Mlže pediatrička predpísať UM na recept?

lienka1996
1. nov 2019

Akurát som čítala že, pediatrička môže predpísať mlieko na recept? Sme na Beba comfort? Dá sa to?

sara07
1. nov 2019

ano je to do myslím 10 mesiaca , ked donesieš potrdenie že jeden z rodičov je alergik alebo tažký ekzematik, prípadne z gastra že máte problém a máte mat určité mlieko, ked si v dôvere tak potom ti vlastne aj doplatok vratia za um

pininka1
1. nov 2019

Keď máš známu lekárku, resp máš papier od alergologa,predpisuje sa to HA proti alergiami, resp asi ešte tie na reflux, ale to si niesom istá. Nás bol alergik,takže nám predpisovala rok. Bola to veľká pomoc.

thami
1. nov 2019

Predpisuje sa iba specialne mliecko, ar, ha alebo ine 🙂

lenzas
1. nov 2019

Beba comfort nie je specialne mliecko, takze ked sa nic nezmenilo, tak toto mliecko pediatricka nemoze predpisat.

lienka1996
autor
1. nov 2019

Mali sme aj HA ale z toho ju zapekalo, tak sme prešli na comfort, ale budeme musieť prejsť na iné, lebo ako som spomínala v inej diskusii tak veľmi grcká.
@lenzas
@thami
@pininka1
@sara07

thami
1. nov 2019

@lienka1996 tak poziadaj pediatricku nech ti predpise dake AR mliecko, to je proti grckaniu 🙂

lienka1996
autor
1. nov 2019

@thami áno, nad tým som rozmýšľala, lebo už som jej vravela na minulej poradni že veľa grcká a nič nepovedala.. taká pediatrička čo stojí za .....
Mám podozrenie na reflux, ale žiaľ Bohu to nemám potvrdené lebo ani nás nikde neposlala a tým.

malinajahoda
2. nov 2019

@lienka1996 mojej malej tiež dr predpisovala Beba ar. Ale my sme mali potvrdený reflux z orl ambulancie.

lienka1996
autor
2. nov 2019

@malinajahoda My ho nemáme potvrdený, lebo doktorka nie je schopná ju poslať na vyšetrenie, dokonca sme ešte ani raz neboli na koxách či sa dobre vyvíjajú. Toľko len k našej doktorke.

lucia147852
2. nov 2019

Tak je to aj na vás. Keď nie si spokojná treba si vypýtať lístky a keby není ochotná dat tak zmeniť doktora.

emv
8. nov 2019

baby takze ak pouzivane BEBA HA 1 tak mi ju moze pediatricka predpisat? kedze ja som atopik,,,
kolko potom preplaca poistovna? som v dovere