Koľko mlieka môže spapať bábätko?

meg8018
21. jún 2019

Ahojte maminky. Prosím vás máte niektorá 3-4 týždnové bábätko? Koľko vám spapá zarábaného mliečka? Ja mám synčeka 3 týždňového, vypije 90 - 100 ml - na čo mi dr. povedala, že to je veľa a nemala by som mu toľko ešte dávať,,, on to scucne a o 2 minúty vreští akoby bol stále ešte hladný. Neviem koľko mu môžem dať, aby som mu zase nezaťažila bruško... Podľa tabulky na Nutrilone je pre bábo 2až 4 týždne uvedené 100 ml.

evkamotka
21. jún 2019

Moj pil 3 tyzdnovy 40ml ale tak kazde dieta mas ine....

mirkava
21. jún 2019

@meg8018 preco musia deticky papat podka tabuliek.... to je chore..... kazde je ine..... akokeby nam niekto vravel kolko mozme zjest..... no neoaci sa mi tento tabulkovy pristup a ked zena koji? Ako odmeraju tak kolko sa babo nacucka......

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rainbow82
21. jún 2019

@evkamotka aj moja tak 30-40ml

rainbow82
21. jún 2019

Moja tak 30-40ml ale to preto lebo mala iba 2.500kg .Bola veľmi drobunka.Aj to vedela prespať 6-7 hodin v noci bez mlieka.Za to mi vždy v nemocnici nadávali ze ju mám kŕmiť každé 2-3 hodiny.Ked som tak robila ani to nedopila a zaspala.Doma som nechala späť aj pár hodín.Ked sa zobudila sa najedla

lorela
21. jún 2019

@meg8018 Nezabudni, že hoci aj vzápätí nemusí plakať preto, že je hladný.
Samozrejme, že tabuľky sú len orientačné. No odporúčanú dávku, zvlášť, ak potvrdí pediater, zase tiež nie je rozumné niekoľkonásobne prekračovať.

diana20
21. jún 2019

Neviem, moje deti som kojila a keď boli hladné som im dala a nemerala som koľko spapali.. a tiež nepapali každé tri hodiny, ale častejšie.. neviem prečo ak je hladný by si ho mala obmedzovať kvôli tabuľkam..

evkamotka
21. jún 2019

@rainbow82 aj moj bol taky maly, 2300 pri prepusteni z nemocky (11 dnovy)

hettinka
21. jún 2019

@mirkava materským mliekom sa dieťa nedá prekŕmit, umelé mlieko je niečo úplne iné.
@meg8018 riad sa tabuľkami na umelom mlieku a môžeš dat aj čaj, prevarenu vodu medzi dávkami um, hlavne v lete v teple.
Plakat môže sj preto, že ak pije hltavo, môže mu byt ťažko, boli jo bruško, alebo sa nestihol upokojiť cuckanim.

janynyna
21. jún 2019

@meg8018 daj mu toľko koľko si pýta. Ak pekne prospieva tak ja všetko ok.

tanuuulka
21. jún 2019

Ahoj, moj ma sice rok, ale ked mal presne mesiac, bola som s nim v nemocnici, lebo ochorel a teda kedze som mala malo mlieka, dokrmovala som. Papal raz za 4, niekedy raz za 5 hodin a vzdy vypil 100, niekedy dokonca 120. Sestricky ho este chvalili, ze vie pekne spapat. A stale je chuducky a vysoky, takze na tvojom mieste by som dala, ked si pyta. Dojcene deti spapaju kolko chcu a nikto im to nemeria.

bobricek1979
21. jún 2019

@meg8018 žiadny stres moja pila tiež už 90tku a to som jej odsavala

evinqua
21. jún 2019

@meg8018 moj v porodnici chudol, nechcel sa prisat a tak mu davali um, sestricky ma tam stresovali, ze musi pit musi pit, najlepsie 40 kazde dve hod...no ked nas prepustili po 10 dnoch pil ledva 10 kazde dve hodiny aj to zaspaval pocas cucania,...doma v pokoji postupne co tyzden to viac pil a ako mesacny pil cca 120 kazde tri hodiny, a potom si uz davku nezvysoval kym sme nepresli na prikrmy tak pil tolko, vzdy bol vacsi na svoj vek, nasa pediatricka to nikdy nekomentovala, zastupujuca stara dr.ma raz zvozila, ze isto mu davam aj dva litre denne ked je taky- pritom nebol tucko, proste cely taky pevny aj dlhy... vobec som sa nad tym nepozastavovala, nie je podla tabuliek a hotovo, ja osobne ziadne tabulky ani nepozeram - ani tu na um som nikdy nepozerala.

wena
16. aug 2019

Naša trojtyzdnova pije 60-70 ml cca každé tri hodiny.

katarinapol88
28. aug 2020

@wena pane bože vďaka ze v tom nie som sama

Nasa 2 týždnova pije 60 ml každé 2. 5-3 hodiny a už som zúfalá
Materského vypije max 20 a potom dokrmujem

Nechce sa jej ceckat