Odmietanie mlieka

tdhome
8. aug 2022

Dobrý deň,
Mám dcéru ( 4m a týždeň). Doteraz krasne pila UM denne tých 800-900ml. Minulý týždeň v utorok sme zaviedli pár lyžičiek mrkvi, chutila jej. V stredu sme zopakovali začala vyplúvat. Vo štvrtok sme preto skúsili cuketu a odvtedy akoby uťalo. Odmieta papať, piť mlieko, čaj a vodu ( s týmto sme mali problém od narodenia, odmietala to). V piatok sme navštívili pediatricku, ktorá sa vyjadrila že dieta je úplne v poriadku, aj napriek tomu že nerobila žiaden odber krvi ani nič. Vyskúšali sme zmeniť cumle, a snažíme sa jej dávať papat keď sa budí alebo zaspáva. Vyskúšali sme dať kaši avšak to zje iba tak 10g, pár lyžičiek. Príjem mliečka však klesol na 500ml. Takýto boj trvá už 5 dni a nepociťujeme žiadne zlepšenie. Nestretli ste sa s týmto niekto? Nemal niekto podobnú skúsenosť alebo nápad čo by nám mohlo pomôcť? Vopred ďakujem

pribinak
8. aug 2022

@tdhome veľmi skoro ste začali s prikrmami

tdhome
autor
8. aug 2022

@pribinak pediatrička kázala hneď po ukončenom 4m, vzhľadom k tomu že je na Um. Som prvorodička, preto zväčša počúvnem takéto “autority”

tdhome
autor
8. aug 2022

a už na 5mesečnej poradni chcela aby sme mali zavedenú, zeleninu, ovocí a mäso

pribinak
8. aug 2022

@tdhome dosť vás ženie

terez246
8. aug 2022

@tdhome Môže sa to stať, najmä trpezlivosť. Ak má dosť pocikaných plienok a nejaví známky dehydratácie, nechaj to tak. Skús ponúkať mliečko v polobdelom stave. Možno vypije viac mliečka v noci. Zmení sa to, neboj. Ak nepapá príkrmy, nemusíš dávať vodu, ani čajík. Kým sa rozpapá, ponúkaj ďalej a dávaj mliečko. Vodou je zaplníš bruško bez energetickej hodnoty. Hlavne nestresuj. Ak nebudeš "stíhať" zaviesť podľa rady lekárky, tak nestresuj. Na všetko má čas a zlomí sa to. Pred lekárkou sa vyjadri, že ste sa rozhodli ísť svojim tempom, prípadne len "pritakávaj" a rob si po svojom. Tak ako to ty cítiš, že je správne a tak ako bude dieťatko pripravené. Nestresuj, netlač na pílu, sleduj si, aby bolo bábo ok, aj napriek nižšiemu prijímu. 😊

tdhome
autor
8. aug 2022

@terez246 prosim, aké sú prejavy dehydratácie. Najzaujímavejšie na tom je, že ona vôbec neplače, sni neprejavuje nejaké známky hladu.

terez246
8. aug 2022

@tdhome Keď bude hladná, vypýta si. Pocikané plienky v dostatočnom množstve musia byť. Bola by spalá, apatická, bez energie. Plač bez sĺz, málo slín, suché pery. V neskoršom štádiu prepadnutá fontanela, málo pružná pokožka (keď stlačíš prstami, zostane "vlnka", nevráti sa rýchlo späť). Skús mliečko keď bude zaspávať, už ospinkaná, možno niečo vypije. 😉

nikushik12345
8. aug 2022

@pribinak ja som začala s prikrmy keď mala 4 a pol mesiaca . Teraz má 7 mesiacov a papa skoro všetko.
@tdhome moja malá mala to isté odmietala mliečko tak som skúsila jej dať do ruky hracky aby som jej pozornosť odvrátila od fľaše a pomohlo to stále musí mať niečo v ruke aby vypila mlieko inak ani ústa neotvorí

pribinak
8. aug 2022

@nikushik12345 ja nikde netvrdím, že sa to týka všetkých deti na 100%
Nepochopila si ?

tdhome
autor
8. aug 2022

@nikushik12345 Ano, aj my sme skúšalo ale zavedieme to tak 1x z 10 🙂 hádame sa rozpapame aj my, ďakujem 🙂

tdhome
autor
8. aug 2022

Najväčší strach mám z toho že začne chudnúť a skončí v nemocnici