Nutrilon Comfort & Colics

aschkimka
28. feb 2021

Ahojte žienky, veľmi by som vás chcela poprosiť o radu. Mala má 3t a bohužiaľ nemám veľa svojho mlieka,tak ju dokrmujem momentálne Nutrilonom Comfort&Colics, lebo mala hlavne v noci záchvaty plaču ale prestávala mi kakať...prdkala,ale kakanie nikde. Dovtedy brala Nutrilon 1 a potom som skúsila inú značku Sunar a to bola čistá hrôza,celý deň preplakala,tak nám v lekárni odporučili Nutrilon C &C a mala mi celý deň pekne kaká a žiadne place...len tu prichádza moja otázka...neviem ako jej toto mlieko dávkovať. Lebo ja si vytiahnem zo svojho prsníka 20ml ale na obale píšu že 6x 100ml mlieka zarobiť, nie je to na 3t bábätko veľa? keď sme pred 10dnami išli z pôrodnice tak som jej dávala každé 2-3h 50ml mlieka podľa laktacnej a príde mi veľký skok dávať jej hneď 100ml a podľa tabuľky a o pár dní jesť až 133ml. mohli by ste mi prosím vás vysvetliť ako vy davkujete, teraz jej zarábam 60ml umelého a 20ml svojho každé 2-3h podľa toho ako sa zobudí alebo ju budím ja. Ďakujem veľmi pekne.
priberanie ide pekne, nie sú veľké skoky, každý deň pár gramov a mala mi neplače žeby bola hladná, len je to moje prvé dieťa a doktorka mi v podstate na toto nič nepovedala len že sa mam držať dávkovania, ale raz som jej skúsila dať tých 100 a polku mi vyvracala,aj keď to bolo len raz...

zuzana_ilkova
28. feb 2021

@aschkimka ahoj ja mam malého od narodenia na um tiež som nemala dosť mlieka, v prvom rade by som tinodporucila namiešať um a materske mlieko...z toho ju môže bolieť bruško, malého som.mala na nutrilon omnoho comfort do pol roka a potom nutrilon1 uz v pohode zvládal maly sme problémy s grcanim, kakanim, kolikami ked som miešali moje a um mlieko... ked ti vygrcala 100 tak skus 60ml dávať nejaké 3 dni aak sa ti bude zdať ze je ešte hladná rozrobené jej 30ml....o par dni skus spravit 90ml .... mne maly nevedel vydržať 3 hodiny bez jedenia a tak si dr.povesala aby som dávala kazde 2 hodiny um len znížila dávku....dávkovanie na krabici je orientacne musíš skúšať a najst vhodnú dávku pre babo

aschkimka
autor
28. feb 2021

@zuzana_ilkova zajtra sem má prísť laktačná a uvidím,lebo chcem rozbehnúť mlieko ...ale prečo každý hovorí z matiek že sa nemá miešať mlieko a laktačná z nemocnici aj táto vravela že to nemá vplyv??? som z toho úplne zmätená..."že nie je nič lepšie ako keď do nej dám svoje mlieko"

zuzana_ilkova
3. mar 2021

@aschkimka povolanim laktacnej je aby ta naučila kojiť, pomohla rozbehnúť mlieko a tak... ona ti nepovie nikdy ze je lepšie UM, tak ako ti žiaden zubár nepovie ze je pre deti prospešné neumyvat zuby,alebo jest sladkosti... ty sama sa musíš rozhodnúť ci budeš kojiť alebo nie, ale nepoznám dieta ktoré nemalo bolesti brucha ked sa miešali um a materske mlieko... a nemyslím si ze laktacna je odborník na mlieko ako také, na jeho zloženie alebo kombináciu... to skus s pediatrickou skor konzultovať... a ako si pochopila? Poradila ti niečo?

aschkimka
autor
10. mar 2021

@zuzana_ilkova laktačná povedala že nie je problém miešať um a moje ale vieš čo? s rozbehnutim mi vôbec nepomohla, mám mlieka menej a menej...dala mi také tipy že toto isto na 1000% pomôže a prd makovy...takže zmierujem sam z tým že moje mlieko je pomaly fuč a frcime 90% na umelom na Nutrilone comfort a Colics...

zuzana_ilkova
11. mar 2021

@aschkimka kopec deti vyrástlo na um aj moje je toho príkladom, ja som sa tiež snažila rozbehnúť mlieko no neslo tona zbytocne som sa trápila a v konečnom dôsledku som aj malého trápila.... ked to neide tak to neide hlavne je ze ti babo pribera a papa

aschkimka
autor
2. máj 2021

@zuzana_ilkova ďakujem krásne za odpoveď, prepáč že som sa dlhšie neozvala ...neviem kde mi pri malej hlava stojí...

zuzana_ilkova
26. máj 2021

@aschkimka úplne v pohode ja to chápem :D

misicka_k
4. feb 2022

Ahojte baby mate niektorá skúsenosť ze vaše bábätká mali z nutrilonu comfort and colics práve koliku? Kŕče v brušku?

aschkimka
autor
4. feb 2022

@misicka_k vôbec, žiadne