Koľko pokračovacieho mliečka pri zavádzaní príkrmov?

evelin_a
27. jan 2020

Ahojte mamičky. Moja dcerka ma 7,5 mesiaca a doteraz bola kojena. Mliecko som ale zacala stracat a musela som zacat aj dokrmovat s UM. Od 6.mesiaca papa mala aj ovoce, zeleninovo masove prikrmy a kasicky, aj ked je to dost boj a vela sa pritom natrapime. Moja otazka znie ako, kedy a kolko mozem davat malej UM? Prvu dcerku som kojila 14 mesiacov, tak s UM nemam absolutne ziadnu skusenost. Vyrobca uvadza,ze 2-3 flasky denne (zarabam so 150 ml vody). Ale ja som bola zvyknuta,ze medzy kazdym prikrmom som maju vzdy este nakojila. Ale to by som jej uz dala viac ako 3 flasky,kedze aj v noci sa budi a pyta papat. A zas nechcem ju prekrmovat. Aj ked jedlu moc neda ale vzdy aspon co to spapa. Za rady vopred dakujem

saskia_98
27. jan 2020

@evelin_a ja som za prikrmami uz um nedavala. Dala som len čajik. Jednoducho sa naucil maly jest. Nutrilon som davala ked mal jest (od mala jedol kazde 4 hodiny) no a davala som a aj davam hlavne vecer ked siel spat a nad ranom pytal. Ked ma zavedene vsetky chody, tak mliecko len rano a vecer ale ked nema tak normalne namiesto chodov davaj mliecko. Musis skusat kolko dieta chce. Moj tahal 210 ml ked mal cca 8 mesiacov no a nutrilon davam do dnes uz ma 14m

evelin_a
autor
27. jan 2020

Chody zavedene ma ale je s nimi velky problem. Sem tam este dokojim ale uz to nie je ziadna slava. Tak sa bojim,ze je hladna lebo je dost casto mrzuta. Co doteraz som o nej ani nevedela. A uz sa mi 2x stalo,ze ked sa normalne najedla (zeleninu a masko) tak mi to aj poriadne vyvracala. No a ked ju uz ani nenakojim, tak je do dalsieho chodu hladna.

evelin_a
autor
27. jan 2020

Keby sa normalne napapa, tak to ani neriesim

saskia_98
27. jan 2020

@evelin_a tak medzi tym daj trosku um sa napit. Alebo skus kolko este za normalnym chodom by stiahla tak aby negrckala.

evelin_a
autor
27. jan 2020

Dakujem za radu. Dufam,ze sa to s tym papanim coskoro zlepsi. Potom by bolo po probleme

luba41
27. jan 2020

načo Um , ked máš mlieko..vobec nesleduj, kolko ho asi tak máš..dieťa si vytiahne kolko chce, ked mu ponúkneš..ked je mrzutá, takisto ponukni ..+ príkmy..žiadne ine mlieko či sušené alebo občajné kravské nepotrebuje
@evelin_a

evelin_a
autor
27. jan 2020

No praveze uz moc nemam. Sem tam sa este trosku ide, ale strasne tazko sa spusta, dlho to trva, mala je z toho nervozna a kolkokrat uz ani nic nejde. Ale stale to skusame...

luba41
27. jan 2020

@evelin_a preto sa to tolko netvorí a ide ťažko, pretože používaš flašu..nielen na Um ale asi aj na ine tekutiny.. týmto vytesnuješ dojčenie a znižuješ tvorbu MM.+ k tomu ešte príkrmy - preto už je mlieka málo..skus ponukať prsník vždy na zapitie, uspávať , zobudzať..

evelin_a
autor
27. jan 2020

Ja viem,ze to vsetko ma za nasledok,ze mam mlieka menej ale ja som mala s kojenim vzdy problem. Aj prvy krat aj teraz. Preto som zaviedla UM ale davam jej ho vzdy len pred spanim v noci kojim a ked uz nemam tak este nadranom jej dam. No a snazim sa kojit cez den medzi jedlami ale ide to tazko. Ja to stale nevzdavam, no ale ked vidim,ze je hladna, tak jej dam aj umele. Sak ju zas nenecham hladovat. Teraz som bola chora a poslednu noc som nemala ani kvapku, vzdy ked sa zobudila skusali sme najprv prsko ale ked nejde tak nejde... Preto sa pytam ako s UM, ak sa stane,ze uz nebudem mat ziadne, nech viem co robit...

luba41
27. jan 2020

@evelin_a nepotrebuje žiadne iné mlieko piť ani potom, ked prestaneš dojčiť..a MM sa ti vždy tvorí len častým dojčením..pokial dojčíš málo , dieťa tým sama odstavuješ a znižuješ si sama tvorbu..

evelin_a
autor
27. jan 2020

Ja viem ako to funguje, nie je to moje prve dieta. Niektore zeny maju kojenie bez problemov, ja mam mam zas same krizy. Mozem dieta prilozit aj 100x a nejde ani kvapka. Tak som to mala aj s prvou dcerou, ktora flasku nepoznala, este aj vodu mi vypila len zo striekacky. Ale ta aspon pekne papala. No ked druha toho zatial moc nezje tak ju snad nenecham hladnu. Takych preplakanych hladnych noci sme si uz zazili dost.