Má moje 5 týždňové bábätko slabé mlieko?

simona1712
8. aug 2021

Dobrý deň, mám 5tt bábätko sme n Nutrilone. Len sa mi zdá dosť že cez deň papa 120ml každé 2hod to ma nutrilon comfort, a cez noc m Obyčajny Nutrilon a tiež vypije 120ml kazde 3hod.ale vidím ze je stále nepokojný, nemá kľudný spánok.. Mam meniť mlieko? Ci zostať pri nom. Aké máte skúsenosti z Nutrilonom..

amelie2017
8. aug 2021

Vsak ti pije krasne. V noci kazde 3 hod je super a cez den 2 moze byt preto, lebo comfort mlieka su robene tak, aby ich babatka lepsie stravili. Pricina nekludneho spanku moze byt ina. Bolave prdiky, skryty reflux, potreba citit ta, ... alebo len klasika, nedozreta nervova sustava.

petamich
8. aug 2021

@amelie2017 prosim ako sa prejavuje tem skryty reflux? nas maly uz druhu noc vydava cudne zvuky akoby si chcel grcnut ale nejde mu, ani to vlastne neviem popisat

amelie2017
8. aug 2021

@petamich ahoj, v podstate ako klasicky, len babatka negrckaju. Ale nepokoj pri jedle a kratko po nom, nepokojny spanok- stale sa mecu, vydavaju divne zvuky, caste ckanie,...ja som dnes spala asi hodinu, co sa maly v kuse mece a tie zvuky.. uz som zufala..chudatko male.

amelie2017
8. aug 2021

@petamich ale teda nas ma aj problemy s kakanim aj s refluxom 🤦‍♀️

marianarem
8. aug 2021

@petamich Aj u nas to takto nejako vyzeralo. Skrutil sa, strhol, ako by ho naplo. Potom take prazdne preglganie. Okrem toho rozne zvuky pri stikutke - kvakanie, zblnkanie. Sponovanie sa do luku. Bubliny okolo pusinky, evidentne s trochou mliecka. Neskor sa pridala uz aj bolest pri piti mliecka a tym padom odmietanie stravy.

petamich
8. aug 2021

@amelie2017 no u nas to vyzera rovnako, negrcka, pekne kaka aj prdka ale mece sa, cudne zvuky vydava, kope nohami, rozhadzuje rukami, sponuje sa a puci 🤷‍♀️ tak neviem, posledne dve noci som to postrehla

petamich
8. aug 2021

@marianarem no tak nejako aj u nas to vyzera 🥺

amelie2017
8. aug 2021

@petamich u nas to zacalo cca v 2 tyzdnoch. Dovtedy grckal, ale krasne spal. Ale posledne 2 tyzdne 🤦‍♀️

petamich
8. aug 2021

@amelie2017 my mame teraz tri tyzdne, na zaciatku som ho musela budit lebo zltacka a teraz poslednych par dni je to hop alebo trop, bud pekne zaspi aj ked na kratsie alebo je to boj

marianarem
8. aug 2021

@petamich Nam pomahala naklonena postielka, po najedeni drzat tak aby nelezal, nedavat na brusko dlhsi cas po jedeni...ale aj tak to mal, vyspickovalo sa to okolo 4 mesiacov a potom sa to uz pomaly zlepsovalo. Ked mal okolo pol roka, tak sme uz zrusili naklon postielky a islo to aj bez neho. Do 1 roka nastavali relapsy, ale bolo to coraz lepsie.

petamich
8. aug 2021

@marianarem a treba alebo netreba za kazdu cenu ho davat odgrgnut? ja to mam stazene teraz tym, ze mam velke poporodne zranenia a viem kojit iba poleziacky, co som sa docitala mu vobec nerobi dobre, ze lepsie by bolo posediacky...poradim sa s lekarkou ideme tam na kontrolu, lebo hrozne to je baby, place a neviem preco, tie zvuky v noci akoby sa dusil

marianarem
8. aug 2021

@petamich No, "place a neviem preco", to je jedna z takych zakladnych situacii mojich zaciatkov materstva...tie zaciatky boli pre mna ozaj tazke, spoliehala som sa na udajny prirodny matersky radar, ktory spolahlivo odhali, co babatku je, lenze u mna proste az tak spolahlivo nefungoval 🙂 Citala som vela kadecoho a postupne bolo stale viac indicii na ten reflux. No aj o nom som vela citala, niekde sa pisalo urcite odgrgnut, inde ze urcite nie...niekde ze nepit mlieko poleziacky, inde ze zasadne poleziacky 🙈 Ja som odgrgnut davala v polohe tigrika, to byvalo rychle. Tiez som vypozorovala, ze u nas poleziacky radsej nie. Ten v podstate staly naklon u nas jednoznacne pomahal. Aj v kociku som to trochu vyspadovala. Na brusku bol tie prve mesiace velmi malo, lebo mu to aj vadilo. Vobec mu to neuskodilo, vyposiloval brusko aj krk v tej polohe tigrika a vselijako inac.

luccija
8. aug 2021

@simona1712 ak priberá nemenila by som mlieko.
@petamich na sone odhalia skrytý reflux popytaj sa.Ja by som dávala odgrgnut aj medzi kojenim som dávala.Sestrin syn mal skrytý reflux stále plakal až na sone sa to zistilo.Oni ti drobci vydávajú všelijaké zvuky mne pediatrická radila po nakojeni dať hneď na bruško, že sa vyprdi aj odgrgne.Vzdy som sa bála či všetko nevyvráti, ale nie.

yollanda
8. aug 2021

V týchto zemepisných šírkach nemôžeš mat slabe mlieko. Máš pestrú stravu, takze klud

petamich
8. aug 2021

@marianarem no prirodzeny materinsky instinkt sa mi zatial nedostavil ani sa mi ho nepodarilo kupit 😃 clovek si to asi predstavuje jednoduchsie ja naivna som si myslela, napapa sa, prebalim, zaspi a aky pekny prvy mesiac 🥴 nuz tak nie, nevadi idem to nejako odsledovat a uvidime co na neho funguje

petamich
8. aug 2021

@luccija vyskusam, na brusku je celkom rad ale tiez sa docitas daj, nedaj, daj, nedaj na brusko 🙂

marianarem
8. aug 2021

@petamich No na navstevach tie babatka vyzeraju akosi inac nez to vlastne 🙂 Ja som videla predtym milion babatiek, vsetky kamosky, sestra aj sesternice mali deti predo mnou. A z vlastneho som bola sokovana. Tie prve tri mesiace bol taky tunel pre mna, potom som sa zacala vynarat 🙂 No pre dieta je to narodenie taky velky tresk a adaptacia na svet musi byt narocna. Aj moj manzel teraz nedavno povedal, ze tie prve nesiace mal pocit, ze to male telicko sa tu tak ledva-ledva so vsetkym vysporiadava. Navyse nevie nic povedat, milion problemov a cudnych pocitov a jediny sposob vyjadrenia - plac. No napriek tomu su babatka asi vybavene aj velkou odolnostou, ked vedia prezit aj pri neskusenom sokovanom prvorodicovi 🙂 Drzim palce, bude lepsie 🙂