Nutrilon AR - 2.týždňové bábätko má kŕče

elahelaaa
25. apr 2020

Ahojte, chcela by som sa poradit. Dcerke sme davali najskor ubycajny nutrilon, ale velmi zvracala aj takym prudom a aj cez nos. Doktorka nam odporucila prejst na Nutrilon AR. Odkedy jej ho davame tak sice uz negrcka ale ma velke krce v brusku po vypiti mlieka. Dokonca na nej vidno, ze sa jej horsie kaka. Stolicu ma taku zltu. V pondelok sa chcem opat ozvat doktorke.
Je to v poriadku? Prejdu jej tie krce ked si zvykne na mlieko? Alebo bude treba vymenit mlieko? Dakujem

ivangeline
25. apr 2020

Netuším, ako je to s umelým mliekom ale celkovo si myslím, že črievka bábätká musia dozrieť, zvyknúť si na trávenie a o pár mesiacov, cca 3 až 6 bude všetko v poriadku. Ja dojčím a je to to isté. Pokým si vôbec prdne, tak to celé prežíva aj pár hodín.. Koliky. Aj môj prvý to mal ťažké s trávením, no nie až tak... Bol chvíľu aj na Nutrilone...

nikpa
25. apr 2020

@elahelaaa AR mlieka zapekaju, môže byt ze jej to bruško z toho ani neprejde. Mala si nechat ten klasický nutrilon a zahustit ho nutritonom, je to prášok ktorý sa pridava do mlieka aby deti negrcali ale nezapeka ako AR mlieka. U nas to zabralo na grcanie a kakal v pohode, ani bruško ho nebolelo.

zuzana_ilkova
26. apr 2020

Ahoj skus dvat malej probiotika1x denne a espumisan alebbo sab simplex do flase s kazdym jedenim moze sa ti nahltat aj vzduchu a z toho ju boli brusko...ja som mala maleho na HA mlieku, grcal, chcela nam dat lekarka AR ale maly negrcal prudom ako pri refluxe tak som nepristupila na to a teraz sme na Nutrilon omneo comfort je na podporu travenia a maly je uplne spokojny... mne lekarka povedala ze moze grcat z toho ze sa nahlta vzduchu,negrgne poriadne, a chce este papat alebo sa napapa vela a detj nemaju este poriadne do 3mesiacov vyvinutu klapku na zaludku,ked maju tohovela v brusku tak grcaju...skus zmenit mlieko,alebo daj mensiu davku castejsie...teraz ma moj maly skoro 4mesiace a negrca uz, podla mna grcanie nie je vzdy signalom refluxu a netreba ho riesit AR mliekom hned len nechat telicku cas aby vyrastlo...ja radim probiotika,nieco na prdiky,poriadne odgrgnut,zmensit davku mlieka alebo zmenit mlieko uplne uz musis vediet ty... pri detoch treba skusat 10000veci naraz

abcmajacba
26. apr 2020

Našu strašne zapekalo z tohto AR, tak sme potom kombinovali obyčajné a toto a potom bolo dobre 😊

elahelaaa
autor
27. apr 2020

@abcmajacba ahoj, ako ste to prosim ta kombinovali?

elahelaaa
autor
27. apr 2020

Dnes sme opat na klasickom nutrilone lebo nekakala uz z toho AR.

abcmajacba
28. apr 2020

@elahelaaa dali sme asi 2 lyžičky AR a 1 obyčajné nutrilon, už si to presne nepamätám v akom pomere 🤦🏻‍♀️ ale tak nejako 😉