Odmietanie mlieka

lenka591996
12. sep 2022

Ahojte žienky možno mi budete vedieť poradiť ak máte skúsenosti aj s predošlými bábätkami, predtým ako pôjdem k pediatrovi. Zajtra má náš malý 8 týždňov a posledných 5 dní máme problémy s papaním. Pije Bebu ExpertPro HA 1. Predtým zjedol pekne celú fľašu 120 ml, niekedy vypil aj 130ml -140 ml, no teraz ledva vypije 90 ml. Prespí krásne keď ho uložím o deviatej do pol piatej, piatej rána, lenže aj po toľkých hodinách sa poriadne nenaje. Pri papaní je nervózny, odvracia hlavu, vypína sa, vypľúva cumeľ, plače a celkovo je nepokojný. Keď aj spapá viac, niečo vyvracia, stolicu má raz za dva dni, no nemá ju tvrdú, normálnu konzistenciu, farbu má do tmavozelena. Dnes som ho vážila a schudol dokonca za 10 dní takmer 100 gramov. Už som skúsila vymeniť fľašu, či mu nevadí tok, či mu málo netečie, ale nezabralo. Neriešila ste toto prosím Vás niektorá? Ďakujem ❤️

nikpa
12. sep 2022

@lenka591996 dávaš ho počas kŕmenia odgrgnut? Môj malý takto štrajkoval až kým sme neprišli na to, že sa mu počas kŕmenia vracalo mlieko hore a bolo mu treba odgrgnut. Potom som ho začala dávať aj 2-3x počas kŕmenia na plece a vždy z neho vyšiel poriadny grg a ďalej pekne pokračoval v papani.

pribinak
12. sep 2022

@lenka591996 musí piť HA mlieko?

lenka591996
autor
12. sep 2022

@nikpa áno dávam, keď vidím, že prestane sať a mrví sa, potrebuje oddýchnuť, niekedy grgne, niekedy nie, ale ako ho zdvihnem a potom mu skúsim dať málokedy pokračuje v pití.

lenka591996
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka591996
autor
12. sep 2022

@pribinak nemusel by, no toto mliečko mu sadlo zatiaľ najviac. Skúšala som mu dať obyč bebu, no tú mi nechcel.

klarss
13. sep 2022

Poradím ti zapisuj si denný objem. Od polnoci do polnoci koľko vypije a podľa toho sa riad. Môj bol žrút z pôrodnice odchádzal pribratý pil každú hodinu potom každé dve a teraz má 6 mesiacov 10kíl a stále pije max 120ml- 150ml na kŕmenie niekedy menej pritom iné detičky zo skupiny pijú väčšie dávky.

mareri
23. sep 2022

bud to odgrgnutie, alebo mu mliečko nechuti a skus vymenit za inu značku