Odmietanie umelého mlieka v 2,5 m

zuzka1235
9. jún 2018

Prosím vás viete mi poradiť? Moja 2,5 mesačná dcérka zrazu začala odmietať mliečko. Trošku spapka a potom uz zacne krutit s hlavickou, uz viac nechce. Snažím sa jej davat ale len ju tým viac znervoznim.

evittam
9. jún 2018

@zuzka1235 Ako často ju krmis? Mozno nie je hladná a treba väčší rozostup medzi kŕmenim. Netreba sa dívať na tabulky ale riadiť sa dietatom

zuzka1235
autor
9. jún 2018

Predtým som jej dávala tak keď som už videla že je hladna..a zrazu to prestalo fungovať. Dnes som jej napríklad po 3 hodinách urobila 125 ml ale zjedla len nejakých cca 70 a potom po 2 hodinách zjedla len 60.

adriannasvk
9. jún 2018

Asi jej to staci....pokial stale papa ked aj trosku menej ako si si zvykla,nemusi to este nic znamenat...deticky maju take etapy,raz papaju vela,potom menej atd...je aj dost teplo tieto dni,takze jej nemusi chutit az tak papat...skor by som jej do flasky prevarenu vodu dala a medzi krmeniami jej ponukla vodicku,aby mala dostatok tekutin.🙂 ak by sa to ale zhorsilo,urcite treba ist radsej k dr aby nebola dehydrovana v tomto teple.🙂

evalin88
9. jún 2018

A na večer to nedobieha potom ???. Že by večer chcela vysšiu dávku, malý ma tiež 2,5 mes a cez deň je menej, večer viac. A odvracia sa ked ho boli bruško, mava koliky. Vy ste s bruškom ok ??

evittam
9. jún 2018

@zuzka1235 Tak jej sprav vacsie rozostupy. A ponukaj aj caj, vodu. Proste jej staci. Ak prospieva tak je to v poriadku. Ani tebe vždy "neberie".😉

m_s7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m_s7
9. jún 2018

@zuzka1235 Umelé mliečko zasýti viac ako materské, ja som dávala približne každých päť hodín

olino17
11. jún 2018

Aj nas bol taky, jedol menaie davky. Napr ked ostatne deticky jedli 120 ml, nas zjedol za 3-5hod len 60ml. Ale uz ste v tretom mesiaci, o chvilu budete davat prikrmy a bude lepsie. Teda spapa prikrmy a mliecka menej stale, ale bude sa krasne presuvat do stavu tuhej stravy. Nas papa prikrmy uz 3 mesiace a mlieko na davku by mal vypit 200ml, no vypije len 90-150ml a rastie ako z vody

liliankaamirko
12. jún 2018

My sme mali podobný problém. Malý vypil malinka, keď sa mi podarilo dostať do neho aspoň 30 ml tak som bola šťastná. Krmenie boli trápenie. Teraz už viem , že problém nebolo mlieko ani ja a aj maličký chcel papať ale bol slabučky aby vypil viac. Dg. Centrálna Hypotonia