Nočné vstávanie k dvojročnému dieťaťu

3. jún 2020

Ahojte maminky, mám skoro dvojročné dieťa a ešte nikdy neprespala celú noc. Ja som z toho už tak unavená hlavne ráno kedy by som mala byt vyspatá, tak ja vstávam ako múmia... dieťa sa mi doteraz budí v noci na mlieko niekedy 3 krát, niekedy 5 krát a už mi to začína liezť na nervy. Skúšala som dávať aj vodu alebo čaj ale tým sa oklamať nedá a začne vrieskať. Poradili by ste mi nejaké rady ako odnaučiť dieťa od nočného mlieka? Ale tak aby sme revom nerušili susedov 🙂

sense
3. jún 2020

Moja prespala prvu noc celu niekedy medzi 3. A 4.rokom a to ani mlieko nepijavala...
...mozes jej skusit postuone mlieki riedit a znizovat davku.... mozes razantne s mliekom seknut za par dni si odvykne (deti mojej sesternice)....
...zvysit prijem jedla cez den a znizovat v noci.... lebo dieta v tom veku nepotrebuje pit tolko mlieka v noci resp nepotrebuje ho vobec z hladiska prijmu potravy

makova333
3. jún 2020

Dieta v tomto veku nepotrebuje pit v noci ziadne mlieko (prave naopak, nie je to dobre na travenie, aj zaludok si potrebuje oddychnut), Je to zlozvyk. Nedat a hotovo. Poplace, ponervuje sa par noci a potom pochopi.

ajka0207
3. jún 2020

Nuz jedine odstavit, alebo cakat kedy prestane sama, myslim ze do roka to bude. A pri odstavovani to bez placu nebude.

erienka
3. jún 2020

ja som to mala rovnake, ale s kojenim, niekolkokrat za noc sa budila. Ked mala dva roky, rozhodla som sa. ze koncim. Ja som isla spat do deckej, ona ostala s muzom v spalni. Par noci prerevala a odvtedy bol pokoj.

nikpa
3. jún 2020

A je naozaj v noci taka hladná, kolko toho realne zje počas tých 3-5krat co ju v noci krmis? Ak toho zje vela tak je hladná, skus jej dávať viac jest cez deň. Ja som syna na večeru nakrmila jedlom z obeda okolo 18h a po 20h v posteli este stiahol hustú kašu a v noci mu od roka stačila len voda ked sa zobudil. Ale ked som mu na večeru dala napr len chlieb alebo tu kašu tak mrncal v noci kym nedostal mlieko. Čiže u nas to bol hlad, co ho budil ale môže to byt aj zvyk, vtedy asi len nedať a vydržať s pevnymi nervami. Uz je veľká, v pohode by mala prespat celu noc bez jedla.

nini1010
3. jún 2020

Moja mala este ako 2 rocna bola schopna vstavat na flasu s mliekom aj 2-3krat v noci.Mlieko vecer,mlieko v noci opakovane,mlieko hned rano...Nuz,musela som zakrocit lebo by to pokracivalo asi az do dnes

autor
3. jún 2020

@nikpa vypije 120 niekedy 150 ml mlieka ako nič..
S tým jedlom cez deň nemá problém naje sa a v podstate stále niečo zobe cez deň

orchidea88
3. jún 2020

ja mam 2,5 rocne dieta a to iste.... cey den papa ale menej a v noci stali pije mlieko 260ml 2x za noc a syn mi toto robil asi do 3 rokov... oni su od mala slaby jedaci a vecer dohanaju resp.v noci

makova333
3. jún 2020

Ak by dieta bolo tak hladne, aby vstavalo 3-5 krat to by cez den muselo zjest velmi malo (pises, ze papa cez den normalne). Toto vyzera skor na zvyk, ak to nestopnes, naroky sa mozu zvysovat.

nikpa
3. jún 2020

120-150ml viackrát za noc to nebude zvyk, ked je raz hladná tak neviem ako ju prekabatis

marisoul
3. jún 2020

Nam velmi pomohol pediakid na lahsie zaspavanie.

ibrunova
3. jún 2020

a to kojíš?

autor
3. jún 2020
ibrunova
3. jún 2020

Najjednoduchšie je nedať, áno, trochu poplače, a prejde to. Dvojročné dieťa nepotrebuje v noci piť mlieko.

jankapepe
3. jún 2020

2 rocne dieťa nepotrebuje v noci mlieko....ani vodu.....ako? Nedať a hotovo. Trošku si si naucila.....hľadaj praktickejšie a zdravšie návyky. Lebo v tomto veku je to nie o potrebe ale o zlozvyku.

autor
3. jún 2020

@jankapepe môžeš rovno poradiť že aké ?

makova333
4. jún 2020

v noci ak sa zobudi, max cistu vodu. Naozaj toto nie je zdrave pre jej travenie. A v tomto veku oducat od zlozvyku naozaj inak ako chvilu placom asi nepojde. Ale bohuzial, ziadna ina zazracna finta ako dieta od tohoto zlozvyku odnaucit neexistuje.

dadka_bb
4. jún 2020

Ja som dcerku kojila 2x v noci este 3.5 rocnu.a ani po odstaveni potom neprespala celu noc hadam este rok. Teraz ma 5 ,a mame noci kedy prespi totalku,a niekedy vstane o 1.00a nevie 2 hodiny zaspat. Cikat ide, miesi sa atd. Je to fakt otras.a to uz cez den nespava,je vybehana z ihriska atd. No neviem.
Teraz mam synceka 4mesacneho,tiez kojim,a ten jak zaspi o 20.00 ,zobudi sa az o 3-4na prve kojenie.to dcerka sa do vtedy kojila uz 2x 😄deti su rozne

ibrunova
4. jún 2020

Ponúkni vodu, nič iné, a kvôli tomu sa jej neoplatí sa budiť, u nás to tiež tak bolo, trvalo to dokopy 2 noci a bol pokoj.

tinqua
4. jún 2020

Ahoj, a teraz si vezmi, ze mudre tabulky hovoria, ze uz pol rocne dieta ma prespat noc a nepotrebuje jest...realita je zakazdym ina 🙂 ako pisu baby, musite ist cez plac...mas doma maleho tvrdohlavca. Ak spravne chapem, ste v bytovke...skuste si teraz v juny spravit dovolenku, chodte niekam na chatu na tri, styri dni...zacni rano - daj ranajky a povedz nech pekne papa, lebo v noci mlieko nedostane, na desiatu, obed, olovrant to iste...skus to, aby posledne jedlo mala okolo 5-6 ...vecer uz tiez nedavaj moc vody, mlieka lebo si to skomplikujes pri odplienkovani...mne toto pomohlo, dokola opakovat nie a trvat na tom a to pri roznych problemoch...dvojrocne uz zvacsa rozumie len je to taky protivny vek

autor
4. jún 2020

@tinqua no to máš pravdu protivný vek ale že strašne... čiže mlieko už ani pred spaním nedávať vôbec ? No ak by sa odučila od mlieka bolo by to super lebo kravské nechce a toto umelé je aj drahé 😄

henka123123
4. jún 2020

ja mam 2.5 rocneho syna a pije umele mlieko rano a vecer ale v noci uz od 15 m nepyta nic a spi celu noc..cize skor by som asi pozrela na to ci je dost tuhej stravy cez den( lebo moj okrem toho ranneho a vecerneho mlieka ma desiatu obed olovrant veceru plus pomedzi to chrumky atd)..alebo ci nema nejaky problem ze je len velmi smadna len nevypije ine ako mlieko vecer..velky smad u deti znaci aj cukrovku asi by som sa na to spytala lekarky...

tinqua
4. jún 2020

No k veceru tekutin co najmenej, mam kamaratku co je sestricka na nefrologii a ona mi dala postupy na odplienkovanie a teda, ze aj zabrali....cez den poriadne zaliat a vecer uz nie...vezmi si ze vek od tych 2 rokov do troch je najidealnejsi na odplienkovanie a je to nemozne ked v noci vypije pol litra tekutiny...to by som sa docurala aj ja 😀 ked si spomeniem na tie boje co som so starsou mala...proste hnusna mama...tiez zachvaty revu boli, suseda nad nami som v noci pocula kricat ze ak to neprestane pojde dole...ja nasrata ze tak pod 😀 ...ale preslo to len som musela byt tvrdohlavejsia ako ona

autor
4. jún 2020

@tinqua no mne to ale príde ľúto že chce sa napiť a ja jej nedám ?😃 Ale rozumiem čo tým myslíš

fiafia
4. jún 2020

Moja ma 3,5 a prespate celé noci by som ľahko poratala. Moja tiež dlho píla mlieko v noci až kým som povedala dosť a nešla som spraviť. Ponúkala som vodu, pomrncala, porevala pár nocí ale prestala pýtať. Potom prišli desy, potom raz piť, raz cikať, zakrit a stále niečo.

jankapepe
4. jún 2020

Večera, okúpať, rozprávka s čajom alebo mliečko, vycikať, umyť zuby a spat.

siska53
4. jún 2020

Ja sice s tym.nemam skusenost, lebo moji sa nebudili v noci, to sa budim.sior ja, wc a sup voda do tela. Ale.. pije podla mna vela v noci toho mlieka.. Keby spala s tebou v posteli, nepomohlo by to? A ak by sa zobudila, tak by si ju len hladkala a vydrzala jej krik? Malo by to po par dnoch ustat..

autor
4. jún 2020

@siska53 nie mala spi od narodenia sama vo svojom 🙂