Kendamil-skúsenosti

2. jún 2023

Ahojte, napíšte mi prosím vaše skúsenosti s kendamilom. Ďakujem ☺️ je XY znaciek a druhov UM a mam pocit ze na kendamil a hipp bolo najmenej zlých recenzií. Áno, viem ze ide o to co sadne bábätku ☺️

diaalex
2. jún 2023

Prvá na um od 6m mala beba optipro a žiaden problém 😉 druhá kojená plne do dnes a Kendamill úplne odmieta 😀

cyberk
2. jún 2023

nasej kendamill vobec nesadol, pre nu to bolo asi najhorsie mlieko (i ked som si velmi priala aby jej sadlo :DD )

autor
2. jún 2023

Jaaj bože ženy poraďte mi ja som už zúfalá 🤯 moje dieťa pije bebu, do 3 mesiacov bolo všetko ôk, ako náhle mu odbili 3 mesiace - zápcha, nadúvanie. Pije ju od narodenia. Tak dávam sabsimplex pri každom jedle, no keď nedám co i len raz je zle. Naša dr ma do 9.6 dovolenku, akonáhle bude ordinovat utekám za ňou, no vidieť ho v bolestiach každý deň je hrôza

autor
2. jún 2023

Preto som rozmýšľala nad kendamilom, každý skoro hovori ze je super 🤷‍♀️

lilly2303
2. jún 2023

Môj malý ho pije od 10 mesiacov, do vtedy bol kojeny. Nevedela som ho odstaviť lebo žiadne mlieko mi nechcel. Nakoniec som skúsila Kendamil a bez problémov vypil. Od vtedy si na cici ani nespomenul a to som si už vlasy od zúfalstva trhala že ako ho odstavím keď nič nechce.

hederamonstera
2. jún 2023

Porad sa s pedi ci mozes menit mlieko, to nie je len tak. Zapcha a naduvanie je celkom bezne pre tak male babenka, kedze sa im vyvijaju crievka.
Kvalitne mlieko je aj Nutrilon Profutura

autor
2. jún 2023

@hederamonstera určite áno, len ako som písala ma dovolenku a ešte týždeň ho vidieť v bolestiach 🤯😔 určite počkám, len chcem zatiaľ čo najviac pozisťovať co a ako

petamich
2. jún 2023

ja som kojila cca. do roka, presli sme na Kendamil, bez najmensich problemov

erickatt
2. jún 2023

Moja vnucka ho pije a vsetko ok..

taktotedanie
2. jún 2023

Davajte probiotika
Nam v porodnici hovorili ze Kendamil urcite nie

nevenka
2. jún 2023

My sme mali pri 3.dietati Kendamil, ale len na dokrm, kupili sme aj teraz, ale antikolikovy, pre 4.dieta. To mlieko krasne vonia, aj chuti, hlavne to obycajne.
Radia probiotika a neviem co...Nam vsetky kvapky stav zhorsovali, nic uz nedavam, ale ja dojcim. Dokrm obcas. Takze neporadim asi. Ale svagrina malemu davala od narodenia Kendamil a doktorka nemala s tym problem. Toleroval ho dobre.

pink_lady
2. jún 2023

Za bruško mojho maleho najlepšie mlieko - ine netoleroval. Kendamil sa najviac priblizuje vraj mm

autor
2. jún 2023

@taktotedanie dávam.. Prečo nie?

domireb
2. jún 2023

Moja mala kendamil. Aj 1 aj 2. Skusili sme sunar, nutrilon, vratili sme sa ku kendamilu

taktotedanie
2. jún 2023

Nepocula som cely rozhovor ale mamicka sa pytala, ze doma ma Kendamil ci moze davat ten ( v porodnici davali sunar) tak ze nie, mech da ine mlieko alebo sunar to hovorila sestrivka a doktorka jej pritakavala, ked sa mamka pytala preco tak nieco so zlozenim ale dalej som nepocula pretoze nas volali vedla do vysetrovne

autor
2. jún 2023

@taktotedanie ďakujem.. Určite sa budem radiť s dr, len sa jej aj na tento kendamil chcel spytam

pink_lady
2. jún 2023

je úplne jedno ktoré mlieko bude mamička dávať, všetky sú výživovo plnohodnotné, dôležité je aby sadli bábätku na bruško. A som prekvapená že toto nevie lekárka...a ide sa tu oháňať "lebo v porodnici som počula ako hovorili...". Myslím že aj laik si dokáže porovnať zloženia jednotlivých mliek ...
autorka je uplne jedno ktoré mlieko má akú recenziu, tu najdôležitejšiu recenziu ti dá bruško dieťatka. Odporúčam kupovať menšie balenia na začiatok aby sa nestalo ze budeš vyhadzovať (napr Nutrilon ma malé balenie, i Francúzke mlieko...).

autor
2. jún 2023

@pink_lady ja som toho názoru ze keby je zle, asi by nebolo na trhu 🤷‍♀️ áno máš pravdu, len na tento kendamil je veľmi veľa dobrých recenzií aj co sa tyka chuti atď.. Samozrejme nemusí sadnúť😕

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hederamonstera
2. jún 2023

Ak mas instagram, tak pozri toto. Je tam rozbor um.

lilizzachy
2. jún 2023

Naozaj závisí od bábätka. Ja som tiež chcela kendamil, ale mala sa mi z neho komplet vyhádzala, nesadol jej. Skús a uvidíš 🙂

nicol_10
3. jún 2023

Našej kendamil sadol úplne super. Odporúčam skúsiť

anavixy
4. jún 2023

U nas Kendamil tiez ziadna pomoc, tak isto ju bolelo brucho a mala zapchu ako z dalsich dvoch… nasa doktorka tiez Kendamil vobec neodporuca a tu sme sa s jednou mamickou bavili ze na gastre jej ho zakazali, takze… kazde mlieko ma dobre aj zle hodnotenia, kazdemu sadne nieco ine, ja by som nabuduce skusila ako prve Hipp, Sunar.. Beba bola najhorsia pre moju dceru a to v mojich ociach bolo super kvalitne mlieko 🤷🏻‍♀️🙈

autor
5. jún 2023

@anavixy len mi nejde do hlavy prečo sa predáva keď ho doktori neodporúčajú?

anavixy
5. jún 2023

No tak keby sa nepredavalo nic co sa neodporuca alebo je skodlive (co zasa Kendamil nie je..), tak by bol trh veeeelmi chudobny 😄 mozno pre Britsky trh je Kendamil ok, u nas su asi aj lepsie moznosti… uprimne sama neviem preco ho neodporucaju, moja sa ma spytala (kedze ja som nekonzultovala zmen, len som jej oznamila ze uz pije ine), ci viem ze to je len osladena voda… ja som bola velmi prekvapena a myslela som si ze co to trepe, ale ked som zistila ze viaceri lekari maju s nim nejaky “problem” tak som si povedala ze asi nieco na tom bude. Ale naozaj neviem v com je ten problem 🫣

autor
6. jún 2023

@anavixy tak ja som asi naivná veľmi keď verím ze 0rave takým malým deťom by neublížili a nedajú na trh niečo len tak 🙈🤣 viem ze veľa mmaiciek píše ze je dobre chuťovo, sladu ké.. Neviem, opýtam sa dr a uvidím. Ja nechcem nič robiť za jej chrbtom veľmi, len toto čakanie do 12.6 je ubíjanie, preto zisťujem co sa dá a budem sa pýtat

anina2326
11. jún 2023

moj mal koliku od 1 mesiaca kedze predcasne narodeny tak pil beba discharge ked skoncili koliky objavil sa reflux 😅 takze sme mali sunar AR mliecko sadlo pil ho do 6mes . ale chutovo mu nesedelo kezde velmi nechcel vela x odmietol tak som sa rozhodla pre kendamil aj ked vela pediatrov neodporuca ale za mna top mliecko kedze tyzden po tom ako som zmenila a aj ked to mliecko bolo redsie tak grckal ale nie tak velmi ako od sunaru a tiez ho tak nepalila zaha . a postupne reflux zmizol . samozrejme nie kazdemu sadne ale u nas to bolo velmi dobre rozhodnutie 😊

anne_mary2
15. júl 2023

@anavixy osladena voda? 🤣🤣🤣🤣…
Prosim citali ste zlozenie?? Cim je ine od sunaru beby a pod? Okrem toho ze kendamil obsahuje plnotucne mlieko a nie tolko sajrajtov ako niektore ine UM… 🙄🤷🏼‍♀️…
Kks tak vyplasit mamicku, neverim 😑🤷🏼‍♀️.
Ja som teda pred zavedenim UM presla asi milion nasich aj zahranicnych for, na um sa ma pytali mnohi dr a teda ja som nic take sa nikde nedocitala ani nepocula to prvy x tu citam inak 🙈.

Inak nechapem preco vyber um by malo byt nieco poza chrbat dr, snad ty si mama nie.. Uprime, podla letacikov v cakarni aneb sponzora hned vies ake mlieko ti bude dr odporucat najviac…
Toto je vec co je 1000% v tvojej kompetencii ak sa nejedna o to ze dieta by potrebovalo speci formuru ako AR a pod..

Povedzme si uprimne, je to casto aj o cene. Je rozdiel kupovat 10 eurovy sunar alebo 23-25 eurovy Kendamil…

Zlozenim sa kendamilu vyrovna maloco ( sorry ze voda, fakt prestudujte si to….), chutovo, vonou tiez nie…

Samozrejme kazdy nech si dietatu dava co chce podla uvazenia ( ano svojho, nie co si mysli dr ak ide o dieta bez problemov …), Ja som nic lepsie ako Kendamil nenasla.

anavixy
16. júl 2023

@anne_mary2 ja som myslim pisala ze sa ma to spytala lekarka a ja som tym bola zaskocena a dodnes netusim preco ma taky nazor a vlastne mne ani nepovedala ake mlieko mam davat, takze neviem ake su jej preferencie a ani som to neriesila. Osobne som v nom pokracovala este aj po tomto a na kazdej poradni sa oytala ake mlieko davam a vzdy som jej povedala ze Kendamil bez nejakych okolkov, nikdy to nekomentovala, ja teda nie com ten clovek ktory vyber mlieka pre svoje dieta robi na zaklade lekara. Zmenila som mlieko preto, ze dietatu nepomohlo, teda som chcela skusit ine.
Gastroenterolog ho zakazal inej mamicke, ktora riesil s dietatom nejake problemy.
Netusim co proti nemu maju, mne sa zlozenim vobec nezda zle.
Nasledne som reagovala na to, ze autorka pisala, ze keby to bolo zle tak sa nepredava, co samozrejme vieme, ze je hlupost. Nikde nepisem ze Kendamil nema davat lebo dietatu ublizi, len aku mam ja skusenost a ze mi to zacalo vrtat hlavou az ked som zistila, ze moja dr nie je jedina co ho neodporuca.
Takze sa ukludnime 🙂

autor
16. júl 2023

@anavixy tak áno, asi som dosť naivná ze verím ze práve tým najmenším nebudú dávať blbosti a keby je zle, nie je na trhu. Ja som ho teda neskúšala, keďže malý mi pije ar mliečko, a aj bolsfti bruška prešli odkedy ma prikrmy.. Ale rozmýšľam ze po roku prejdeme na kendamil ☺️