Mesačný synček pije umelé mliečko na etapy

veron900
1. mar 2015

Ahojte, potrebovala by som poradit. Moj mesacny syncek pije umele mliecko hami na etapy. Vypije naraz 100 ml, potom si grgne zaspi a za hodinu place lebo chce zase mliecko. Neviem uz co s nim aj som ho budila nech pije ale marne. Takto na etapy vypije 160 ml. Obavam sa aby mu to neuskodilo kedze pri umelom mlieku sa ma dodrzat trojhodinovy odstup. Prosim poradte, co mam robit.

bonaqa2013
1. mar 2015

aj moja dcéra tak pila, ale až od 11 mesiacov, dovtedy bola kojená. viem že som o tom vravela lekárovi, a nepovedal nato nič.

veron900
autor
1. mar 2015

No mne povedal aby som ho budila a to je vsetko, len to nezabera.

zuzkag2
1. mar 2015

@veron900 mne toto robil maly, a po case som zistila, ze ma tichy reflux. ked sa zobudi a place, skus mu ovonat pusinku, ci mu necitis kysele. ak ano, bude to tichy refux. tiez aj ten plac je velmi vyrazny, ako o zivot, a babatko sa moze prehybat do luku, zaklana hlavicku dozadu. podla mna 100ml na jednu davku je mu dost, aby sa nasytil. Ked pyta dalsie mliecko, je mozne ze potrebuje splachnut kyselinu, co mu vybehla do hrdielka, je to ako ked ta pali zaha.

veron900
autor
1. mar 2015

@zuzkag2 presne to robi ked pije tak zaklana hlavicku a cely sa prehyba. A je taky nervozny.

veron900
autor
1. mar 2015

@zuzkag2 a ako si to potom riesila?

zuzkag2
1. mar 2015

@veron900 no my sme to nakoniec museli riesit sirupom proti tichemu refluxu, lebo malicky strasne plakaval, a tym, ze samotne pitie mu robilo dobre, aj strasne vela chcel papat. a to bol taky kolotoc, pretazeny zaludok, vela kyseliny, reflux.... atd.
ten sirup sa vola Gastrotuss baby, a maly ho dostaval po uplne kazdej flaske do 3 mesiacov. mal vyvysenu postielku, prebalovak, aj kocik, vela som ho nosila. potom z toho vyrastol

veron900
autor
2. mar 2015

@zuzkag2 ten sirup vam predpisal lekar?

zuzkag2
2. mar 2015

@veron900 nie, je volne predajny. dr nam predpisala Antirefluxne mlieko, ale to je max nevhodne na tichy reflux, lebo je tazke, a vytvara beton v brusku a z toho je este vacsia kyselina. musela som vela vela patrat po internete, aby som na to prisla, lebo po tom mlieku sa to este zhorsilo.

veron900
autor
2. mar 2015

A ako zistim ze syncek urcite ma tichy reflux? Nas detsky lekar na vsetko povie ze to je normalne a treba vydrzat.

sardinka333
2. mar 2015

@veron900 čo tak zmeniť mlieko? Niekedy to vraj pomože...

veron900
autor
2. mar 2015

Uz sme mali nutrilon ha, potom nutrilon comfort zapekali a teraz sme presli na hami a to maleho zatial nezapeka tak uvidime

sardinka333
2. mar 2015

@veron900 chlapci mavaju častejšie tie ,,brucha bôle,,. Ja by som ešte skusila aj fenyklový čajík dať napiť pár hltov čo ja viem pol hodinku po papaní. Do istej miery chapem lekara, babätko ej ešte maličké a aj ono si potrebuje zvyknuť - napr. na tie zmeny mliek, ved už tretie. Ten organizmus potrebuje čas sa prispôsobiť. Samozrejme ak by sa to to nezdalo tak chod znovu k lekarovi, radšej sa x krát opýtať ako niečo zanedbať. Inak ten 3 hod. odstup pri UM je podla mna mýtus...ja som davala aj po 2 hod takemu maličkému. 3 hodiny bez papania 4 týždnové babenko podla mna málo ktoré vydrží, kojené pochybujem - ale samozrejme je to indi vindi. Ale už neviem kde som to čitala alebo počula, že ten hodinový odstup určite...aby stihlo vytráviť a nekumulovalo sa v brušku nové mlieko s nevytráveným.

zuzkag2
2. mar 2015

@veron900 no zakladny znak je ze ma kysly zapach z pusinky v case ked sa po kratkom spanku zobudi s placom. alebo aj po grgnuti je to uz citit. alebo jednoducho chod k dr a bytaj si gastrovysetrenie.

veron900
autor
2. mar 2015

Dakujem vam za rady to gastro vyskusam. Maly ma po krmeni aj dost nepokojny spanok.