Nedojčené dieťa začalo odmietať umelé mlieko

25drobcek
22. feb 2017

Ahojte, moja zachvilku 16mesacna dcerka zacala odmietat umele mlieko. Sme na nom takmer od narodenia a nemala s nim problem. Teraz vobec nechce, vecer si logne 2x to je vsetko a dnes uz ani rano nechcela... co jej mam davat o 5.30 alebo o 6tej ked sa zobudi? Rano som jej skusila dat aj prevarene plnotucne , ani to nechcela.... mate to niekto podobne? Mam jej skusit dat kakao alebo co? Len ma tu neukamenujte za to kakao :D este som jej ho nedavala len fakt neviem co jej mam dat tak skoro rano ked sa zobudi... dakujem za kazdu radu

matka1989
22. feb 2017

pozri nasa tiez zaxala um odmoetat davame jej normalne a sem tam aj to kakao

mius.brcko
22. feb 2017

kludne mozes to kakao a plnotucne mlieko.. prva dcera cca od roka uz velmi mlieko nechcela, to len mliecne vyrobky.. a druha pije rano kakavko - uz ako ritual - od roka do teraz (uz ma tri roky).. a ked je chora, tak si vypyta aj pocas dna 🙂

sam2
22. feb 2017

@25drobcek presne v 16m zacal UM odmietat aj moj syn. Nepomohla ani zmena znacky. Tak sme presli na kravske. Najprv som kupovala priamo od kraviciek, ktore som prevarala a asi po polroku som presla na klasicke plnotucne 😊

katka0123
22. feb 2017

Mozno mu len nechuti. Mala ma pravdu, ani mne. Ble. Niektore deti nemaju radi mlieko vobec. Ak nepochodis s kravskym, alebo skus aj kozie, daj vodu alebo nesladeny caj a skore ranajky. Moj maly (16 mes) je rano hladny ako vlk a prvy dupka v kuchyni ze mnam mnam...klasicke ranajky. ...a ano, sme hore od pol siestej, lebo nadranom uz mlieko nechce.

evittam
22. feb 2017

@25drobcek Skus dat obycajne mlieko,pripadne rastlinne,kludne aj kakao. A mozno naozaj uz mlieko nechce. Tak mu ho nedavaj-nemusis. Skus jogurty,ine mliecne vyrobky. Nic sa nestane.😉

gabona1
24. feb 2017

Ahoj, nechaj ju chvíľku bez neho, prípadne skús kravské mlieko, možno sa jej zmenili chute a už ho ani nebude chcieť. Ja mám syna, ktorý tiež prestal piť mlieko a nepije ho dodnes, už má 11 rokov. Pije, ale len s Grankom, kakaom, ale málo kedy.

sassannka
24. feb 2017

Ahoj. Mám dvojročného a riešime to isté - večer ešte vypije tak 150ml, občas aj v noci, keď sa zobudí, ale ráno a cez deň ani za nič... Ani iné značky, ani kravské, ani kakao...
Veľmi to asi riešiť nebudem, lebo mliečne výrobky, jogurty, puding, syr papá. Tak dúfam, že má v tom mliečneho dosť 🙂