite by som nerobila žiadnu radikálnu zmenu, radšej postupne zvykať.

liena111
autor
8. apr 2022

Ďakujem za rady. Noo zatiaľ som asi mäkká , na tak drastickú metódu som ešte nepristúpila že nedať jej mlieko keď nechce jesť obed a je hladná... Ako som písala skúsila som nedať ale už potom bola taká hladná a plakala toľko že sa nevedela ani ukľudniť takže to asi ťažko do takého jaciaceho dieťaťa dám nejake jedlo 😄 ...