Môžem dať dieťaťu výnimočne umelé mlieko?

beatrice1111
3. mar 2022

Ahojte, mam dvojtyzdnoveho novorodenca, ktoreho kojim. Lenze mi nejde odsat mlieko,takze ked budem potrebovat odbehnut,nemam co nechat doma na krmenie. Tak sa vas chcem spytat, mozem v takychto vynimocnych pripadoch (urady atd) dat umele mlieko? Popripade ake odporucate? Zakladam si na materskom mlieku ale inak to asi nevyriesim😕

mimi3008
3. mar 2022

@beatrice1111 mas elektricku odsavacku?

beatrice1111
autor
3. mar 2022

@mimi3008 aj rucnu aj elektricku,nejde ani kvapka, len to boli a to som skusala uz velakrat

andreakotesova
3. mar 2022

@beatrice1111 ja som všade chodila s deťmi 🙂 aspoň som sa rýchlejšie vybavila 😁

beata_k
3. mar 2022

@beatrice1111 Len ci bude chciet flasu. To je otazka a nie ci moze UM.

mimi3008
3. mar 2022

@beatrice1111 ja mam zle skusenosti s rucnou, to je cele od veci, ale dobre s elektrickou, len dakedy sa mi tiez stalo, ze som to musela nechat ist dlhsie, kym mi zacalo ist mlieko. Cele odsavanie trvalo min 20 min, ked som chcela napr.60 ml

mimi3008
3. mar 2022

@andreakotesova no, len teraz v case korony by som to ja osobne nerobila

diamond007
3. mar 2022

@mimi3008 prečo? Stále chodím všade s deťmi a nikdy som coronu nemala ani deti. Mala od dvoch mesiacov chodí so mnou aj kadernícke, nieto urady

mimi3008
3. mar 2022

@diamond007 neviem, to je na kazdom, ja len vravim za seba

domak2
3. mar 2022

@beatrice1111 kľudne. Otázne ci bude chcieť. A možno to tých päť hodín vydrzi prespat 🙂

kuriatkocervene
3. mar 2022

@beatrice1111 kludne dať môžeš, nič sa nestane, ja som malému dala UM síce len raz, keď som nebola doma a nemala som naodsávané a nič sa mu nestalo ... UM mám kúpený HIPP.
No myslím, že by ti malo ísť niečo odsať, mne tiež zo začiatku moc nechcelo ísť, no ja som išla aj cez strašnú bolesť a časom sa to upravilo tak, že už ma to vôbec nebolieva 🙂

ejanjelik
3. mar 2022

Naša umelé nechcela

lili929
3. mar 2022

@beatrice1111 mne tiez neslo odsat mliecko, pritom pre maleho som ho mala dost, ked si on cuckal.
S flasou nemal problem, cize sem tam dostal aj umele, ako dvojmesacny bol na umelom par dni, ked som brala silne antibiotika.
A je tu zivy a zdravy, ma 2 roky.
Takze kludne daj.
P.S. davali sme sunar

vivitn
3. mar 2022

@beatrice1111 ja som mala doma Nutrilon.Začiatky boli ťažké.Aj keď som malú stále prikladala,tak mala málo mliečka.Už v nemocnici som na dokrmenie dostala umelé.Hneď to z fľašky stiahla,aj doma 🤗Potom už som v pohode odsávala,aj do mrazničky. Neskôr, keď už bola väčšia,tak som umelé mlieko minula na zarábanie príkrmov.Kojila dom ju 1,5roka🤗

tosomja
3. mar 2022

@diamond007 tiez tak. Vsade so mnou. Syn chodil so mnou aj na poradne 😄

tamvtme
3. mar 2022

Len ci bude chciet...ja som sa vzdy snazila chodit tak, aby som sa vratila vcas na dojcenie ale ked sa nedalo, kupila som UM, flasu, vyskusala, mala vypila, brusko nebolelo, vsetko super...za par dni som teda sla a muzovi flasu nechcela vziat ani za svet....🤷‍♀️

whatever1
3. mar 2022

@beatrice1111 Veď vyskusaj raz dať keď budeš doma. Ak vypije a nebude ho bolieť brucho tak s kludnym svedomím môžeš ísť vybavovať urady.

nika23t
4. mar 2022

@beatrice1111 určite môžeš. Ale skus dieťatku najskôr dat UM keď si doma s nim, nech vidíš, či vypije cez fľašu. Na skúšku len trochu mu urob, ale ponúkni až potom, ako nakojis. Ja dávam cez fľašu od prvého týždňa, sice moje odsate, ale ako týždňove bábätko úplne bez problémov pila. Na noc dávam Nutrilon, malej chuti a nemá po ňom žiadne problémy.

luciasveckova
4. mar 2022

@beatrice1111 kup si v lekarni caj na podporu mlieka.snad sa to upravi.budem drzat prsty.a ano mozes dat UM.my sme mali nutrilon