Koľko ml mlieka má vypiť novorodenec?

katka13katka
13. máj 2024

Ahojte, kolko ml mlieka ma vypit novorodenec? Snazim sa dojcit, akurat mi vytahal 20ml je to vela/malo? Zaspal a vyzera ze je ok, nechcem stale chodit po mlieko k sestrickam. Vdaka za info

majamat
13. máj 2024

nie je ani dolezite kolko naraz vytiahne, ale skor kolko vytiahne za cely den, ak vytiahne 20ml a za 1/2-1 hod pyta znovu a za cely den da dost, tak je to ok.
a teda dobrym ukazovatelom toho, ci je to ok je mnozstvo pocikanych plienok. samozrejme pri vyraznom poteni dieta cika menej, ale teraz zatial az tak extremne teplo nie je. neviem, tusim by malo mat aspon 6-7 pocikanych plienok, ak si pamatam dobre, mozno ma niekto opravi.

uhnakova
13. máj 2024

Moje deti ako čerství novorodenci papali cca 15-20 ml naraz, viac nie. Po cca 10 dňoch už 30 ml až 60 ml, ako kedy. Podľa mňa sa ti pekne napapal 🙂

vyrovnanaosoba
13. máj 2024

Mne dávali každé tri hodiny po 30 ml, posledný deň, čo sme odchádzali to bolo na 4ty deň, dali 50ml. Keď som bola na prvej poradni hneď na ďalší deň, tak mi kázala dávať 50ml každé tri hodiny ale v noci nebudit

gejb
13. máj 2024

@katka13katka ak si ešte v pôrodnici tak max tých 20ml. Oni majú žalúdok veľkosti čerešne. Viac do neho ani netlač 😉..

tehotna40
13. máj 2024

Ahoj ak myslíš to um co dávajú v nemocnici tak môj vypil cca 20-30ml viac nikdy nie. A vždy vydržal do ďalšej "davky", lebo v NR je to tak ze mlieko ti nechystajú len každé 3 hodiny. Ak je dieťatko spokojné je to v poriadku

katka13katka
autor
13. máj 2024

Narodil sa v sobotu, vypil mi predtym max 6-10ml tak sme chodili po mliecko k sestickam, teraz konecne 20ml ale 2,5h spinkal. Tak asi mu stacilo. Dakujem, len ja vobec nemam odhad kolko ma take malo babo vycucat😃

miimss
13. máj 2024

@katka13katka nám v pôrodnici vraveli že od druhého dňa začínať s 10ml a každý ďalší deň navýšiť dávku o ďalších 10ml. To platí pri UM. Samozrejme pri dojčení si bábätko množstvo reguluje samo ak je spokojné a spinká po najdojceni 2-3 hod si myslím že je všetko v poriadku.. a tiež ak priberá na váhe.

katka13katka
autor
13. máj 2024

@miimss oki opytam sa este sestricky. Ale myslim, ze je spokojny🙂

majamat
13. máj 2024

@gejb moja dcera zvladla aj 100ml 😀

majamat
13. máj 2024

@katka13katka to je este drobcek, teraz fakt nemusi vela papat. estelen sa rozbieha, pockaj, mozno nebudes ani stacit, ked sa uplne rozbehne 😀

jankafark
13. máj 2024

@katka13katka 20ml na 3 deň je ok .. aspoň moja to tak mala