Mlieko Babylove 1

tamarka9
21. máj 2015

Ahojte dievcata, urcite je tu uz nieco na tuto temu,ale nakolko nemam velmi cas citat a hladat, lebo mam velmi uplakane dieta, tak skusim takto. Od narodenia dokrmujeme Nutrilonom, mala ma 14tyzdnov a tyzden uz nekojim vobec, sme iba na UM. Od ukonceneho piateho mesiaca by som chcela zacat prikrmovat,ale tak dva tyzdne predtym by so chcela prejst na mliecko babylove bio- nemate niekto s tym skusenost? Ja viem ze kazde dietatko reaguje na ine mliecko inak, no napriklad zlozenie ci vyhovuje a take veci. Dakujem vopred 🙂

smalmole
21. máj 2015

ja som malej tiež menila z predraženého nutrilonu na baby love (neviem či bio ) a neviem si vynachváliť. niekde som dokonca čítala aj neaké testy a babylove dopadlo najlepšie zo všetkých mliek. malá ale na baby love prechádzala zhruba po necelom mesiaci, može sa teda stať že za 5 mesiacov si na ten nutrilon zvykne a može sa stať že nesadne, ale kedže krabica stojí okolo 5 eur tak to nie je až taká hroza ked ho budete musieť vyhodiť 🙂

matricia
21. máj 2015

Jedna babena tu uz raz pisala, že babylove je mliecko kvalitné, zlozenim podobné hippu, tá babenka je chemicka🙂-bvladka, tak sa skúste spýtať

kristinkahugo
21. máj 2015

Ja som ho tiez používala pri dcere a pri synovi Sunar.

matricia
21. máj 2015

@tamarka9 uvidís, ako ti zareaguje, ak ho prijme v pohode, ok, ak nie, vráť sa k pôvodnému

dasenka1203
21. máj 2015

my sme tiez presli z nutrilonu na babylove (obycajne, nie bio), nutrilon okrem toho ze je drahy jak slak maleho zapekal, nebol spokojny.. vyskusali sme babylove a maximalna spokojnost, a to nielen s cenou 🙂 len pediatricke sa velmi nepacilo, ze to nie je mlieko z lekarne, ze nie je kontrolovane zlozenie ci co... ale priberal pekne, brusko nebolelo tak to viac nekomentovala
babylove pouzivame doteraz, mame 14mesiacov, takze urcite odporucam 🙂

bebiss
21. máj 2015

My sme prechádzali na toto mliečko z Beby HA ked mal malý cca 3 mesiace. Sadlo nám úplne super (chuťovo je aj lepšie ako iné značky, ktoré sú zväčša horkasté) a o cene ani nehovorím 😉 Jediné negatívum týchto mliek je, že občas majú výpadok v predaji, preto, ak vám sadne, odporúčam si vždy nakúpiť aj do zásoby, ako sme to robili aj my 🙂 A je pravda, že sa zložením podobajú mlieku Hipp (práve ked mali výpadok Babylove, tak odporúčali nahradiť ho Hipp, pretože je zložením najbližšie). A to, že je BIO je tiež veľký bonus 😉

matricia
21. máj 2015

Áno, tie ceny Nutrilonu sú zabijacke, do konca júna je ešte v lekarnach akcia 5plus1 zadarmo

tamarka9
autor
21. máj 2015

@smalmole
@matricia
@kristinkahugo
@matricia
@dasenka1203
@bebiss baby dakujem za odpovede, ja si myslim ze by sa nemohlo predavat, keby nesplnalo nejake zakladne kriteria, pre nas je nutrilon jednak drahy,ale aj brusko bolieva, stale sa meta, kruti, nie a nie prdnut, budi ju to zo spanku, inak keby neboli ziadne problemy, tak nemenim, vydrzali by sme to nejako financne, keby bola mala spokojna. Ale ked vidim, ze ma problem a dr povedala, ze mpze byt z mlieka, tak chcem vyskusat.A neviem ci existuje aj neBIO, ja som len v DM narychlo pzerala a videla som len ze BIO a BIO PRE, mozno su aj ine, ako pisem, nepoznam to dobre 😅
@matricia v lekarni je nejaka akcia na nutrilon? Lebo co ja viem, zo zakona sa nesmu robit akcie na jednotkove mlieka, ale bodlo by 🙂

matricia
21. máj 2015

Áno, v niektorých lekarnach to prebieha

alka1980
21. máj 2015

Moj syn ma 4,5mesiaca a davam mu Babylove.Mal koliky,nekakal a skusali sme Nutrilon comfort,anticolics a az na odporucenie nasej pediatricky sme presli na Babylove.Sadlo mu,koliky presli,kaka kazdy treti den a je spokojny.

tamarka9
autor
21. máj 2015

@matricia a asi nevies ako by som sa dozvedela v ktorej sa to da, ze?
@alka1980 aj ja sa chystam ked bude mat 4,5 mesiaca a dakujem,vzdy taketo potesi. A ked papate to mliecko, nevies ake druhy existuju, lebo jedna mamicka pisala ze obycajne, nie bio, no ja som videla iba to bio...

alka1980
21. máj 2015

Napr ja pouzivam 1tku ,ale nie bio.A ano je 1tka aj bio.Zda sa mi ,ze je to ,aj pri 2jke,tak,ze je obycajna ,a aj bio,ale nie som si ista.Pri 1tke viem isto,ze je taka,aj taka.Dako som to nepozerala,kedze pouzivam zatial jednotku.V cene je rozdiel par centov.Ci je lepsia ta bio povedat neviem,kedze ju nepouzivam.

tamarka9
autor
22. máj 2015

@alka1980 a este som videla take ze jednotka PRE, to nahodou nevies co znamena?

bebiss
22. máj 2015

@tamarka9 ak ti môžem odpovedať na otázky, tak existujú Babylove mliečka BIO a bez označeni bio (tie sú tuším v modrých obaloch) a rozdiel je v tom, že tie BIO sa vyrábajú z BIO srvátky a tie bez označenia BIO sú so srvátky, kde nie je zaručená BIO kvalita (tie sa začali vyrábať nie tak dávno, práve kvôli výpadkom mliečka Babylove z dôvodu nedostatku BIO srvátky na trhu). No a rozdiel medzi PRE a bez označenia PRE je v tom, že tie PRE sú určené iba na dokrmenie (popri kojení, nie sú až tak sýte) a tie bez označenia PRE sú pre detičky, ktoré sú iba na umelom mliečku (teda už nie sú vôbec kojené). Snáď som trošku pomohla 😉

tamarka9
autor
22. máj 2015

@bebiss parada, konecne mam v tom jasno, lebo to mliecko som zazrela iba pohladom ked som bola v DM a zamotala som sa na nete 😀 Urcite ho vyskusame, este sme nepili ine mlieko ako Nutrilon (iba 1x AR bebu a AR Nutrilon,ale tak strasne nas zapieklo, ze som to hned prestala davat), takze som zvedava, ci jej bude chutit 🙂 A ty davas to BIO?

bebiss
22. máj 2015

@tamarka9 no ja som tiež tieto veci riešila ked sme na toto mliečko prechádzali 😉 Ja pokiaľ bolo v ponuke, tak som vždy volila dávať mliečko s označením BIO (predsa len je to bonus, že je tá srvátka z BIO chovu) a doteraz ho pijeme a to už budeme mať 3 roky 🙂. My sme tiež skúšali asi tri mlieka (Bebu, Sunar, Nutrilon), malý sa nemohol vykakať, dlho sme museli používať rektálnu rúrku a akonáhle sme prešli na toto mliečko, všetko sa krásne upravilo 🙂 Tak snád sadne aj vám 😉

tamarka9
autor
23. máj 2015

@bebiss super, este raz velmi pekne dakujem za pomoc 🙂

labajka
23. máj 2015

je dokonalé, kupujeme Bio, je zaň dvojnásobný počet bodov, môžeš ho potom v týždni Babybonus kupovať s 25perc zľavou, ale až bio 2

luslus
23. máj 2015

ahoj, my ako som prestala kojit sme na Babylove. Na zaciatku Babylove PRE (to je ked aj kojis a dokrmujes), potom sme presli na Babylove 1 a teraz sme uz na Babylove 2. A z kazdeho su aj tie BIO (su asi o 1e drahsie ako nebio). Teraz na 2ku sme vyuzili zlavy a vyslo nas cca 2,50e.
Mala mi sice grcka, reflux nema, neviem ci to je z mlieka lebo mi grckala aj ked som kojila, aj ked si da cajik...Ale nejdem jej ho menit, pekne pribera, niekedy ma aj tyzden, ze vobec negrcne

alka1980
23. máj 2015

Dievcata to PRE je na tej krabici,kde napisane?Ja som tam nic take nevidela.Som rada,ze ste to tu vysvetlili,vobec som o tom nevedela.Len som zneistela,ze neviem ake malemu davam,kedze kojeny nie je.Kde to tam je napisane.Mame 1tku nebio.

luslus
23. máj 2015
luslus
23. máj 2015

@alka1980 ale aj ja som davala malej PRE ked som uz nekojila, lebo som si myslela, ze to je ako 1tka :D neboj, babu sa nic nestane

alka1980
23. máj 2015

Dakujem.Takze,kedze tam to pre nie je a nekojim je to spravne mliecko pre neho...

luslus
23. máj 2015

@alka1980 ano 🙂

veriaca
23. máj 2015

Niekto si mysli,ze zabity cas...ale ja sa tu dozviem vzdy nieco nove.Diky maminy.My pijeme tiez Babylove hadam 8-9mes.,skusali sme rozne...zostali sme spokojni s Babylove,obycajnym nie bio,ani pre...

alka1980
23. máj 2015

Luslus dakujem.Uz budem mudrejsia. 😉 .A Veriaca veru ,aj moj chlap mi stale frfle co tam stale mozem citat...hm by sa cudoval.Ale to chlap nepochopi 😅

tamarka9
autor
23. máj 2015

baby po vasich prispevkoch mam chut hned ist ho kupit a sama si dat 😀 este sa chcem opytat, ak viete niektora ako to funguje s tymi zlavami v DM, len teraz som si urobila kartu a videla som ze svokra mala take kupony,ale ze su speci kupony aj pre deti a ze aj nejaky tyzden byva ked su veci pre deti v zlave..ak viete niektora budem vdacna za info a veru @veriaca clovek sa vselico tu dozvie 😉

luslus
23. máj 2015

@tamarka9 takze za produkty zbieras body (za mlieka pre a 1 nie su body), potom mozes vyuzivat zlavy na detsky sortiment 25% (za 75b), to vsak neplati na mlieka pre, 1 a plienky. potom mozes vyuzit zlavu na najdrahsi produkt z nakupu 25% (za 75b), potom byvaju rozne ine zlavy, to najdes na ich stranke. Tento mesiac je zlava 20% na cely nakup za 200b. Dalej si mozes vytlacit zlavovu knizku s 50% zlavami na urcite produkty + je tam zlava 10% na cely nakup. Tato knizka je za150b. No a teraz byva kazdy mesiac urcita znacka za ktoru dostanes 20nasobok bodov. Tento mesiac to je Alverde

luslus
23. máj 2015

@tamarka9 a este chodia aj domov kupony ale to neviem podla coho posielaju lebo ja som nikdy nedostala. a napr taki, co tam ani nenakupuju kupony dostavaju

martinkkka22
12. júl 2015

baby, akurat som čítala nemecký OKO test, kde testovali mlieka. zostala som šokovaná, nakolko tam aj v drahších značkách našli zvýšené hodnoty nejakého 3-MCPD-Fettsäureestern - čo je "mögliches Humankarzinogen“ - teda možný karcinogén, v babylove je tento obsah zvýšený az 6x, ja malemu davam uz tyzden toto mlieko a teraz som uplne naplašená, či mam prejš na sunar!!!.