Neocate mlieko a preplácanie zdravotnou poisťovňou

samantha185
3. feb 2014

Prosim Vas, kto davate mlieko Neocate, kolko ks vam poistovna preplaca do mesiaca ? dakujem pekne

marlenka75
3. feb 2014

Nám 5 ks mesačne, dcérka má dva roky.Predtým to bolo viacej ks podľa potreby 🙂

samantha185
autor
3. feb 2014

@marlenka75 lebo moj maly 5 mesiacov a preplatia len 8, co je zalostne malo :(

marlenka75
3. feb 2014

@samantha185 A akú máte poisťovňu? My Union, doteraz nám vždy schválili toľko,koľko sme žiadali.

samantha185
autor
3. feb 2014

@marlenka75 vseobecnu mame. a ziadali ste to priamo na poistovni ci lekar vam tak predpisoval?

upam
26. máj 2014

@samantha185 prosim ako ste to vyriesili? moja ma 4mesiace a tyzden a vraj musime vyjst so 7 krabicami co je tiez malo ked nam jedna vydrzi na 3 dni :(

samantha185
autor
26. máj 2014

No nam predpisovali len 8. A stale mi take dve chybali. Vzdy som isla do lekarne poprosit aby mi dali dopredu, ze recept donesiem v novom mesiaci.

upam
26. máj 2014

@samantha185 aj men lekarka zahlasila nieco o preneseni do druheho mesiaca co som nechapala ale asi je to ono.. ale potom mi povedala ze jej mam davat menejako je zvyknuta doteraz tak neviem... dnes som to skusila mala mi revala od hladu takze asi nic ... ale na kupovanie dalsich 3kusov asi nemam

jvlo
26. máj 2014

@samantha185 to je ina blbost, dcera ho pije...minuly tyzden sme sa o tom rozpravali s gastroenterologickou a ta mi povedala, ze prveho pol roka uzivania je pocet neobmedzeny....potvrdila to tak, ze mi vypisala recept na 10 krabic a to som tyzden predtym vybrala 5 krabic, ktore mi predpisal pediater

Lekari sa ho boja predpisovat, ale az po pol roku predpisovania sa k tomu vyjadruje poistovna...tam uz su obmedzenia

jvlo
26. máj 2014

@upam pozri prispevok dopredu

upam
26. máj 2014

@jvlo kde sa daju zistit tie obmedzenia priamo v poistovni? hoci pol roka by nam asi stacilo lebo ked zacne papat aj nieco ine mohlo by to vystacit aj tolko co nam dava teraz ale to az tak o mesiac zacnem

jvlo
26. máj 2014

treba zavolat do poistovne...mne ho predpisuje mudr.bielikova v trencine

jvlo
26. máj 2014

@upam treba zavolat do poistovne...mne ho predpisuje mudr.bielikova v trencine

samantha185
autor
27. máj 2014

@upam nemozes davat menej... aj mne to povedala... ale co mal byt o hlade?? je to uplne lahko stravitelne mliecko, tak samozrejme ze ho pije castejsie

samantha185
autor
27. máj 2014

@jvlo no blbost to bohuzial nie je.. my sme to riesili dlho a bohuzial sme nespeli.. 8 krabic na mesiac a hotovo, viac nam vseobecna poistovna odmietla preplait

jvlo
27. máj 2014

@samantha185 tomu naozaj nerozumiem...Nelka ma poistovnu Dovera. Ked zacala pit toto mlieko, volala som tam, lebo som sa presne tohoto obavala a oni mi povedali, ze ziadne obmedzenie prveho pol roka neexistuje....Je choré takto trápiť malé deti a ich rodičov ☹

samantha185
autor
27. máj 2014

@jvlo asi zavisi od poistovne.. ano je to chore, pretoze pri malom dietati, hypoteke a roznym vydavkom je nemozne este davat 70 eur za jedno mlieko... nuz ,sme na slovensku :(

upam
28. máj 2014

@samantha185 8ks ti preplati len pri eliminacnom teste inak nie je obmedzenie > toto mi prislo z poistovne ako odpoved : Podla casti A Zoznamu dietetickych potravin platneho k 1.4.2014 (k dispozicii na webovej stranke MZ SR http://www.health.gov.sk/Clanok?zkdp201404) nie je u pripravku Neocate uvedeny ziadny mnozstvovy limit, iba indikacne obmedzenie, ktore hovori, ze tento pripravok moze indikovat a) gastroenterolog alebo imunolog – alergolog pri a) stredne tazkej alergii alebo tazkej alergii na bielkovinu kravskeho mlieka u deti netolerujucich extenzivne hydrolyzaty, b) syndrome kratkeho creva a malabsorpcii u deti netolerujucich extenzivne hydrolyzaty, c) diagnostike stredne tazkej alergie alebo tazkej alergie na bielkovinu kravskeho mlieka na dobu 14 dni ako prva volba. Po siestich mesiacoch hradenej liecby je jej pokracovanie podmienene predchadzajucim suhlasom zdravotnej poistovne a liecba je hradena do dovrsenia tretieho roku veku dietata. Podmienkou pokracujucej hradenej liecby je pozitivny expozicny test opakujuci sa po 6 mesiacoch terapie, b) pediater pri neprospievani a pri podozreni na ABKM v ramci eliminacneho testu na dobu dvoch az styroch tyzdnov v maximalnom mnozstve osem baleni na dobu eliminacie

samantha185
autor
28. máj 2014

@upam ano tiez to mam z poistovne, aj som to ukazala gastroenterologicke. Ale ta ma odbila ze ona ma limit 8 ks

upam
29. máj 2014

@samantha185 hm od koho ma limit?

samantha185
autor
29. máj 2014

@upam zrejme od poistovne

upam
29. máj 2014

@samantha185 este som zistovala kto vsetko moze predpisovat neocate a moze aj pediater tak skoc k detskej nech ti predpise ona a hotovo

samantha185
autor
29. máj 2014

@upam aj to som uz bola, nesmela.. my uz neocate chvalabohu 3 mesiace nepijeme. inak by som asi skrachovala

upam
29. máj 2014

@samantha185 cudne na strankach ministerstva zdravotnictva sa da najst ze je to tak aj z poistovne mi to potvrdili cize nechapem v com maju doktorky problem - jedine zeby ste nemali alergiu potvrdenu gastroenterologom ale kedze ste k nej chodili asi ste mali

veronica81
30. máj 2018

Mamičky ak má niektorá záujem zostalo mi mliečko Neocate LCP neotvorene balenia, syn ho už nepije.

jankahrtankova
10. nov 2018

@veronica81 dobrý deň máte ešte to mliečko?

veronica81
10. nov 2018

@jankahrtankova nie, do týždňa bolo fuč