Kendamil na pomoc pri zápche

rrrr_7
8. okt 2024

Ahojte, aké sú vaše skúsenosti s prechodom na mlieko Kendamil pokiaľ malo vaše bábätko zápchu ? Náš syn má 5 týždňov, pri príchode z pôrodnice sme mu začali dávať Nutrilon Advanced nakoľko ho mali aj v nemocnici, no začal mať z neho kŕče a mal tvrdé bruško z plynatosti, tak nám doktorka predpísala Bebu expert pro sensitive, no z toho nás začalo až take zapekať, že mal krv v stolici, tak nám opäť predpísala Nutrilon Comfort & Colics ale ani toto mlieko mu nesedí, stále má zápchu a bez mojej pomoci sa nevyprázdni. Preto rozmýšľam že by som skúsila Kendamil, nakoľko som na neho čítala len samé dobré ohlasy, no zaujímajú ma vaše reálne skúsenosti. Ešte dodám že bruško natierame Pupíkom a dávam mu aj Espumisan a Coliprev.

rurutiax
8. okt 2024

Tiež sme vystriedali mnoho mliek, ale nám ani kendamil nezabral. Skús práškovú vlákninu od Bebacare. Sú vhodné od narodenia a pridávajú sa do mlieka. Ja už som bola zúfalá, lebo pediatrička nám už nevedela poradiť, že už iba jedine preháňadlo. Ja na tú vlákninu nedám dopustiť.

lneviemmeno
8. okt 2024

@rrrr_7 môj syn strašne trpel zápchou od narodenia, rektálna trúbka bola najlepšia vec. Mliečka mal Bebu Comfort, potom Bebu sensitive - tá je na predpis a pomáhala mu, ale potom zase prestala.. v 4 mesiacoch som začala davat obyčajný Kendamil a zápchy prešli a kaká odvtedy každý deň (už má 8 mesiacov), pomohli aj príkrmy. Čiže skúsiť prečkať toto obdobie, používať keď je veľmi zle rektálnu trúbku, vlákninu od Beby, cvičiť s nožičkami a ja som miesto Espumisanu dávala SAB Simplex, je to niečo ako Espumisan ale silnejší, ten nám lepšie zaberal. Držím palce 🙂

danielahamar
8. okt 2024

Pri takých komplikáciách sa čudujem,že do dieťaťa sa stále dáva klasické mlieko. Vyskúšajte nutrilon allergy digestive care. A áno, kendamil je super mlieko, ale ak nemá dieťa problém, čo Vaše má zrejme.

stanka562
10. okt 2024

@rrrr_7 my sme si prešli zápchou a vyskúšali všetko možné a máme mlieko Kendamil Comfort plus dávam vlákninu BebaFibre ráno a večer do mlieka a ešte probiotiká Biogaia a predtým som dával aj Sabsimplex. Malému robili vyšetrenia, nie je alergický.

rrrr_7
autor
11. okt 2024

@danielahamar vidíte, a mne dnes sestricka na vsetko povedala ze to je normalne, ze mam vydrzat do 3tieho mesiaca potom sa to upraví

danielahamar
11. okt 2024

@rrrr_7 nič nie je normálne, ak dieťa raz bolí brucho,tak ho bolí brucho, ak ho zapeka, či má hnačku, tak isto mu predsa niečo vadí. My dospelý hneď držíme dierky a dávame vseliake opatrenia a dieťa necháme trpieť? Však vyrastie z toho 😪