Môžem dať jednu dávku bezlaktózového mlieka?

22. okt 2023

dobrý deň naskytla sa mi taká vec…malinkej sa postupne začalo míňať mliečko mávame ho na predpis tak som sa včera rozhodla že jej ho dám objednať(ťažko ho v našom meste zohnať) ale včera mi povedali že je tam nejaký výpadok a že mliečko bude až o 15:00 v pondelok a to mi do vtedy nevydrží malička má laktózovú intoleranciu ak by sa mi náhodou minulo mohla by som jej raz dať jednu dávku bezlaktózového um? máme radu comfort..

h2
22. okt 2023

Včera (v sobotu) si sa rozhodla objednať, bude v pondelok o 15:00 a dovtedy nemáš? Hm, divné zmýšľanie.

autor
22. okt 2023

@h2 no veď mám ešte polovicu pre boha nikto nečakal že to bude do pondelka do 15:00 zvyčajne keď sa to objedná to tam býva hneď ráno

maranta_leuconeura
22. okt 2023

Nerozumiem otazke, chcela si sa spytat, ci jej mozes dat normalne mlieko, ked nemas bezlaktozove? To by som urcite neriskla. Kolko ma mesiacov, nevydrzi bez mlieka na prikrmoch chvilu? Nemas moznost zbehnut do mesta kde su otvorene lekarne aj v nedelu/v pondelok rano, oslovit rodiny, znamych, spytat sa susedov ci nemaju nazvys akekolvek bezlaktozove UM?

autor
22. okt 2023

@maranta_leuconeura nie nie zle sme sa pochopili ..my používame hipp comfort a ja sa pýtam na to že keď to už ozaj maličká nevydrží či jej môžem dať bezlaktózové ..no príkrmy to je ozaj že len na oko nakoľko sme len teraz začali má 4m

dadka128
22. okt 2023

Nie nemôžeš.. môžeš jej tym ublizit .. um bezlaktozove sa ani zdaleka neda porovnat s bezlaktozovym mliekom z obchodu

dadka128
22. okt 2023

pises ze mas pol krabicky, myslim si ze do pondelka 15:00 s tym bezproblemovo vydrzite

autor
22. okt 2023

ale ja nechcem kúpiť normálne mlieko z obchodu..normálne um len bezlaktózove trz sme na hippe comfort

terry658
22. okt 2023

Bezlaktozove umele mlieko sa da kúpiť v DMke.

autor
22. okt 2023

@dadka128 malá papá každé 3h 150 ml tak ma to trochu aj desí..

autor
22. okt 2023

@terry658 áno to viem

h2
22. okt 2023

Čiže, aby sme sa pochopili, myslíš tým, či jej môžeš dať inú značku, ale tiež bezlaktózové umelé mlieko pre deti jej veku? Samozrejme, že áno.
Ináč, píšeš, že sa bojíš, že jej nevydrží a potom, že veď ešte máš polovicu ("pre boha"), napísané štýlom, že veď ešte ho máš strašne veľa. Tak ja neviem. Mne keby dochádzalo jediné vhodné jedlo pre moje dieťa, tak nečakám s objednaním na sobotu a nedúfam v dodanie v nedeľu. 🤷🏻‍♀️

autor
22. okt 2023

@h2 to pre boha bolo myslené tak že na tejto stránke ženy nevedia normalne odpovedať ale hneď kritizovať..

maranta_leuconeura
22. okt 2023

Pises ako tatar. Doteraz som nepochopila co si sa chces vlastne opytat.

veronikaszabova
22. okt 2023

Som jedina, co furt nechape...?

Inak nechat si posledne mlieko pre dieta... Hmm... Ja mam vzdy v zasobe minimalne 2 krabice. Nikdy nevies, co sa moze stat.

lelelienka
22. okt 2023

@veronikaszabova je nas viac 😁 autorka by mala potrenovat zrozumitelne vyjadrovanie…skor ako sa zacne stazovat, ze zeny nevedia normalne odpovedat

betulinka1
22. okt 2023

Dieta ma alergiu na laktozu alebo na mliečnu bielkovinu? Lebo je to velky rozdiel. Skus napisat do fb skupiny mesta, ci niekto nema, ze v pondelok vrátiš. Castokrat to tak maminy robia u nas v meste, ak je výpadok alebo proste zabudli. Vzdy sa niekto nasiel kto pomohol. Alebo obvolaj otvorene lekarne aj v okoli, ci nemaju a porad sa tam, cim to nahradit. Lekárničky ti urcite poradia. Ak nic, tak by som isla do Dm a kupila to ich babylove so zníženým obsahom laktozy, take mavaju aj v obchodoch. Ak ma mala vyslovene alergiu na bielkovinu, tak to vazne neviem asi sa opat porad len v lekarni. Ak ma to specialne mliecko iba kvoli kolikam, tak kludne aj to babylove z Dm.