Kedy ste zrušili nočné kŕmenie?

4. jún 2024

Dievčatá kolko mali vase deti ked ste im v noci prestali dávať fľašku? Dcéra ma 15 mesiacov a 1x sa budi na mlieko. Mam to tak nechať? Alebo jej zrušiť mlieko?

ivangeline
4. jún 2024

Závisí. Najskôr 16m. Koniec dojčenia. Potom tesne pred 2r. Až po 2r dcéra. A aj keď už nechcela piť,budila sa občasne a to dlho..

klarissa25
4. jún 2024

Po roku už jedol normálnu stravu. V noci maximálne voda. Ja som kojila asi len 3 týždne. Pre mňa to bolo najlepšie rozhodnutie ze som prestala kojiť 😉

3petka
4. jún 2024

Každé dieťa je iné. Prvý syn v 6 mesiacoch proste sám prespal celu noc tak som nedavala už. A druhý keď mal asi 8 mesiacov, budil sa v noci ale vypil malo tak som ho ďalšie noci nechala sa vybaviť v postieľke a znova zaspal. Takto to spravil pár krát a už soľ celu noc.

really8
4. jún 2024

Moj bol na umelom. Sekla som s tym v roku. A vlastne to uz vobec nepotreboval. Chvilu pytal vodu ale potom som nedala ani tu a zrazu prespal celu noc. Stacilo utisit, pritulit sa, pohladkat.

blaazi
4. jún 2024

Cca 11 m

lenkakravcova
4. jún 2024

To máš celkom fajn keď len raz.
Mne sa budí 2-3x. A do 2r sa mi tak budili aj predchádzajúce deti. Už len odratavam mesiace kedy to konečne skončí 😅

zuza.m
4. jún 2024

Rozmyslam ze ci sa da stym seknut len tak.ved ked to dieta sa budi na hlad tak ho voda neuspokoji a bude revat.tak naozaj zalezi od dietata ked pije malo uspokoji sa s vodou tak mlieko nepotrebuje.ja vzdy vyskusam cumel,nepomoze vodu,nepomoze mlieko

lucia13022023
4. jún 2024

Asi v roku. Bol na UM, a deti v tom veku si mlieko/prso už od hladu nepýtajú. Je to zvyk.
Ak chceš prestať, mala by si znižovať dávky. Napr ak vypije teraz 120ml, dávaj mu pár dní 90ml, potom 60ml, potom 30ml...

kati301
4. jún 2024

Dcéra začína teraz pomaličky vynechávat mlieko v noci, keď sa zobudí skúšam s vodou, ak moc place, tak jej dám mlieko, nesilim to, nechcem aby bola hladna. Je na UM od narodenia a aktuálne má rok aj 4mes. Cez deň nemá už vôbec mlieko, ani na zaspávanie už nechce.. ale je jedák riadny😁

aliaray1
4. jún 2024

Nasa 2r este v noci 1-2x mlieko, cez den max ak tak 1x.

denden77
4. jún 2024

7m

4stanka4
4. jún 2024

Moja bola tazky závislák na mlieku, vodu nechcela. Do 3 rokov pila v noci mlieko. Ona sa aj ľúbi najesť ale proste to mlieko v noci musela mať. Oducila sa až na dovolenke.

simsalabim
4. jún 2024

Moje obe si prestali v noci pytat pred dovrsenim 6.mesiaca.

anavixy
4. jún 2024

To je na tebe.. ak ti to vadi, tak zrus, skus ponuknut vodu. Ak ti to nevadi, tak nechaj, jej to neskodi.