Koľko umelého mlieka vypijú denne vaše 6-mesačné deti?

2. júl 2023

Koľko um vypijú vaše 6 mesačne babatka denne? + prikrm? Zdá sa, že môj synček malo papka 😠 nukam a nič

katesocka
2. júl 2023

Moja bude mať 6 mesiacov budúci týždeň, vypije cca 700-1000 ml mlieka. Veľa prikrmov ale nezje ešte.

vkatush
2. júl 2023

Okolo 800, niekedy 1000, podľa toho aký má deň a koľko chce papať. Ale to spájam ml mlieka a gramy príkrmu, lebo môj je papkač. Plus teraz aj čaj v tom teple, to tiež trochu zasýti. A sem tam si kuše chlieb/rožok alebo chrumky, ale to nerátam ako jedlo.

Ráno mlieko, desiata výživa s piškótou, na obed príkrm (tento víkend sme už aj polievku zaradili), prvý olovrant mlieko alebo výživa, druhý olovrant pred večerom kaša s ovocím a večer zase mlieko po kúpaní pre spaním. Všetko okolo 150 ml/g dávka. Niekedy zje 120, niekedy 170... A niekedy sa stane, že miesto výživy/príkrmu/kaše má mlieko.

Ak rastie, priberá, nerob si starosť, naďalej ponúkaj. A môže to byť aj zúbkami. Keď sa mu prerezavali nedávno prvé 2, tak vtedy chcel papať málo a len mlieko, tuhšie odmietal. Hneď ako vyšli, znova bol malý nenažranec 😂

autor
2. júl 2023

@katesocka a prikrmy aké núkaš?
@vkatush vau Dakujem, super si rozpísala 🙂 my zatiaľ prikrm len na obed ale premyslam, že už začnem 2x denne davat papanie

vkatush
2. júl 2023

Ak máte zeleninu, mäsko zavedené a chce papať (aj keď menšie dávky), v pohode choď do ovocia alebo kaše (ja ju robím stále z umelého, ale môžeš aj čisto z vody alebo kombo polka voda a polka umelé mlieko).
Na zavedenie lepku som napr piškóty od značky plasmon dávala (sú bezvaječné).

Ja som sa veľmi inšpirovala profilom peknepapkaj. A hlavne keď viac už toho bude papať, chcem podľa nej skúšať recepty 😊

katesocka
3. júl 2023

Zatiaľ zeleninu (mrkva, zemiak, batat, maslová a hokkaido tekvica, cuketa, kaleráb, brokolica), cestoviny, ovocie (jablko, hruška a banán). Čakám na čerstvé mäso (králika) a potom bude mať aj toho.