Koľko a aké umelé mlieko vám predpisuje lekár mesačne?

zuzanapd
5. okt 2012

Ahojte,
pred pár dňami sme boli nútení prejsť na Nutrilon anticolics, predtým sme papali Bebu HA 1 ... Beba HA 1 bola 800 gramové balenie, Nutrilon anticolics je 400 gramové balenie...
Beba HA 1 nám detská lekárka predpisovala tri balenia na mesiac, dokupovali sme ešte 2 balenia... Museli sme však preto, aby nám ho predpisovala doniesť potvrdenie od kožnej lekárky, že jeden z rodičov je alergik...
Nutrilon anticolics nám doporučila detská gastroenterologička, nakoľko sme kolikovali... a poriadne... keďže je to tak malé balenie, lekár môže predpísať 6 balení na mesiac... a dokupovať by sme mali podľa predošlého mliečka ešte asi 4-5 balení...
Sme poistení v poisťovni Dôvera... to tiež závisí od toho, kde je dieťa poistené, ako nám povedala tá gastroenterologička...
A sme z okresu Prievidza...
Zaujímalo by ma, či platí rovnaký meter na všetky okresy a detských lekárov, nakoľko viem, že niektoré známe nemuseli doniesť svojej detskej lekárke žiadne potvrdenie a predpisuje im tých mliečok podstatne viac...

xlucia
5. okt 2012

@zuzanapd vela krat ti povedia ine lekar ine v poistovni. nam lekarka tvrdila ze ma take a take limity..... zavolala som do poistovne a zrazu sa vsetko dalo. tiez mame dôveru.zavolaj si tam, ze na kolko mas narok na predpis...

ustrachana
5. okt 2012

nam pisala 6 baleni Neocate (1 balenie stoji 80 eur doplacali sme cca 8 ), po asi 4 mes som sa dozvedela, ze mesacne mame narok na 12 baleni

liz_lemon
5. okt 2012

@zuzanapd nasa lekarka nam dala na predpis 5 baleni Nutrilonu AR (400 g), ze viac poistovna nepreplaca, a to som najprv musela ist na sono, ci ma reflux, bez sona, mi to nechcela ani za svet predpisat, pritom som sa predtym informovala v poistovni, kde mi povedali, ze nevyzaduju ziadne specialne vysetrenie
mame vseobecnu a sme z BA
moj maly sice reflux ma, ale jeho problemy sa vyriesili operacne, takze sme sa vratili k povodnemu mlieku, a AR vobec nedavam

zuzanapd
autor
5. okt 2012

@ustrachana
@xlucia
pred chvíľou som aj volala do Dôvery, budú ma dnes kontaktovať, čo a ako... len ma zaujímajú názory aj ostatných mamičiek...

chikitka
5. okt 2012

@zuzanapd ahoj, my sme zas mali problem so zapchami, celkom dlho, tak nam predpisala doktorka nutrilon comfort, nemusim ani hovorit, ze nepomohol, a este aj koliky, uz davno zvladnute, pripomenul. bolo to 400g balenie v plnej cene za nejakych cca 11e, vdaka receptu sme platili 6,19, inde 6,93e. povedala nam ze len 5 baleni nam moze predpisat mesacne, potrebovali sme asi 8. maly je vo vseobecke poisteny. nechcelo sa mi zistovat kolko mi v skutocnosti moze predpisat, lebo tu na MK som citala, ze niekomu predpisovali kolko potrebovali, inym ani nepovedali ze to mozu mat na recept... my sme z bratislavy. kedze nam ten nutrilon nepomahal, nasr*la som sa a kupila som babylove mlieko z DMka a maly je spokojny, rozkakal sa konecne a koliky nejsu. ale verim tomu, ze doktorka nam viac predpisat nechcela. a inak my sme vobec nepotrebovali papier od odbornika. niekde som sa, zasa, docitala, ze do 1 roka mat potvrdenie nemusis. ale v diskusiach som zistila ze mala kazda mamicka celkom ine skusenosti 🙄 ... najlepsie je asi ozaj zavolat do poistovne a povedat doktorke co ti povedali. je to sice neprijemne, ale ak malickemu mlieko pomaha a potrebuje ho, ine nevyhovuje, urcite by som to riesila. ked mas na nieco narok, nedaj sa odbit. neviem preco niektore doktorky robia problemy, co im to robi dobre?

chikitka
5. okt 2012

@zuzanapd som zvedava co ti povedia...daj potom vediet 😉

cherry1981
5. okt 2012

Nas sa vzdy opyta kolko chceme zatial nam stací 5 krabic 800g nutrilonu HA. na mesiac. Nema problem nam predpisat kolko potrebujeme a pytala som sa jej dokedy mame moznost mat mliecko na predpis a povedala ze do 10 mesiaca veku dietat 🙂

bambina1009
5. okt 2012

my sme takýto problém našťastie nemali, lekárka sa nás pýtala koľko míňame na mesiac a toľko nám predpísali, so roka to išlo automaticky, a keď sme už mali rok, musela nám to schváliť revízna lekárka na poisťovni, vždy na pol roka, ale ani s tým nebol problém.

nikolet_89
5. okt 2012

ahoj mne 3x Nutrilon HA 1 - 800g...teraz uz len 2x Nutrilon HA 2 - 800g

nikolet_89
5. okt 2012

a chodime asi 2x mesacne

zuzanapd
autor
5. okt 2012

@chikitka
@nikolet_89
odpoveď:
Dobry den,

Volala som s reviznou farmaceutkou. Nutrilon, ohladom ktoreho ste sa informovali, nema urceny limit. Zavisi od apetitu dietata a davkovanie stanovuju tabulky, ktore uvadza vyrobca. Parametrami su vaha a vek dietata.

Blizsie informacie Vam vie poskytnut samotny pediater, nakolko ma k tymto tabulkam pristup a mal by sa podla nich riadit aj pri predpisovani.

Tabulky su vsak urcite pristupne aj na internete.

Pekny vikend

S pozdravom

Mgr.Petra Korenova

operator call centra

kmkke
5. okt 2012

@chikitka Môžem sa spýtať aké to bolo mliečko z DMka? Lebo môj malý prdká ale nevie vytlačiť stolicu, tak mám pocit že nemá koliky ale zápchu 🙂

andrejka1974
5. okt 2012

@zuzanapd ahoj moja ma nutrilon anticolics a dava mi 5 mliek na jeden predpis zatial nam stacilo vzdy na 3 tyzdne potom som si dala predpisat dalsie a dali mi dalsi recept na dalsich 5 mliek, teraz minieme 2 mlieka za tyzden tak nam vychadza priblizne 8 az 9 mliek za mesiac ja si davam vzdy predpisat pat mliek a ked chybaju idem po dalsi recept nemam s tym vobec problem takze ak bude treba viacej daju mi viacej je to bez limitu skoda ze je to len do roka ☹ ☹ ☹ ☹ a sme tiez vo vseobecnej poistovni a sme z bratislavy dcerka starsia mala nutrilon ar a tiez som ho do roka mala bez obmedzeni

chikitka
6. okt 2012

@kmkke my kupujeme babylove bio anfangsmilch, jednotku, tu s oranzovym napisom. je to bio mlieko. je aj jednotka fialova ze babylove bio PRE, podla etikety som zistila len to, ze ma troska nizsie obsahy latok a mensiu odmerku. a na MK niektora mamina pisala, ze rozdiel medzi nimi je ten, ze PRE jevtedy ak aj kojis... neviem ci naozaj.... mam ho doma, necham si ho ale na horsie casy 🙂 a skus davat harmancekovy caj, ak nemas alergicke babo... celkom to pomaha, zriedi stolicu. 🙂

chikitka
6. okt 2012

@zuzanapd tak to sme sa teda dozvedeli... 😒 uz lepsiu odpoved ti nemohla ani dat 😠

kmkke
6. okt 2012

@chikitka Vďaka. Čajík mu dávam, ale maximálne keď vypije 3-4 lyžičky a potom sa mračí a plače, najradšej má cicku 🙂

zuzanapd
autor
7. okt 2012

@kmkke my pijeme na striedačku - jeden deň feniklový, potom harmančekový, ďalší na dobré spanie... vypije doobeda jednu fľašku a poobede druhú, samozrejme medzi mliečkom... poradila nám doktorka - dať mu pár glgov pred UM a potom ešte aj po papaní... a urobilo to zázraky... kakáme bez problémov... poprípade je dobré dať jednu - dve lyžičky priamo do mliečka do fľašky...

chikitka
7. okt 2012

@kmkke neviem ci som ti to pisala, ja davam raz za den do mlieka par kvapiek olivoveho oleja. skus aj ty tak dat, ze by si si odstriekala a na lyzicke s olejikom podala... lepsie sa to potom z ritky smyka 😀

zuzanapd
autor
8. okt 2012

... tak nám doktorka napísala tri mlieka na tri týždne... ukazovala mi tabuľku, že ona má obmedzenia, nie ako mi napísali z poisťovne... tak si teraz vyber, človeče... dve sme mali od gastro...

meg_junova
25. jan 2013

@zuzanapd Ako to potom dopadlo? My mame na predpis neocate tak 5 krabic na mesiac, viac vraj nemoze. Mam si zavolat do poistovne a potom sa hadat s lekarkou??

noname26
25. jan 2013

iiha a to sa aj preplaca? v akych pripadoch? lebo svagrinka nemala mlieko, musela kupovat umele a nikdy nic nedostala, vsetko kupovala

liz_lemon
25. jan 2013

@noname26 na predpis je len AR mlieko, pri refluxe a HA, ak su v rodine alergie, alebo je potvrdenie od gastroenterologa, ze ho musi uzivat, inak sa nepredpisuje UM

noname26
26. jan 2013

@liz_lemon dakujem za informacie🙂

zuzanapd
autor
26. jan 2013

@meg_junova na predpis je dva razy do mesiaca po 3 ks na jeden recept... teda spolu 6ks

meg_junova
26. jan 2013

@zuzanapd A preco nam lekarka da len 5ks? Mam si zavolat do poistovne?

zuzanapd
autor
26. jan 2013

@meg_junova skús

zubka5
11. feb 2013

my máme poist. Dôvera. Malý na začiatku pil Bebu HA - doniesli sme kopiu z vyšetrenia na alergologii kde je manžel sledovany a neskor sme prešli na Bebu AR - boli sme s malým vyšetrení na gastroenterologii. Oba druhy mlieka nam nas pediater predpisoval a aj predpisuje bez akýchkolvek problémov a v množstvách, ktoré potrebujeme. najviac bolo 10 ks ale niekedy to bolo v rámci mesiaca aj viac. teraz ideme na gastro ma KO a uvidíme ako budeme pokracovat. prepacte pravopis

dadka28
13. feb 2013

@zuzanapd ahoj..my papame beba 1 Ha /800g/ a nam predpisuje dr 6ks...a teraz 5ks lebo uz prikrmujeme..n 😉 😉 mame doveru poistovnu

cwilinge77
11. mar 2013

Mám 5 -tyzdnove bábo, dokrmujem 1-2 dávky denne Beba Ha, vcera som kupila take velke balenie 800 g za necelych 21 €. Len tak infornacne som chcela vediet ked je dieťa na umelom mlieku uplne, kolko to vyjde mesacne €. Ved mne ta plechovka vydrzi tyzden aj nieco a to davam fakt len sem tam....Takže keby som prestala kojit a kupovala by som len umele mlieko kolko takych plechoviek mesacne spotrebuje take 2 mesacne bábo?

taniellita
11. mar 2013

@cwilinge77 Ahoj moja, nasmu chlapovi vydrzi sunar 600g cca tyzden. Najprv sa nam po nom nemohol vykakat,ale teraz v pohode,Sice kaka len raz do dna - ale predtym kakal kazde papkanie, no to som ho kojila. Dokina mi povedala nieco take, ze to po kazdom umelom mliecku trpi babo trosku, lebo si zvyka na ine mliecko- umele.. treba len vydrzat. A preco si kupila HA mliecko?