Môže bábätku uškodiť mliečko Babylove?

katrena23
23. jún 2013

Zenusky ahojte, urcite viete, ze v predajniach existuje kopec umelych mliecok pre babatka, od nutrilonu, cez sunar az po vselico mozne ... Ja som mojej 3.mesacnej dcerke zacala davat babylove 1, velmi jej chuti, pravidelne kaka, odgrgne si jedna radost, takmer ani negrcka ... nemam s nim ziaden problem. Lekarka nam sice odporucala Nurilon HA, ale zname mi vraveli, ze mi ho neodporucaju lebo z neho babatka dost zapeka, ze mam skusit to Babylove a ze budem velmi spokojna. A som, naozaj, ale neuskodim tym mlieckom babatku? Musi alebo nemusi sa stale davat na zaciatku ten Nutrilon HA ?

whiterosses
23. jún 2013

prečo by mal uškodiť ? je to mliečko určené pre deti. a je na tebe aké mliečko si vyberete.. ak by si nebola spokojná tak by si predsa vymenila. dieťatko musí niečo papať :D si sa rozhodla, si spokojná tak je dobre nie ? moja malá papá Nutrilon HA ( už dvojkové ) a nezapeká, len moja grcká .. ale dr mi poradila jej do mliečka dávať Gustin ( to je niečo také .. zahustí to .. používa sa to do pečenia krémeša .. na obale je kremeška) a ked jej to dám, tak negrcne .. pred tým sme skúsili, aj ryžový odvar ( najprv nám to poradila ale to vôbec nepomáhalo ) .. ale negrcká preto žeby mala mať reflux, proste si grcne ..vždy jej vybehlo ako si grgla. a ako jej to dávať všetko ok

mummy01
23. jún 2013

Predaj umelych mliek je velky biznis,to si treba uvedomit.To ze Ti niekto tlaci iba jeden konkretny druh mlieka neznamena ze je ten najlepsi.Naozaj nemusis mat pochybnosti,ja som pri synovi vyskusala skoro vsetky mlieka kvoli zdrav.problemom a babylove bolo jednoznacne najlepsie.Kludne ho davaj aj nadalej,len ti odporucam kupovat naraz viac kusov lebo toto mlieko mava dost casto vypadky a par krat sa mi stalo ze som ho zhanala po celej zapadnej casti SK 😉

lejlla
23. jún 2013

Aj moj syncek papa toto mliecko a velmi mu chuti a je spokojny...myslim ze to nemoze babatku uskodit ved tie babatka co im nutrilon nevyhovuje od malinka ho nepiju a piju ine mliecka.

sense
23. jún 2013

pokoial ti nan tak super reagujes preco by malo uskodit? neuskodi. Hypoalergenne mlieka sa odporucaju pokial je zvysene riziko alergie ak ma niekto v rodine alergiu. My sme mali Bebu HA a nerobilo nam dobre, mali sme aptamil (na svk nutrilon) a tie bolesti bruska co sa nemohla vykakat katastrofa, teraz mame sice nutrilon comfort ten je ok len ma strasne zelenu stolicu po nom, nezasyti ju tolko a este je aj najdrahsie. teraz nam bol odporuceny Hipp ze je sytejsi....len neviem co to spravi ked uz sme skusili par mliel a mam obavy aby jej to striedanie neuskodilo

katusap
23. jún 2013

Davam dcerke toto mliecko od jej 2 tyzdnov a nemame ziadny problem - ani s grckanim, ani s kakanim, velmi jej chuti. Nerozumiem preco, by malo uskodit, je to UM take iste ako aj ostatne, akurat nie je predrazene ako Nutrilon.

babika131
23. jún 2013

My sme síce kojení dva roky,práve odstavujem a malý mi vôbec nechcel nutrilon,len babylove alebo sunar. Iné mlieka odmietal. Aj čo sa týka zarábaných kašičiek,tie nutrilon majú v sebe viac iných nepodstatných vecí ako babylove. Aj s tými to bolo u nás tak isto,kašičky od nutrilonu nie,iba tie babylove.

ikke
23. jún 2013

hypoalergenne mlieka sa zvyknu odporucat ak davas umele mlieko v kombinacii s kojenim. a vlastne ani neviem celkom preco to tak je, mozno niekto vysvetli...? 😉
ale pokial nema dieta predpoklady na alergiu, je nepravdepodobne, ze by si mu neHA mliekom "ublizila" 😕 😅

ze ti doktorka odporucila "najskvelejsi" nutrilon je druha vec, to sa v slusnych krajinach nerobi (v NL aj ked sa dr. spytas ake mlieko je najlepsie, vybali na teba tabulku, v ktorej ma zoradene znacky podla abecedy a rozdelenie podla tych, ktore maju hypoalergenne, protikolikove, antirefluxne a bohvieesteake, no nikdy ti neurci priamu znacku, ktoru si mas kupit 😉 )

exupery
23. jún 2013

hypoalergenne mlieko sa ma podavat ak ma dieta predispoziciu na nejaky druh alergie,ci uz predcasne narodenne,dedicnost a podobne,inak nie je potrebne HA mlieko,ak jej vyhovuje Babylove preco nie...lekarka odporuca take mlieko,ktory diler jej zaplati-to je biznis,nie je to o zdravi 😉

ivuska027
23. jún 2013

HA mliecko sa dava len vtedy, ak je v rodine niekto alergik, rodic, surodenec a je predpoklad, inak to nema opodstatnenie. mlieckom babylove mu neuskodis, moj drobec ho tiez pil, ked sa nam minulo hami, ale zdalo sa mi, ze je drahsie, takze sme sa vratili ku hami. inak, ked si pozries zlozenie babylove, je + - rovnake ako vsetky ine 😉 pri dnesnom vybere mliecok na trhu, si mozes vybrat co chces. kazde dietatko reaguje inak, niekoho zapeka, ineho nie. evidentne si si vybrala dobre, tak zelam vela stastia, nech ste zdravucky a prospievate ako mate 🙂

moniciak
23. jún 2013

Ale no čo si, my sme od troch mesiacov dávali Sunar a zdravá ako ryba, Nutrilon je len reklama, pýtala som sa v lekárni, všetky mlieka prešli nejakými kritériami, aby sa mohli predávať... Keď malej nerobí zle tak jej ho kľudne dávaj ďalej 🙂

janicka11
23. jún 2013

babule chcem sa spytat na cenu a gramaz toho mliecka babylove??

ak si spokojna urcito kupuj..

annie6
23. jún 2013

@janicka11 600g - 5,19eur

liz_lemon
23. jún 2013

to je teraz taky boom, ze sa vsetkym detom pcha Nutrilon HA, aj ked to vobec nepotrebuju, davaju ho aj v porodniciach, a podla mna len z jedineho dovodu, ze je jedno z najdrahsich, a mlieka sa nemaju detom menit, takze vyrobca ma odber zaruceny
kasli na lekarku, a davaj to, co chuti tvojmu dietatu, a nerobi problemy

vinifred
23. jún 2013

..ja som prišla do predajne,našla najlacnejšie/Hipp-kto mohol vedieť,že bola akcia a po skončení som sa nestačila diviť 😀 /a bolo vybavené a zostali sme pri nich až do 3,5 roka,lebo iné už nechceli.. 🙂

jarabica123
23. jún 2013

Neuskodis,my ho davame uz od stvrteho mesiaca, mala s nim nemala ziadne problemy,bud rada, ze z neho pekne kaka,neboli ju brusko, to je hlavne!!! Na doktorku kasli, ked vidis, ze je spokojne tvoje dietatko, si spokojna aj ty, a co viac si mozes priat?🙂)Nutrilon som vyskusala raz, ked som malicku dokrmila, ked mala nejaky mesiac, tiez nam ho velmi odporucali v porodnici, a malicka mala take bolesti a nekakala asi sedem dni

amouramour
23. jún 2013

a preco by si skodila?ja som vyskusala nutrilon a prisiel mi strasne presladeny a umely...co sa o babylove neda povedat;)

lin123
23. jún 2013

Ak si spokojna a najmaTvoje babako je spokojne, tak zostan pri nom. Ale ja by som konzultovala s pediatrickou preco prave N.HA, akk je tam vazne odovodnenie, tak si to zvaz...moj je len na nutrilone, ziadne ine sme neskusali a vsetko ok.

althejka
23. jún 2013

Nutrilon ma obrovsku kampan, ale to neznamena,ze je usity prave pre konkretne dieta. 😀 tiez sme na nom zacinali, na vyber nam nikto nedal,rovno mi ho napisali a nakoniec som musela prejst na Hami. ktore uz fici 7 mesiacov, takze, ak babatku vyhovuje Babylove, nech ho dostava. lekari su podchyteni vsetco firmami, ktore im vselico preplacaju.

simca06022011
23. jún 2013

Nutrilon HA nie je obycajne mliecko, je to pre deti so sklonom k alergiam, ak mate v rodine nejake alergie, tak mozno prave preto ti ho dava lekarka... my sme na nom boli do pol roka (ako dalsie plus moze clovek brat to ze ked ho predpise lekarka tak sa z neho plati iba cast) a potom HIPP obycajny... ale ak vam HA dala iba tak (mozno uz v porodnici vam ho nasadili), tak si to kludne zmen...

andrejka1974
23. jún 2013

mliecko HA sa dava ak je u vas mozny nabeh na alergie, je hustejsie a preto si dietatko musi zvyknut moja brala nutrilon anticolics a az ked mala 13 mesiacov sme presli na nutrilon normalny a to 2 nie 3 odporucila nam to lekarka , mliecko jej velmi chuti a tak pri nom uz zostaneme 🙂 🙂 🙂 🙂

gabi27
23. jún 2013

Ahoj, aj moja malá ho pila, boli sme spokojný. A čo som pozerala tak má skoro rovnaké zloženie ako nutrilon. ahoj🙂

sansiranova
23. jún 2013

kočky možem sa opýtat??...kolko stojí toto mliečko???...my máme nutrilon extra...zle sa mu kaká a musíme mu pomáhat...skúsila by som toto Babylove a ak je lacnejšie tak bude len dobre...🙂

luciahaluskova
23. jún 2013

aj moj malinky papal babylove a velmi nam vyhovovalo

skibaby
23. jún 2013

ja som ho dávala dcérke od roka, lebo nám už pediater prestal predpisovať Nutrilon HA (som alergička) a v pohodke....xcela som ho hneď od začiatku dať aj synčekovi, ale on mal z neho veľké koliky a zapekalo ho, tak sme na Nutrilone anti-colics v kombinácii s klasickým Nutrilonom a bez problémov - spokojné bábätko 😉

monika2712
23. jún 2013

@sansiranova krabica stoji 5 eur. 600g.

brisilda
23. jún 2013

nie vsetko co je lacne je zle ...... DM maju velmi dobre vyrobky 😉 tiez sme kupovali to mliecko od cca 14 mes. a malemu nesmierne chutilo 🙂

ava11
23. jún 2013

Toto mliecko pije maly od 4 mes doteraz, ma vyse roka. Chvilku mali vypadok, tak sme davali sunar, ale znova sme sa vratili k babylove. Maly nemal ani nema ziadne problemy, chuti mu, je lacne a dostupne. Odporucam 🙂 Poznam viacere maminy, ktore davaju nutrilon len preto, lebo je najdrahsi 😖 A co je drahe, to musi byt podla nich zarucene kvalitne. Nie som si ista, ci je to pravda, ale jedna predavacka mi povedala, ze nutrilon a babylov maju spolocneho vyrobcu alebo take nieco, cize zlozenie maju v podstate rovnake, len nutrilon ma vacsiu reklamu. Takze asi tolko.

gyarmati
24. jún 2013

Moja malá pije Baby love asi od 3 mesiacov.Sme s mliečkom spokojné,nad iným ani neuvažujem 🙂

evickapooh
24. jún 2013

babylove mliecko vyraba osvedceny vyrobca...ktory vyraba aj mlieko humana... uskodit isteze nemoze...a ha mlieko treba len ak ma nieektioo v rodine alergiu,bud otec alebo matka...ak to mas potrvdene od alergologa tak ha mliecko ti vypise pediater na recept a budes platit za mlieko menej.... sice mozes ha mlieko davat ked nema nikto v rodine alergiu ...aby tvoje dieta neskorsie nedostalo alergiu ale neviem ci vobec ma zmysel ked napr. aj --ani tak nema nabeh na alergiu.

lencika
24. jún 2013

a preco by malo, treba vyskusat a zistit ci zrovna tato znacka mu nevadi a vec je vyriesena