Koľko umelého mlieka pije vaše dieťa, ktoré má rok a 4 mesiace?

nina296
27. jan 2023

Dobry vecer Maminy, naša dcérka ma rok aj 4 mesiace a vypije na obed pred spankom 180ml um, vecer pred spankom 210ml a v noci 1x150ml. Ako to máte prosím vy?

ropucha6
27. jan 2023

@nina296 neporadim, ale to v noci este take dieta pije normalne mlieko? Nerypem, len sa pytam (mam mladsie ovela).

nikol789
27. jan 2023

@nina296 podľa mna to je v pohode keďže už normálne papa... každé dieťa je iné a má iné potreby... v noci sa jej možno žiadna mlieko ešte... neviem...moja má 10 mesiacov a mliecko pije ráno po zobudeni 150ml
Na obed pred spánkom 150ml
Večer pred spánkom, niekedy jej stačí len kasa ako kedy..
V noci cca 2x po 150ml niekedy viac niekedy menej...

nina296
autor
27. jan 2023

@ropucha6 sama neviem, cez den papa pekne a myslim,že aj dost. Nepýtala mlieko v noci asi mesiac a opäť začala

nina296
autor
27. jan 2023

@nikol789 to neviem, či nepije veľa mlieka? Lebo známe čo majú take staré deti už mlieko davno nepijú. Ta naša je asi taký hlados

petamich
27. jan 2023

nas ma 1.5 roka a pije uz len pred spanim cca. 210 ml, cez den zje aj za dve deti, tak v noci mu uz asi netreba

kazde dieta to ma inak, skuste pripadne zrusit napr. to po zobudeni a nahradit ranajkami a postupne aj to nocne

majamat
27. jan 2023

@ropucha6 aj rocne, ci dvojrocne pije v noci mlieko, v tych 2r je to uz skor zvyk, hlavne u dojceneho dietata. dokonca sa pri mame uz aj same obsluzi, ale 4m je este malinke dieta. take este uplne bezne v noci pije mlieko.

e1i
27. jan 2023

@majamat to admin meni haj buj nazvy dieta v peispevku ma 1 rok aj 4m

nina296
autor
27. jan 2023

@petamich po zobudeni jej nedávam a ma rovno s nami raňajky, dávam jej mliecko pred obednym spankom a v noci jej to ako zrusim? Skusala som, ale to boli strasne noci

ropucha6
27. jan 2023

@majamat rok aj 4 mesiace. Moja skoro trojmesacna vydrzi v noci cca tych 8 hodin bez, tak sa pytam, ze co cakat, ci sa to este zvykne menit aj takto neskor. Jasne, ze zvyk je je tazsie zmenit.

petamich
27. jan 2023

@nina296 u nas to prislo samo, skratka si uz nepytal zo dna na den, niekto skusa namiesto mlieka vodu, niekto znizuje davku UM, niekto skratka vydrzi par hroznych noci, ak ti cez den pekne je, tak je to skor zvyk ako potreba, niektore dieta prestane samo, ine potom pije aj do 5 rokov 🤷‍♀️ tazko povedat

petamich
27. jan 2023

@ropucha6 moze a nemusi, moze prist rastovy skok a bude si pytat kazdu hodinu 🙂 neda sa to uplne generalizovat, my sme si presli kadejakymi obdobiami

ropucha6
27. jan 2023

@petamich tak uvidime, lebo som si celkom zvykla, ze sa trochu vyspime 🙂 akoze cez den vypije dost, ked zacne este viac, tak uz neviem.

majamat
27. jan 2023

@e1i jaj, no tak to hej, fasa, ze to takto zmenili.

inak mojej sestry syn dlho pi mlieko. uz v tom veku nemusia,a le su fakt zvyknute, piju ho od narodenia, tka pytaju.

zobaka
27. jan 2023

v tom veku pil syn rano a vecer pred spanim, flasu, v noci sa na mlieko nebudil nikdy

e1i
28. jan 2023

@majamat moja ma 3r a 4m a v noci pije mlieko.lebo ked je hore nevypije ani kvapku a jogurtom a pod tiez moc neda tak vypije mlieko tak nad ranom s vitaminmi

lilinka1989
31. jan 2023

Môj ma 1 rok 4 m a už od 7 mesiaca sa v noci nebudi na mlieko má.len ráno po zobudení o 7.30 140 ml na obed 100 ml a večer pred spaním 150 ml

patriciaem
10. feb 2023

@nina296 upokojim ta- syn ma 1,5 roka a stale pije v noci a rano mlieko 😄 rano (medzi 5-7:00) vypije 150-180ml. Potom ide do jasli tam ma desiatu, obed, olovrant (ucitelky vravia ze je vyborny jedak, ze zje vsetko), pride domov zje nejake ovocie/jogurt na veceru kasu a v noci 1-2x si opyta a tiez vypije medzi 130-180ml. Nevidim v tom nic zle pokial to tebe neprekaza, ze musis vstavat 🙂 ak prekaza, treba postupne zrusit.

mareri
26. feb 2023

mlieko pije 2x denne cca 150ml a dávam mu sunar bio 2 mlieko. Male deti mliečko potrebuju a pokial chce, budem mu ho dávat.

ajka0207
26. feb 2023

@nina296 a okrem toho pije aj normálne mlieko? Naše skolkarky pijú pred spaním 2 deci kakaa a teda nenapadlo ma to nejak rušiť. Ako to už známych deti, takéto maličké už nepijú mlieko? V noci si to neskúšala nahradiť vodou?