Máme prejsť na iné mlieko, keď dcérka po Nutrilone grcká?

mia_ko
30. jan 2013

Ahojte, mám skoro 3 mes.dcéru, kojila som ju len mesiac (odišlo mi mlieko), potom papala dva týždne sunar ale začal mi s neho grckať. Tak sme prešli na nutrilon. Papá ho niečo vyše mesiaca a zase začína grckať. Mám jej skúsiť dať tie špeci.mlieka proti grckaniu.
Kedy ste skúšali už dávať šťavu z jablka a kašičky na večer?
Sú aj sáčkové čaje na vylúhovanie od 3.mes.? Lebo som zatial nenašla. Ďakujem 🙂

drobcek26l
30. jan 2013

Neviem ako s tým mliečkom asi by som sa skôr poradila s lekárkou zrejme by potrebovala AR mliečko. Šťavu s jablčka a kaše ešte určite nedávaj ani žiadny iný príkrm dcérka je ešte maličká a mohla by si jej tým ublížiť. teraz by mala byť iba na mliečku. Ja som tiež nekojila a malému som dávala Sunar nutradefense a s príkrmami som začala až keď mal 4 mesiace. mnohý hovorili že je to skoro, ale zase sme to nepreháňali a zeleninku som mu dávala iba po troškách.

tatiana7777
30. jan 2013

Ahoj. Asi by som sa poradila, ci nepotrebuje specialne mliecko. My sme teda vyskusali vsetky-Nutrilon bol u nas najhorsi, a posledne bolo Hami a to jedine papa doteraz (bude mat 2r.) dala by som maximalne vodicku alebo čajik viac nic.

danadany
30. jan 2013

teraz ma tu polovica žien ukameňuje ale moja sesternica vyskúšala asi všetky umelé mlieka na svete a po všetkých jej syn zvracal ale spôsobom že 4 krát po jedle tak mu skúsila dať v štyroch mesiacoch kravské mlieko a nepozvracal sa ani raz 😉 a na príkrmy je ozaj skoro my sme začali pomaličky v 4. mesiaci ale výlučne domácou stravou žiadne kupované mixované hnusy, vlastne doteraz to nemal ani raz v ústach a to má skoro rok 🙂

euka210
30. jan 2013

moja svagrina dava popri MM nutriton...to je nejaky gel, co to zahusti a menej tak grcka, lebo tiez s tym maju problem, hoci je dojcena

anickad77
30. jan 2013

@mia_ko ahoj 🙂 moj prvy syncek - kojila som mesiac, chytila som zapal, nechceli sa mi zahojit bradavky - musela som prestat - vyskusali sme asi vtedy na tu dobu vsetky dostupne mliecka - od jedneho sme vracali, od druheho sme hnackovali, od tretieho vyrazky - nejaka alergia - takze od troch mesiacov sme pili kravske mlieko plnotucne, prevarene 🙂 dnes ma syn 1,85cm, je zdravy ako buk 🙂
tazko povedat a radit, moj druhy syncek bol kojeny, teda este furt je, grckal od narodenia, mali sme reflux 🙂 ak grcka isto od umeleho mliecka, su mliecka specialne, ked dietatko grcka - urcite sa porad s lekarkou 🙂

madlei
31. jan 2013

Pediater co hovori??? to je problem, ktory tu asi nevyriesis! vyzera to na reflux. skus si najst info o tom ako sa spravat pri refluxovom babatku. kazdopadne, treba poziadat o radu aj pediatra. su aj anti refluxne upravy mliecka, krmila by som v miernom naklone, nie poleziacky, pomalicky, radsej castejsie. kase by som este nedavala, dalsie zatazujuce a tazsie stravitelne konzistencie. cajik feniklovy, alebo detske cajiky podla veku- poradia fundovane v lekarni. nesladene!!! a podla mna aj voda je osozna, ja mam malu naucenu len na vodu. podla mna najdolezitejsia tekutina je voda, do buducna ocenis aj kvoli zubom, aj kvoli traveniu, cukor deticky zvykne zapekat, aj sladene vody nezazenu tolko smad. ako si ho zvyknes na zaciatku, tak budes mat neskor...
drzim palce.

jasmika
31. jan 2013

hlavne žiadne príkrmy... je to veľká kravina..a pokazíš dieťatku trávenie. Čaj si môžeš kúpiť sypaný fenikel..a pár zrniek zaliať... hlavne neznášam tie granulované sračky...
A mliečko skús pokonzultovať... neviem ale skúsila by som sa poobzerať po nejakom koziom mliečku... určite sa dá nájsť nejaká alternatíva pre malé detulky...

janana1612
31. jan 2013

No mne malì tiež grckal z nutrilonu,presli sme na Sunar a všetko bolo v pohode...takze skus nejake ine mliecko,alebo potom už keby si si nevedela rady tak kozie...

kokorunecka
31. jan 2013

Odporúčam France Lait AR. Mne dcéra tiež grcala po Nutrilone a vlastne po všetkých iných mliekach. A francúzske zbožňovala 🙂

januska2512
1. feb 2013

Ahoj mam 3 tyzdnovu dceru davam jej BEBu PRO1 pekne sa napapa ja prebalena a stale sa puci je az bordova a nevie mi zaspat? Viete mi poradit co mam robit? Davam jej aj Espumisan len nechcem ju davkovat kazdy den. Medzi UM jej davam aj trosicka vody lebo som citala ze deti musia mat pitny rezim a hlavne na UM

ktore
1. feb 2013

ahojko.aj mne grckala od nutrilonu aj od babylove a presli sme na hami a grcne iba po odrgnuti alebo sem tam pri inych pohyboch.ale je to urcite lepsie ako pred tym.vtedy som prezliekala aj tri krat a podbradniky nestacili.teraz si musim zaklopat ze je to priam vybaorne a dokonca mi pribrala za posledny mesiac cele kilo.a papka z hami cez den iba takych 90-120 ml a v noci sa budi a papa asi dvakrat 150 ml a nad ranom 120 ml.stavicky ani nic nedavaj.sackove cajiky su aj v tescu aj v lekarni ale ja nedavam nic iba cistu vosdicku a ani tu nemusi.ak chce tak pije ak nechce tak nepije.ja som hovorila dokine ze grcka vela od mlieka ale vravela ze to prejde casom nekazala ziadne vysetrenia ani AR mliecko.ale sme zmenili na to HAMI a je to fajn.

sandrika1986
1. feb 2013

Ja dávam France Late a dcérka nemá žiadne problémy 🙂

tinka09
1. feb 2013

Moja mala nechcela Nutrilon, nechutil jej, on tak zvlastne smrdi...to ale mala uz viac ako rok. Presli sme na Sunar, ten jej chutil.

maj2011
2. feb 2013

ak ti mozem poradit,tak skus dat mieko ARkove...je sice drahsie,ale aj moj prestasl grckat od toho...a nedavala som mu ziadne lieky....najlepsia bola BEBA AR....

luna303
11. feb 2013

ahojte mamičky, konkrétnejšiu tému som nenašla a novú nechcem zakladať, tak som sa šupla sem 😉 potrebujem radu od skúsenejších, aké príznaky mali vaše bábätká keď ste mali pocit, že im treba zmeniť mlieko? moja je na nutrilone od troch týždňov, ale stále má nejaké problémy s bruškom... Buď má obdobie, že stále vracká, aj po hodine papania aj po odgrgnutí, niekedy z nej až vyletí 😖 potom to načas prejde a zas ju zapeká, máva aj vetry zastavené. Skúšali sme aj espumisam, aj sap-simplex, probiotiká biogaia, nič nepomáha. Pediater mi zakázal meniť mlieko, vraj to nie je nutné, že jej tým ešte viac ublížim. Vraj keď rastie, priberá tak ako má, že nie je dôvod na zmenu mlieka.