Môže sa miešať umelé mliečko s materským?

1stars111
25. mar 2013

Mamičky miešali ste svojim detičkám svoje mliečko s umelým ? to moje mu akosi menej chutí je to tým že už ochutnal Nutrilon ale chcela by som aby ešte vypil aj to moje a jedna mamička mi poradila že ich môžem zmiešať dohromady ---neviem síce v akom pomere ale to je asi jedno, no neviem či je to dobré riešenie, máte s tým skúsenosť ?

aristka
25. mar 2013

ja som síce doslovne nemiešala,ale dávala som vypiť svoje a ďalšiu dávku nutrilon,len ja som s tým aj prestala,lebo u každého mi začali bolesti bruška 😒

katren
25. mar 2013

@1stars111 urcite nie miesat.....ked treba, tak po nadojceni dokrmit umelym, ale nie miesat

patkobo
25. mar 2013

urcite nemiesat .. materske mlieko sa ma pit z prsnikov, kazda manipulacia ho znehodnocuje .. mrazenie, rozmrazovanie, prihrievanie .. znehodnocuju sa v nom vsetky latky a potom je odsavanie zbytocna robota..
a ze by mu tvoje mliecko nechutilo kvoli tomu, ze ochutnal nutrilon? to urcite nie .. daj si ty za lyzicku svojho mlieka a potom za lyzicku nutrilonu a uvidis ten obrovsky rozdiel .. nemohla to by len okamzita chuttvojho mliecka co mu nechutila? Ze si napr. jedna nejaku aromaticku zeleninu, prip. nejake korenie .. je to dlhodobejsistav ze odmieta Tvoje mliecko?

1stars111
autor
25. mar 2013

@patkobo práveže dlhodobejšie, asi tak 2 mesiace.......takže odsávam no aj odsatého vypije 80 ml najviac a nutrilonu by vypil aj 166 ml ☹ tak teraz dám 80 ml môjho a dokrmim nutrilonom.............a tým že už to robí cca 2 mesiace tak asi to nebude tým že by mu niečo v tom mojom mlieku nechutilo.....neviem čo sa mu zrazu znepáčilo... 🙂

patkobo
25. mar 2013

tak tomu ozaj nerozumiem, pretoze materske mliecko je sladke a nutrilon je horky .. ale aspon vidime, ze kazde babo je individualne .. a mozem sa este opytat, odsavas si preto, ze sa nechce prisat na prsnik?

unavenasom
25. mar 2013

@1stars111 skontaktuj sa s laktacnu poradkynou..pomoze ti aby sa viac tvorilo mliecko..skus www.mamila.sk

vierka0
25. mar 2013

@1stars111 u nas to bolo velmi podobne, nikdy nebola bohvieaka jedacka, no umeleho mlieka sa nevedela dojest (prvykrat ochutnala uz 5mesacna), ja som mlieko miesala, normalne odsate zohriate mlieko, do toho som priliala prevarenu vodu ochladenu na potrebnu teplotu a pridala som UM, pretrepala, pohoda 🙂 dokonca ked som mala uz len mlieko z mrazaku, tak som stale musela miesat, lebo ta chut a vona je uplne ina ako cerstve MM

absolutka
12. nov 2016

Kludne miesaj.Laktacna poradkyna to dovolila.Nechapem niektore zeny co pisu,ze v ziadnom pripade nemiesat.Pritom o tom absolutne nic nevedia.Materske mlieko neznehodnotis ohrievanim :D

absolutka
12. nov 2016
gabona1
25. nov 2016

Ahoj, ja by som mliečka nemiešala, pokiaľ Ti nemá problém vypiť aj materské, aj umelé. AK mu umelé nechutí, potom chápem, že chceš miešať s materským, aby sa priblížilo jeho chuti. Urob si tak, ako vieš, že je to pre tvoje dieťatko najlepšie. Každá mamina Ti poradí inak.