Kombinácia kojenia a umelého mlieka. Poradíte?

2812ivana
12. aug 2015

Mile mamicky,

moj syncek ma 7 mesiackov a doteraz som ho len kojicla. Samozrejme uz mesiac pridavam aj obedne a vecerne kase.
Len som neni ista ohladne nocneho kojenia. Zacal sa dost casto budit, zopar krat si cucnul z prsnika a zacal ma aj hrist. Tak som rozmyslala ze asi mam uz menej mliecka kedze som rano stlacila bradavku a nic z nej netieklo ☹
Zacali sme teda s manzelom v noci prikrmovat umelym mlieckom. Sokovalo ma kolko ho v noci vypije. Zobudi sa tak 3 x a zakazdym vypije 180 - 210ml. Je to normalne? Aj kaka sa mu zmenila. Uplne riedka a zlta ako u novorodenca.
Myslim ze mu dako zachutilo a zacal sa tak ci tak castejsie budit aj ked vypije flasu a hned zaspi. Tak neviem co mam urobit. Je normalne aby 7 mesacne dieta vypilo v noci tolko mlieka? Je stale syncek chraneny myslim jeho imunita ked ho v noci nekojim ale len poobedia a vecer pred spanim?

janik18
12. aug 2015

Ja si mislim zeby si mu uz nedavala mm lebo to je malo kedy mu davas a uz nieje dobre a co sa tika um to je normalne ze tolko vypije lebo si zvyka na um nedavaju mu mmvobec 😉

izabela333
12. aug 2015

nerob to a neuč ho na to..ja som urobila tú istú chybu čo ty a dodnes sme sa nevyspalli..Syn má 16 mesiacov a 2-3x za noc pije 200 ml mlieka..je to zlozvyk.

evittam
12. aug 2015

@izabela333 prepáč,ale píšeš hlúposť - za to, že to tak bolo u tvojho dieťaťa neznamená, že to tak bude u každého.
@2812ivana No ja som syna prikrmovala UM cca od 4,5 mesiaca, nakoľko mal už večer málo - tak dostával jeden večer fľašku s UM a neskôr ešte odo mňa a na druhý večer ten istý postup len vo fľaške mal moje mliečko 😉 . Čo sa týka dcérky, tú som prikrmovala od začiatku, nakoľko som mala menej mliečka. Obe deti boli kojené cca do 10.mesiaca, prikrmované zeleninou a spol. - syn od 5,5 mesiaca,dcérka od 4,5 mesiaca. Obe deti prespia celú noc cca od 5.mesiaca. Skús večer do fľašky spraviť kašu, tak aby prešla cez cumlík. A samozrejme, že dieťa je chránené a aj jeho imunita - veď si ho kojila a ešte aj kojíš. 😉

prego81
12. aug 2015

ahoj, tvoj syn ma imunitu urcite vybornu, ved ho stale kojis 🙂
Co sa tyka nocneho krmenia, to by som uz nerobila. Ved aj vy sa potrebujete vyspat.

sardinka333
12. aug 2015

Prečo by izabela pisala hluposti...za to že tvoje deti evittam spia celu noc...tak to bud len rada a skáč radostou. Za to že u tvojich detí to tak nebolo neznamená ž eu iných to tak nemože byť.
Nočné krmenie dieťaťa s prikrmamy resp. dieťaťa nad 6 mesiacov je nič iné ako blbý návyk ale ak chcete davať aj v noci flaše tak davajte ale potom nepištite že ste nevyspaté. Kedy si ten detský organizmus oddýchne od trávenia? Ak na večeru zjedol kašu....Vy tiež jete v noci? Nehovoriac o tom že zuby si non stop naložené v cukre a ak mate predispoziciu tak kazy vam čoskoro zaklopu na dvere. Dieťa si má tiež v noci oddýchnuť a nie sa ,,dojedať,, potom niektoré deti cez den nechcu jesť lebo v noci sa dojedaju a svoje telo, vnutorné hodiny, biorytmus nazvyte to ako chcete si ,,nastavia,, tak že ,,ved v noci sa zobudím a dostanem flašu,,.
Pár nocí možno pomrnčí...ale odvykne si. Na večeru som davala kašu Nutrilon, HIpp (nie krupicu) a v noci len čistu vodu vo flaške. Na to sa vazne neoplatilo zobudzať... 🙂 Ešte šťastie že je tu ,,len jedna odpoved,..... 😝