Odmietanie umelého mlieka 7,5 mesačným synom

31majka12
1. apr 2012

Ahojte maminy.
Potrebujem poradit...malemu sa tlacia horne zubky-lopaty
A zrazu mliecko ktore mu tak chutilo,mi prestal papat.
Akonhale uciti mliecko,odtiska od seba flasku.
Pripominam ze mesiac uz nekojim,lebo nemam mlieko.
Umele mliecko sme davali od 3 mesiacov.
Davali sme bebu pro 1,teraz bebu pro 2,a vecer pred spanim beba pro 2 na dobru noc.
Je moznost ze ak vyjdu zubky bude mliecko opat papat,alebo sa maly odstavil od mlieka sam?
Dakujem za vsetky rady.

chrumka
1. apr 2012

@31majka12 ahoj, nas maly mal nedavno presne to ist, aj ked zuby mu este nevidno, ale uz sa niekde tlacia. Na nete sme citali (detska doktorka odporucala), ze je dobre dat 2-3 dni pauzu od UM a ze to by malo zabrat a potom bude pit dalej. Tak my sme to skusili a u nas to pomohlo. My mu davame Hami 2. Tak drzim palce 🙂

31majka12
autor
1. apr 2012

@chrumka Dakujem vyskusam...dneska som mu mliecko este neskusala davat.
ESTE teda pockam tie dva dni...a potom skusim dat...co to spravi.

31majka12
autor
2. apr 2012

@chrumka sabojim ze maly mi ziadne mliecko uz pit nebude...dneska som mu skusila dat kasu urobeenu do mliecka nie do vody...akonahle to mliecko ucitil..tak otocil hlavu a bolo po jedle.
Aj teraz mu pomaly nemam co davat jest...papame...ovocie,kasicky,troska chlebika s maslom...kukuricne chrumky na hranie..a zuzlanie,a samozrejme na obed zeleninku s maskom alebo raz do tyzdna s varenym zltkom..

chrumka
3. apr 2012

@31majka12 mozno mu uz nechuti to mlieko co mu davas. My sme davali Nutrilon, a potom sme zmenili na Bebu, tu nechcel, a Hami nam zacal pit, tak dufam, ze to tak ostane 🙂 A kasu mu aku davas? Lebo nas napr nechcel bananovu kasu, tak som mu vzdy do toho primiesala uvarene jablkove, alebo hruskove pyre a potom to zjedol bez problemov. A tiez som mu do toho primiesavala mlieko aby mal aspon nieco mliecne. No a teraz ako zase zacal pit mlieko po tej pauze, tak mu nevadi ani cista bananova kasa. Ale moze to byt aj zubkami, ze vraj deti potom vymyslaju s jedenim (to mam od mojich rodicov a svokrovcov 🙂 ). A ked tak citam, co vsetko uz jedava, tak si myslim, ze sa naje dost 🙂 Len to mlieko este potrebuje no, ale citala som aj take, ze ked to mlieko vies nahradit inymi mliecnymi produktami (teda ked ich uz bude moct jest), tak ze to nie je take hrozne, ked uz to mlieko nepije.

31majka12
autor
6. apr 2012

@chrumka zarobila som mu mliecko do ryzovej kase...lebo tato bola nemliecna...
No my to mliecko Beba pijeme od 2 mesiacov kedy som zacala prikrmovat...lebo mliecka bolo malo.
Ale tak zase nam ide cajik na odbyt...najprv pijaval HIPP..ale teraz ho nechce....a zmenili sme na Sunarku a ta mu chuti...
Dostala som od lekara radu,ze mam ponuknut mliecko po Velkej Noci a ked ho nebude chciet...
Tak mam to mlieko nahradit Tvarohom.
Tak teraz mu ho zatial nedavam....cajik to isti...
A ozaj uz papame dost toho...
Akurat som minule kupila mliecko s kasou od Nestle na kostovku....a nechcel ho... ☹
Ale dezertik...mnam...
A kasicku aj doma robenu s krupicou...aj kupovanu....ale HIppky mu nechutia...tak aby som ich nevyhodila tak primiesavam tam ovocie...banan...hrusku...broskynu.