Koľko mliečka má vypiť 8 mesačné dieťatko?

verronicka
29. dec 2012

ahojte maminky, kolko vypili mliecka za den Vase deticky vo veku 8-9mes.? Maly mi zacal odmietat, pije akurat v noci 2x a rano 1x -max. po 120ml, neviem ci je to dost...dakujem 🙂

zuzi0911
29. dec 2012

@verronicka kazde dieta individualne.ak pribera je hrava tak he to mnozstvo v poriadku.

verronicka
autor
29. dec 2012

@zuzi0911 ja len ci to je dost a netreba to nahradit pocas dna inymi mliecnymi vyrobkami, napr. bielym jogurtom

zuzi0911
29. dec 2012

@verronicka nahradzat ani nemusis ale davat to mozes.starsia nepije mlieko skoro od roka.aj mladsia ako tyzdnova vypila 150 ml a ako rocna 100 ml.zalezi ci jej to staci.a pokial je v poriadku nemusis sa bat.

verronicka
autor
29. dec 2012

@zuzi0911 no mne ani nejde o to kolko vypije naraz ale kolko vypije za cely den dokopy. Nam to robi cca 350ml za den. A to keby sa v noci nebudil 2x tak ani to. Niektore deticky v tomto veku piju mliecko aj cez den (na desiatu ci olovrant) a my cez den nepijeme vobec, nedostanem do neho ani kapku 🙂

zuzi0911
29. dec 2012

@verronicka viem ako si to myslela len ja som to blbo napisala 🙂 .ono je to tazko povedat ci je to malo aj ked to nevadi pokial sa teda citi dobre.skus po sviatkoch zavolat dr a popytat sa jej.no mne ked starsia necela tak nemusela.ked chce dat ked nece nedat a bolo to v piriadku.

115simi
30. dec 2012

@verronicka ahoj aj ja mám podobný problém. malý papá mlieko len skoro ráno okolo 6tej aj to len asi 120 ml a večer pred spaním takisto. ešte donedávna pil ovela viac neviem či to nebude preto že mu idú horné zúbky... podla mňa je to dosť málo. chcem mu preto začať dávať už nejaký jogurtík aby mal náhradu. uvidím či mu bude chutiť 🙂

cherry1981
30. dec 2012

Nasa vypije 5 krat po 160ml, ale nasa zase odmieta prikrmy s mlieckom bojujeme tiez, ale vypije ho klop klop rano vypije dakedy ako dnes 60ml a dakedy 160ml. Ale vacsinou vypije za 24 hodin 800ml, v noci papat nechce vobec mliecko. Plus jeden prikrm mame zeleninovy, ine mi nezje.Sem tam kasa

zzzz128
30. dec 2012

môj synček vypije 2x100ml-v spánku,inak to doňho nedostanem 😒 nahrádzam mu to kašami,jogurtmi atď.

nikolet_89
30. dec 2012

@verronicka ahoj moja mi vzdy pila 90ml a ked mala 9 zacala pit 120ml a uz jej davam aj plnotucne Rajo a toho mi vypije 220ml...

janka743
30. dec 2012

ja mam opacny problem, mne mala odmieta prikrmy... hlavne polievočky, v noci často papame mlieko aj každe 2-3 hodiny, a aj cez deň je to dosť často, ale okrem mliečka zle len málo inej stravy. Som z toho nešťastná, ale dôležité je že priberá a je spokojná.

nikolet_89
30. dec 2012

@janka743 ahoj a ty davas este UM ? ci kojis ? lebo ja som zistila, ze ked dam malej UM tak mi v noci aj 2-3x papa a ked jej dam plnotucne mlieko tak nepapa napije sa vody a spinka do rana

janka743
30. dec 2012

kojim... mam doma aj UM aj som jej par krat dala ale vačšinou mi ho odmietla. teraz bola chorá a okrem mlieka skoro nič nejedla, ale tak aspoň to ju drží. A to davaš plnotučné 3,5 % mlieko? ani zubky nemáme ešte.

luba41
31. dec 2012

@janka743 nebuď nešťastná, všetko je ako má byť 😉 Príkrmy min. do 1roku dieťaťa sú len príkrmy popri mliečku, ktoré má tvoriť 75% z celkového objemu stravy

janka743
31. dec 2012

@luba41 dakujem za povzbudivé slová, lebo mám sice 3. dieťa, ale iné bábatká v okolí len tak otvárajú pusinku keď vidia lyžičku, a moja tá sa ide biť, to mám normálne strach keď máme ísť papkať.... ale tomu že kojim som len a len rada.

luba41
31. dec 2012

@janka743 ja mám tiež 3 deti a táto posledná dcéra tomu jedlu moc nedala skoro do dvoch rokov. Za to na mne by visela stále, keby mohla 😉

evelina77
31. dec 2012

Ahoj moj maly ma sest a pije 120 mliecka ale tvojmu mozno tiez staci tych 120.nas je taky papkac.

verronicka
autor
1. jan 2013

@evelina77 ahoj, mne neva ze vypije naraz len 120ml, ale mohol by pit castejsie. Cez den nechce mliecko vobec, pred spanim niekedy, v noci sa mi budi 2x niekedy len 1x a rano tomu tiez moc neda vypije ledva 90ml a ani to nie niekedy. Takze toho mliecka dokopy za cely den moc nevypije 😉

A on tiez ked som ho zacala prikrmovat UM uz v cca 3mes. vypil tych 120ml....a to je jeho mnozstvo az dodnes, ma svoju normu 120ml a hotovo 😀 😀

lucia006
17. jún 2013

Moj pil predtym 5flase za den po 150ml a dve vnoci,teraz ma 7 pol mes,a tiez mi odmieta cez den mlieko,podla mna to maju zo zubkov,ja som urobila teraz tak ze ked spi cez den urobim mu mlieko 120ml a ked sa zobudza vpolospanku mu damw dopusy flasku a vypije ,inakmto nejde !!!! 😀