Nutrilon Comfort a Nutriton

skamelia
10. júl 2012

Chcem sa spytat ci by mi niekto nevedel poradit s nutrilonom. Malemu som davala Nutrilon Comfort a zvracal mi tak mi doktorka povedala ze mu mam davat do toho Nutriton. Zacala som mu do mliecka davat Nutriton, nezvracia mi ale ma stale zapchu. Teraz mi doktorka povedala ze mu mam dat vypit najprv nutriton a potom mu mam dat nutrilon. Mate s tym niekto skusenost??? Je lepsie davat nutriton zvlast alebo s mlieckom??

alicia28
10. júl 2012

@skamelia , ja by som ti odporucila nutrilon uplne zrusit, ked nesadlo nema zmysle to davat,,,,teraz jenovinky BEBA 0+ sensitive, kupis v lekarni a davaju to aj v nemocniciach pre novorodeniatka,,BEBA od nestle je to najlepsie na trhu,,tato nova sensitive dietatku pomoze zvracat nebude a krasne sa vykaka na zeleno :O) tak odporucam, myslim ze budes spokojna,,ak by dieta vracalo aj potom a velmi vela treba zacat podavat AR mlieko ale to by som sa poradila s lekarom

katren
10. júl 2012

@skamelia skor by som po papani pridala viac tekutin.....vodu, nesladeny caj a malo by sa to upravit 😉
alebo skusit Nutrilon AR proti vracaniu 😉

katren
10. júl 2012

@alicia28 beba tiez nesadne kazdemu....ja som vyhodila 2 balenia 🙄

moncicip
10. júl 2012

@skamelia Ja som to davala s mliekom spolu a nemali sme s tym problem. Ved skus urobit tak ako ti hovori doktorka a uvidis ci sa to zlepsi. Alebo skus davat probiotika. Ja od januara davam Infants Dophilus a nemame s kakanim problem. Je to prasok a davam to kazude rano do mlieka. Sme tam sa sice stane ze zeabudnem ale to ozaj malokedy.

moncicip
10. júl 2012

@alicia28 Nam ta beba tak "pomohla" ze maleho v priebehu jedneho dna tak zapieklo ze nikdy viac a vyhadzal sa strasne po nej.

hajanka
10. júl 2012

@skamelia Nutrilon Comfort mu robi dobre na brusko? A z Nutritonu ho zapeka?
Ak grcka, tak bude grckat z kazdeho mliecka - ak ide o reflux, takze nutriton ci nutrilo AR bude pit tak ci tak (ak ide o reflux - to by si mala zistit).
Nutrilon Comfort + Nutriton mu vyhovuje akurat ho zapeka, to by mali vyriesit probiotika, skus Biogaia, sestrina pila Nutrilon AR kvoli refluxu a Biogaia brala od 2mes do teraz (15mes.) a NO problem 😉 su dobre na travenie, na vyprazdnovanie, na koliky, bolesti bruska, prdiky aj imunitu 😉
aj moj pil len Nutrilon klasicky a no problem
s akym mlieckom raz zacnes, take davaj, nestriedaj 😉

katren
10. júl 2012

@skamelia a ake stare mas dietatko?????
ja som Miskovi do 6.mesiaca kupovala Nutrilon AR1, sedel dobre, ale AR2 uz vobec.....tak som skusila Hipp Combiotic, to bolo zas super, ale vrackal po nom /mame reflux/....Nutriton som mu tam nedavala, ale jednu odmerku nemliecnej kase.....zahustilo a este aj viac zasytilo 😉 /a o tom, ze to vyslo lacnejsie ani nehovorim 🙄 / a fungujeme este doteraz tak 😉

moncicip
10. júl 2012

@skamelia A Beba sensitiv nieje novinka, je na trhu uz dost dlho. Ale to ze nepomohla nam nezanemna ze je zla. Treba vyskusat, vam mozno adne, ved uvidis. V kazdom priapde porad sa s doktrokou, nicn erob na vlastnu pest.

kika1111
10. júl 2012

@skamelia my sme na tom boli podobne.. nutrilon HA ho začal zapekať, tak nám doktorka povedala, aby sme používali N Comfort + probiotiká lactobacily Baby - upravilo sa to..ale malý začal grckať, tak sme mali do comfortu primiešať tu hovadinu Nutriton či ako sa to volá..no nedávali sme tak ako bolo písané na dávkovaní ale iba polovičné množstvo - aj to už bolo dosť husté, že to z fľaše ledva vytiahol...no a po dvoch flašiach ho zapieklo... tak som kúpila v DMku babylove mliečko a pijeme ho bez tej nutriton kraviny (je hustejšie) - cez deň mám čas byť pri ňom a dávať pozor aby sa náhodou nezadusil a z DM mliečka pravdupovediac ani negrcká..ak vypije normálne množstvo a nie viac ako je zvyknutý.. na noc mu tam primiešam asi tretinové množstvo Nutritonu aby dobre spinkal a nezapeká ho. nám doktorka aj zakázala piť čajíky a vodu, lebo tie mu vraj to mliečko ešte viac zriedia a grcká viacej.. no ja mu čajík dávam, aj tak ho vypije možno 5 ml - takže to mu odopierať nebudem.. no a myslím, že je úplne jedno či dieťa vypije tú gumu zvlášť pred papaním alebo potom..v konečnom dôsledku mu to aj tak ide do tráviacej sústavy, takže ho to aj tak zapečie 😖

luciferkax
10. júl 2012

Ja som bola z Nutrilonom Comfrot spokojná, ale - ak dávaš do toho Nutriton - tak to vlastne mlieko zahusťuješ, skús mu dávať medzi mliečkami trocah čistej vody

alicia28
11. júl 2012

@katren , tak to je skoda, mohla som od teba kupit, ja davam beba HA 1 a teraz je super ta nova sensitive +, v tychto teplach uplne super na brusko,nam nesadol nutrilon ,,mala mi z neho len plakala a plakala ,,ako sme presli na bebu hned sme mali po probleme

alicia28
11. júl 2012

@moncicip , moju malu zapekalo po nutrilone,,,s bebou krasne kaká a nemam ziadny problem,,2 tyzdne som dala nutrilon a to bolo peklo

alicia28
11. júl 2012

@moncicip , pre mna je sensitiv novinka lebo pred 3 rokmi ked som mala prve dieta este nebola,,a teraz som nasla ze je...... tak som skusila v tychto teplach a lepsie ako BABA HA1
so sensitive sa jej lepsie travi v brusku,,,ale v niektorych lekarnach o sensitive ani nevedia ze existuje tak pre vela ludi to asi novinka je
lebo napr,, dnes som sa pytala v 3 lekarnach v meste,,, uz som bola na nervy ze kde to kupim.... a pozerali na mna ze co chcem,,,a nakoniec som v 4 lekarni kupila

moncicip
11. júl 2012

@alicia28 Tak super ze si ho nakoniec zohnala. Ja len preto viem ze je uz dlho ze moja spoluziadk zo strednej to davala predpisovat malej a mala uz bude mat tusim 3roky teraz.

alicia28
12. júl 2012

@moncicip , teraz som si kupila casopis maminka a tam pisu ze.... novinka na trhu beba sensitive 0+

moncicip
12. júl 2012

@alicia28 Hihi ale co novinka nenovinka, hlavne ze niektorym detickam pomaha.

aknel85
23. júl 2012

ahojte mamičky potrebovala by som poradit! Malá ma 10 mesiacov papali sme doteraz Nutrilon comfort 2, a mali by sme prejst na obyčajný Nutrilon , lenže ten obyčajný nutrilon mi nechce! ☹ viete mi pomoc aké mliečko by bolo pre nu dobré? pretože ten Comfort má horkastu chut a nutrilon je pre nu sladký skušali sme aj Francuzke mlieko a ani to nechce existuje vobec nejaké mlieko horkastej chuti? neviem teda čo bud jest . . . zatial jej teda dávam ten comfort

moncicip
23. júl 2012

@aknel85 Bebu alebo HIPP Bio Combiotic si neskusala?

aknel85
23. júl 2012

moncicip : nie zatial nie, dufam, že nie su také sladšie ako ten Nutrilon !

luciferka080
25. sep 2012

Aknel85: ked sa prechadza na ine mliecko tak doporucujucu nedat hned plnu davku noveho mliecka, ale dat do klasickej davky jednu odmerku noveho mliecka + ostatny pocet odmeriek stareho mliecka, a na dalsie papanie alebo na dalsi den dat uz 2 odmerky noveho mliecka + ostatne stareho, a zvysovat pocet odmeriek noveho mliecka az kym sa doprecujes na plnu davku noveho mliecka. A dieta si postupne zvyka na nove.

bettypo
28. dec 2012

Poraďte prosím vhodnú fľašu na Nutrilon Comfort. Avent nám nevyhovuje. Malá sa trápi,nevie vytiahnuť mliečko

shia
1. jan 2013

Cafte, ja dávam malinkej (3,5 mesiaca, korigované 2mes) Nutrilon Comfort, a znáša ho dobre. Predtým sme mlai Bebu HA1, ale od toho ju bolievalo bruško a plakávala. Tento Comfort je proti bolestiam bruška, a nám dosť pomohol. Akurát menej kaká, tak raz za 2dni cca, a hovienko je "zelená škvarelinka", čo ma stále trochu znepokojuje, aj keď sme boli 2krát u Dr na výter a vždy v poriadku, a je aj pokojná. Fľaštičku používame Lovi, a cumlík s dvomi kvapkami (sú od 1 po 4).

mandarinkaa
9. apr 2013

Kocky, Nutrilon Comfort sa vyraba aj 800g balenie???

laurah
10. apr 2013

@mandarinkaa Ahoj, my sme tiež mysleli, že by bol tak pri dvojičkách cenovo výhodnejší, ale bohužial, ...hlavne že zabral...