Mám kúpiť umelé mlieko číslo 1 alebo 2?

26. sep 2023

Ahojte mala je do teraz plne kojena bude ma ukoncenic 6 mesiacov a začali sme už aj dávať prikrmy a chcela by som kúpiť umelé mlieko len neviem ci jej mam dávať 1 alebo 2ku lebo v noci jej už MM mlieko nestaci

andy57
26. sep 2023

2

anjelicek26
26. sep 2023

Jednotku mozes davat aj tri roky... zavisi, kolko ti popapa prikrmov... ak ziadne alebo len "lyzicku dve", tak ostan pri jednotke...

autor
26. sep 2023

@anjelicek26 ďakujem

mikitilik29
26. sep 2023

2 je trochu sytnejsie zlozenim ako 1

anjelicek26
26. sep 2023

@mikitilik29 prave naopak...dvojka pocita s tym, ze dietatko ma uz ziviny aj s prikrmu... jednotka plnne zasyti, lebo je rovnaka (takmer), ako materske mlieko a pokryva vsetky potreby dietata na 100%... dvojka a trojka uz nepokryva vsetky potreby, samozrejme zasytenie je ina kapitola ako vyzivnost... tam ide o pomery skrobov, tukov, zeleza.

mikitilik29
26. sep 2023

@anjelicek26 tak z vášho komentáru mi stále vychádza ze autorka má kúpiť dvojku. Keď už v tomto veku sa dávajú prikrmy

mikitilik29
26. sep 2023
paris1110
26. sep 2023

Mlieko sa vzdy dava prisluchajuce mesiacom/veku, pretoze zlozenim obsahuje to, co prave vo svojom vyvoji dieta potrebuje.

nikpa
26. sep 2023

Prečo robíš vedu z tak jednoduchej a jednoznačnej veci? Dcéra má 6 mesiacov, UM sa dávajú podľa veku. Teda logicky vieš aké mlieko jej máš kúpiť. Dvojku 🤷

anjelicek26
26. sep 2023

@mikitilik29 len lebo pise, ze mala je plnne kojena do dnesneho dna... a ak zacnu tak az teraz a to bude par lyziciek (?) aspon tak som to pochopila ja...
@paris1110 ano tak, lebo 6 mesacne dietatko uz casto aj dva mesiace papa prikrmy (ma odtial ziviny) a preto dvojka... ale toto je zatial plnne dojcene, preto 1... o mesiac ked zacne viacej papat, vymenia...

amelie2017
26. sep 2023

Synovi sme davali jednotku dokym pil mieko. Cca do roku a pol. Vyskusali sme aj 2jku, ale on mal citlive brusko, tak sme sa radsej vratili k 1. Dcera zas pila 2jku az do 3 rokov. Za mna presne ako pise anjelicek, ak nema este aspon jedno hlavne jedlo za den, kupila by som 1.
Ale na druhej strane, ak je to len na jedno dokrmenie v noci, tak kludne aj tu dvojku, nech mu po mesiaci mlieko nemenis.

paris1110
26. sep 2023

@anjelicek26 NIE! Mame dieta na sonde ( hadicka zavedena natrvalo v zaludku). Bez ohladu na to, ze prikrmy lekar zakazal kvoli zivotnosti hadicky, mlieka sme na prikaz gastro krmili podla prislusneho cisla nutrilonu! Nikdy nie mensim aj ked prikrmy nejedol, pretoze by v tom “ mensom” mlieku nemal co telo potrebuje. V 3 rokoch sme presli na enterálne mlieka. Ale nemozem obrazne povedane 2 rocnemu dietatu davat nutrilon 1 pretoze mu v nom chybaju dolezite ziviny, ktore sice ako babatko nepotreboval ale dnes ich potrebuje - meni sa rychlost rastu, zubky, vlasy, kosti… dieta lezi, sedi, bezi…