Miešanie dvoch Nutrilonov

karolinka1991
15. apr 2018

Ahojte,

je to prosim niekto,kto babatku miesal do jednej flasky v nejakom pomere Nutrilon Profutura (pripadne obycajny) s Nutrilonom Omneo Comfort? Dcerka (6t) ma bolesti bruska a z Profutury zacala dost grckat. Omneo Comfort vsak pre vyrazne horku chut odmieta. Vypije malo a potom zase strasne place, lebo je hladna. Na ceskych strankach e-mimino som citala,ze niektore maminky Nutrilony miesaju. Najde sa aj tu niekto? Budem vdacna za Vasu skusenost!!!

janickacrazy
15. apr 2018

@karolinka1991 Radšej by som vymenila za Nutrilon HA, môjmu malému vyhovoval jedine ten. Je tam naštiepená tá bielkovina, takže sa to lepšie trávi. No tiež nemá zrovna ideálnu chuť, ale také malé dieťa si zvykne.

ukulela
15. apr 2018

Radšej zmeniť mlieko, ako miešať. Ak nesedia Nutrilon, skúsiť iné. Pozor, mlieko nemeniť každé dva dni, vydržať aspoň dva týždne.

babi81
15. apr 2018

vyskusaj humana, to bolo jedine okrem materskejo co moja jedla.

karolinka1991
autor
15. apr 2018

@janickacrazy ale to nie je pri alergii? Vam vyriesil bolave brusko a vrackanie?

karolinka1991
autor
15. apr 2018

Na trhu je obrovske mnozstvo roznych znaciek a kym by som ich poskusala,dcerka by mala pomaly uz aj rok...pri prvej som skusala viacere,no teraz by som rada vytrvala pri Nutrilone a najprv skusila ich "varianty" a ak nesadnu,potom menila znacku a aj to bude narocne,lebo kazdy radi ine - Hipp,Hami,Sunar,Humanu,Bebu atd a kazdy ma este milion variant

karmela
15. apr 2018

@karolinka1991 keď ti vracka a boli ju bruško skús antirefluxne mliecko alebo HA nutrilon má aj aj.Ja niesom za miešanie dvoch mliek

karolinka1991
autor
15. apr 2018

A reagujte prosim tie,ktore ste miesali Nutrilony...ci pomohlo alebo nie.... nepotrebujem rady typu "zmen mlieko"...vdaka za pochopenie 🙂

karolinka1991
autor
15. apr 2018

@karmela Len AR zvykne velmi zapekat,nie? A nikto z rodiny nema alergiu,preco potom HA? Pomaha to na brusko a vrackanie? Lebo toto Omnio Comfort by malo pomoct na oboje

shanti_7
15. apr 2018

@karolinka1991 ahoj. Vo všeobecnosti sa neodporúča miešať dva druhy mliek, už len preto, že každé má iné zloženie. Skús sa o tom poradiť buď s pediatrom ku ktorému chodíte alebo priamo na stránke nutrilonu je online chat, kde ti poradia odborníci

janickacrazy
15. apr 2018

@karolinka1991 Tak vačšina takýchto malých detí je kojených, tie, čo sú na UM zvyknú mať problém s grcakním, trávením, bolavým bruškom, samozrejme nie všetky, ale je to dosť časté, moj malý aj grckal, ale ja som čiastočne aj kojila aj dokrmovala, Nutrilon HA mi odporučili v porodnici, aj ked nie sú alergie, je to prevencia, staršiemu synovi som začala dávať Sunar obyčajný, ked sme prišli z porodnice a bol to des, bolesti bruška, nevedel sa vykakť a vkuse nejaký problém. Pri mladšom so m to už nechcela zažiť, dala som Nutrilon HA a bolo dobre, bolesti bruška takmer žiadne, grckanie minimálne, pohoda. No každému dieťaťu nemusí sadnúť, no moja skúsenosť je takáto.

karmela
15. apr 2018

@karolinka1991 nie všetky ár zapekaju je hustejšie mlieko tým pádom sa bábätku nevracia nazad do pusinky.Nas nutrilon pri prvej v pohode pri druhej aj tak grcala.Mame reflux a nám sadol sunar ár expert comfort aj nám ho predpisujú.A to že v rodine nemá nik alergiu nemusí znamenať že babo ju mat nemôže.U nás tak tiež nik nemá a prvorodena okrem refluxu má alergiu na bkm.Ja som začala vždy Ha mliekom pre istotu a potom sme prešli na ár kvôli grcaniu

karolinka1991
autor
18. apr 2018

Ahojte,tak pisala som do Nutricie a so suhlasom velmi milej pani,ktora mi odpisala,zverejnujem odpoved:

Miesanim tychto mliek nedosiahnete efekt , ak ma Nutrilon Omneo Comnfort pomoct, je nutne ho podavat smaostatne. Ale je pravda, ze je mozne na zaciatku, kym si dieta zvyken na specificku chut Omnea, kombinovat pomer 50:50 , ale tak postupne treba Pronutru nahradzat Omneom. Mozete skusit tento proces tak tyzden, to by si dcerka mala postupne zvyknut.
Prve cca 3 dni davajte pomer 50:50, potom dajte 70 % Omnea a zvysok Profuturu a to robte este dalsie 3 dni a posledný 1-2 dni mozete davate uz len povedzme 1 odmerku Pronutry a zvysok Omnea.
Neviem ake percento mamiciek u deti dosiahlo zelany efekt, ked davalo pomer 50:50 mlieka, ale moje skusenosti z ambulancie su take , ze to pomoze, ak ma dieta len skutocne velmi mierne koliky, nie ked ma normalne koliky. Navyse velmi dlho trva kym zacne byt efekt citelny.

lubik87
23. apr 2018

@karolinka1991 ahoj ja malej miesam Nutrilon ar s obyčajným ale v pomere 5 naberaciek ár a 1 obyc. Pýtala som sa taktiež na infe Nutrilon a môže byť 🙂 malú nezapeka a animmi negrcka ..skús omneo.komfort vymeniť za ár podľa mňa to pomôže

karolinka1991
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinka1991
autor
23. apr 2018

@lubik87 Dakujem 🙂 a miesas kvoli nezapekaniu alebo kvoli horkej chuti? A ako casto kaka?

tina1988
24. apr 2018

Moja mala musela jest nutrilon omneo comfort cca 9 mesiacov. Je pravda, ze ta chut je strasna a par dni jej to trvalo kym si zvykla a potom uz nebol problem. V 10. mesiacoch sme presli na klasicky nutrilon a je na nom doteraz.

lubik87
24. apr 2018

@karolinka1991 aby pekne kakala skúšala som aj nedať tu jednu odmerku a do dvoch dní už zasa tvrdá stolica

marlenka222
24. apr 2018

@karolinka1991 ja miesam Hipp 1 s Hipp2 a ide to. Pripadne pridaj trosku cukru

lubik87
24. apr 2018

Čosi cukor určite nie....

lubik87
24. apr 2018

Čosi cukor určite nie....

lubik87
24. apr 2018

@marlenka222 a načo prosím mieša 1 a 2 ? Nieje to zbytočne ...ak máš dieťa nad 6 mesiacov 1 je už malo výživná..a pre mladšie 2 nevhodná

lenadka
24. apr 2018

@lubik87 ja napríklad dávam dvojročnému Sunar 2 nie 3 podľa veku. Od trojky ho neskutočne zapekalo. So súhlasom pediatria dávam naďalej 2. Je to už veľké dieťa jedálniček má pestrý pije aj normálne plnotučné kravské mlieko. Trochu histerické mi pripadá vyhlásenie že mlieko 1 je nevhodné pre dieťa nad 6 mesiacov. Keď plne stačí na výživu a vývoj dieťaťa do pol roka ktoré nepapa nič iné len mlieko a od cca 4-5 mesiacov nedojčenê pomaly začínajú papať zeleninu. Tak isto na prechod medzi jedna a dva by som pokojne mlieko miešala aby si zvyklo. Ja som tak minula načatù trojku od ktorej zapekalo. Bohužiaľ bol to veľmi malý pomer 3:2 ktorý nezapekal. Takže mi pediater povedal že radšej dať dvojku mlieko a dieťa bude bez ťažkosti ako dávať trojku lebo by sa malo a dieťa bude mať problémy z vylučovaním.

lubik87
24. apr 2018

@lenadka čítaj lepšie ;) píšem že nevhodné je dávať 2 pod 6 mesiacov...

lenadka
24. apr 2018

@lubik87 zle som prečítala prepáč. Počula som aj toto že dvojku dávali skôr lebo mali pocit, že jednotka už nezasyti. S týmto skúsenosť nemám, deti som dojčila kým by mali papať jednotku.

lenadka
24. apr 2018

@karolinka1991 snáď si zvykne malinká. Moja najstaršia od roka a pol pila horký HA Nutrilon a to dovtedy dojčenã a materské mlieko je úplne sladké a zvykla si. Nastúpila v som do práce tak sme začali dávať francúzske mlieko a mala problémy. Nakoniec jej vyšla alergia na kravskú bielkovinu. Už bola odstavená nič iné neostávalo. Paradox keď už boli výsledky ok tak si na to mlieko zvykla že obyčajné nechcela. Keď pani doktorka odobrila miešanie treba skúsiť. Držím palce.

lubik87
24. apr 2018

@lenadka mliečko od maminky 🙂

marlenka222
24. apr 2018

@lubik87 2 je vhodna aj skor. By si sa cudovala akurat ked ju je samotnu, vela pribera. Je jedlik a 1 mu nestaci. Co hodinu je hlad. Ked dam na polovicu 1 a 2 bez flase vydrzi 3 hodiny. Akurat tolko nepriberie. A neviem ale skusala som aj special pre hladosov ale ziaden rozdiel. Jedine tato kombinacia ako tak

lubik87
24. apr 2018

@marlenka222 neviem mne pri prvom nedovolila dr ani o týždeň skôr začať s 2 že je tam zloženie ktoré ešte bábo.nevie stráviť poriadne...ale tak fajn že ste si našla spôsob a drobček je spokojný 🙂